Droga nad rzeką

Amber
2017-07-04
2017-07-04
Ewa Spirydowicz
wspomnienia zbrodnia miłość przeszłość tajemnice

"- Czyli mówisz im to, co chcą usłyszeć, a potem i tak robisz, jak uważasz.
- Nigdy ich nie okłamuję, ale często rzeczywiście wychodzę z założenia, że czego nie wiedzą, to ich nie boli."

...relacje z rodzicami...

Lekka i przyjemna lektura łącząca kilka wątków, tajemnicę rodzinną, zbrodnię z romansem. Odpoczęłam i zrelaksowałam się.

"- Czyli mówisz im to, co chcą usłyszeć, a potem i tak robisz, jak uważasz.

...relacje z rodzicami...

To co lubię u tej autorki najbardziej: intryga kryminalna a na jej tle wątek romantyczny, a całość wprawia w pozytywny nastrój.

2034

Znaleźć trupa w szafie w thrillerach i kryminałach - nie trudno. A co powiecie na trupa znalezionego w kominku i to po 13 latach?! Zaciekawieni? To koniecznie musicie przeczytać Drogę nad rzeką Jayne Ann Krentz. To mistrzyni w łączeniu sensacji, grozy z powieścią obyczajową i w dodatku z wątkiem miłosnym. Ta kobieta naprawdę potrafi świetnie pisać!

Tym razem przenosi nas do maleńkiego miasteczka Summer River, do którego po 13 latach powraca Lucy. Zmarła właśnie jej ciotka, która pozostawiła jej w spadku dom i papiery wartościowe. Okazuje się, że nie są to do końca miłe prezenty. Dlaczego? Wiążą się bezpośrednio z przeszłością, która została na trzynaście lat wyciszona.
Przed laty Lucy została zaproszona na młodzieżową imprezę, kiedy była na wakacjach u ciotki. Jeden z chłopców miał w stosunku do niej niecne plany, jednak z opresji uratował ją przyjaciel. Była na niego zła i nie rozumiała intencji, aż do teraz. Okazało się, ze chłopak, który organizował imprezę był gwałcicielem, nagrywał filmiki i wysyłał je do sieci. Ominęło to na szczęście Lucy, a chłopak zniknął bez śladu. No i teraz odnalazł się podczas remontu domu w kominku ciotki....
Natomiast na papiery wartościowe ostrzy sobie zęby rodzina partnerki jej ciotki. Zapowiadają się niezłe przejścia po latach. Jak widać Summer River dla Lucy nigdy nie będzie spokojną mieściną - szykuje jej kolejne niespodzianki. Czy przyjemne? Przekonajcie się sami :)

Jayne Anne Krentz zawsze zaskakuje mnie oryginalnością i dlatego tak chętnie sięgam po jej powieści. Droga nad rzeką to doskonałe połączenie świetnej powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. Ten niezwykły miks emocjonalny sprawia, że powieść czyta się jednym tchem. Lucy po wielu latach wraca do Summer River, a przeszłość wydaje się podążać jej śladem i sprawia, że rzeczywistość znowu nabiera ciemnych barw. Kim naprawdę jest jej dawny przyjaciel i czy ponownie uda mu się ochronić Lucy? Oto jest pytanie, a odpowiedź znajdziecie w Drodze nad rzeką. Polecam serdecznie :)

Tym razem przenosi nas...

Lekka literatura kobieca, idealna na wieczór z sensacją i intrygą oraz romansem w tle. Czyta się szybko, dosłownie jednym tchem, tajemnice i sekrety z przeszłości mnożą się jedna za drugą, giną kolejne osoby blisko związane z morderstwem sprzed lat. Główna bohaterka musi rozwikłać sprawę tajemniczej śmierci swojej ciotki, a pomaga jej w tym przyjaciel z młodości, który budzi w niej namiętne uczucia. Książka przyjemna, interesująca, idealna na jedno popołudnie. Polecam wielbicielkom pióra pani Krentz, na pewno nie będą zwiedzione.

2041

Owszem, czyta się całkiem przyjemnie, ale nie jest to literatura wysokich lotów. W kategorii Harlequinów zasługuje na wyróżnienie, ale wśród całości literatury jest to książka zwyczajnie przeciętna.

Według mnie, lekka książka łącząca kryminał oraz miłość sprzed lat. Napisana w sposób przystępny i spójny, nie posiada niepotrzebnych wątków, wszystko jest napisane w jakimś celu. Jestem zaciekawiona kolejnymi książkami autorki, w których mają występować elementy paranormalne.

Jayne Ann Kretz jako autorka potrafi zaskoczyć, znam jej twórczość, przeczytałam już kilkanaście jej książek, także tych pisanych pod pseudonimem - Amanda Quick.
Bohaterką książki jest Lucy, która po trzynastu latach wraca do Summer River, miejsca gdzie mieszkała jej ciotka. Po jej śmierci jako jedyna spadkobierczyni, pragnie pozałatwiać wszystkie sprawy i wrócić do swojego życia, jak się przekonamy nie będzie to takie proste. Spotka człowieka, który gdy miała 16 lat stał się jej aniołem stróżem. Razem będą musieli zmierzyć się z przeszłością. Ich odkrycie sprawi, że wszystko się skomplikuje. Co odkryją, tego nie mogę zdradzić, trzeba koniecznie przeczytać książkę. Polecam.

Dobrze się czytało. Bardzo podobna do innych tej autorki, a mimo to podobała mi się. Ciekawa historia i barwni bohaterowie.

Książka przypadła do gustu mnie - fance kryminałów i romansów. Świetne połączenie, autorka wykazała się umiarem w kwestii romansu a wyobraźnią jeśli chodzi o wątek kryminalny. Dobrze się to czyta.

Lucy trzynaście lat temu wyjechała z Summer River. Teraz wraca, żeby załatwić sprawy spadkowe związane ze śmiercią jej ciotki. To ma być krótka wizyta, jednak dziewczyna nie weźmie pod uwagę pojawienia się Masona, jej anioła stróża z nastoletnich czasów. Dodatkowo miasteczkiem wstrząśnie seria tajemniczych morderstw, a na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice...

To pierwsza od dłuższego czasu powieść Jayne Ann Krentz,którą przeczytałam, gdzie nie występowały żadne zjawiska paranormalne. Tylko romans, sekret sprzed lat oraz zabójstwa w niewyjaśnionych okolicznościach. I chyba troszkę za tym tęskniłam. Bo chociaż uwielbiam te wszystkie paranormalne rzeczy, to jednak od czasu do czasu potrzebuję czegoś typu "Drogi nad rzeką".

Lucy jest detektywem w dziedzinie genealogii. Poszukuje zaginionych spadkobierców i tym podobne. Przyjeżdża do Summer River i jedno z pierwszych miejsc, do których się udaje to sklep żelazny, w którym pracuje wuj Masona. Jaką niespodziankę przeżywa, kiedy jednak zamiast starszego pana, widzi swojego nastoletniego anioła stróża. I jakie jest nieprzewidywalne to, że na ten sam wieczór umawia się z nim na kolację doremontu domu. Jednak zaskoczeniem dla mnie było to co wydarzyło się podczas tej kolacji. To tutaj akcja zaczyna się rozkręcać ( więc jak widzicie-prawie sam początek) i z każdą kolejną stroną poznajemy więcej faktów, które pomogą nam rozwikłać zagadkę. Z każdą kolejną stroną Lucy pokazuje nam również swój upór, który momentami wydawał się po prostu dziecinny.

Mason z kolei to człowiek poraniony emocjonalnie. Obwinia się o pewną sprawę, która miała miejsce w jego pracy, i z którą nie potrafi się pogodzić. Ten elementnie wypadł autorce dość przekonywująco. Było to raczej tylko mgliste tło, dla aktualnych wydarzeń.

Autorka bawiła się ze mną w kotka i myszkę. Wtedy kiedy myślałam, że odgadłam kto jest tym zabójcą, ukazywała fakty, które przedstawiały tę osobę w korzystnym świetle. I tak kilka razy. Ten punkt w zasadzie tyczy się wielu autorów, nie tylko Krentz. Jednak praktycznie pod sam koniec udało mi się rozwiązać zagadkę (i nie podglądałam ;D).

Książka w moim mniemaniu wypada całkiem nieźle. Nie wyróżnia się na tle innych takich, bo bardzo łatwo ją zgubić, jednak jest nawet dobra. Majsterszyk to to nie jest, bo do ideału dużo mu brakuje, mimo to przyjemnie się czyta, nie pozostawia uczucia niezadowolenia, taki ot-przeciętniak. Nie polecam,ani nie odradzam :)

To pierwsza...

• Romans