Zaręczyny

Wydawnictwo: Muza
The Engagements
Lena

Evelyn jest mężatką od czterdziestu lat – tyle czasu upłynęło od chwili, kiedy drugi mąż zsunął z jej palca pierwszą obrączkę i wyłożył na to miejsce swoją. Delphine oglądała dwa oblicza miłości – ekstatyczną euforię romansu i wściekłą, mściwą furię, która przyszła po jego zakończeniu. James, ratownik medyczny, pracuje na nocną zmianę i wie, że rodzina żony uważa, iż mogła trafić lepiej, zaś Kate, partnerka Dana od dziesięciu lat, widziała już najrozmaitsze śluby – na plaży, w ogrodzie lub w zamku – i poprzysięgła sobie nigdy, pod żadnym pozorem, nie wychodzić za mąż.

Bohaterowie Zaręczyn odsłaniają przed nami sekrety życia i małżeństwa. Oprócz nich poznajemy także Frances Gerety, młodą copywriterkę pracującą w 1947 roku w agencji N. W. Ayer i Syn. Frances przygotowuje kampanię reklamową dla koncernu De Beers i szuka odpowiedniego sloganu. Pewnej nocy, przed pójściem spać, gryzmoli na kawałku papieru zdanie: „Diamenty są wieczne”. Ten slogan zmieni wszystko.

Zaręczyny to bogata, wielowątkowa, pasjonująca powieść obejmująca okres niemal stu lat. Ukazuje dzieje kilku jedynych w swoim rodzaju par małżeńskich, a jednocześnie historię mody na diamenty i sposobu, w jaki stały się one – na i złe – symbolem naszych najgłębszych nadziei na wieczną miłość.

Ta powieść błyszczy równie mocno jak diamenty.

„Glamour”

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: www.muza.com.pl

urzekająca,wspaniała okładka powieści zachwyciła mnie.
Autorka świetnie napisała książkę.
Piękna,mądra i wciągająca lekturka poruszająca bardzo za serce i mnie poruszyła,oczarowała.... zachwycona jestem przyjemna,super,doskonała powieść z przyjemnością przeczytałam mnie się spodobała.

Jolka | 2019-05-28
Przeczytana: 28 maja 2019

"Zaręczyny " długo przeleżały na półce z kategorii "Chcę przeczytać"oraz "Chcę w prezencie",coś jednak mnie tknęło i wypożyczyłam ją w bibliotece.I na całe szczęście,ponieważ ta powieść zupełnie mi nie leżała.
Sama okładka w rzeczywistości sugerowała,że będzie to książka w której spotkam ogromną miłość i emocje temu uczuciu towarzyszące, jednak były tylko nikłe przebłyski .A diament?Tu raczej jest przedstawiony jako rzecz materialna,który nic nie ma wspólnego z miłością.
Sama powieść jest podzielona na pięć części,które z pozoru nie mają ze sobą związku,ja jednak chciałam dotrzeć do tego momentu co je połączy ,no bo po coś były napisane i wciągnięte w fabułę.Trzeba się jednak nad całą powieścią skupić by połączyć kto z kim,gdzie i po co.Szczerze-męczyłam się nad "Zaręczynami". Próbowałam na prawdę polubić styl pisarski J.Courtney Sullivan ale nie wyszło.Ta autorka nie będzie należeć do moich ulubionych .

anaszko | 2019-04-19

Bardzo fajnie czytało mi się te historię. Typowo kobieca literatura, z wątkiem homoseksualnym, ale takim, który nie razi w oczy. Podobało mi się bardzo jak w pewnym momencie losy bohaterów zaczęły się że sobą przeplatac mimo, że fabuła była prowadzona w paru przestrzeniach czasowych. Polecam.

czytamcałyczas | 2017-12-28

Okładka książki pokazuję z jaką literaturą mamy do czynnienia.
Jest to literatura typową kobieca.Więc ja przedstawiciel płci brzydszej.
Nie miałem,szczęscia do czytania.

Więc dlaczego wogóle czytam ? Bo kupiłem za 7 zł,okazjonalnie.
I żal było nie czytać.

Powieść opowiada o ślubach,zaręczynach i ...diamentach.

Czyli,to co obecnie jest mi obce.Nie mogłem odnaleśc się w tej powieści.
Czułem,jakby autorka mówiła.
Do kogoś innego,a mnie omijała szrokim łukiem.
Nie była to powieśc dla mnie.

Grażyna St | 2016-07-23
Przeczytana: 2015 rok

Ta książka ma tyle porywających opinii, a mnie nie odpowiadał styl pisania. Denerwowały mnie skoki w latach: 1947, 1972, 1987, 2003, 2012, 1955, 1972, 2012, 1968, 1972, 1987, 2003, 2012, 1988, 1972, 2012, 2003, 1987, 1988, 1972, 2003, 1987, 2012.
Różne historie różnych osób. Przeskoki akcji. Gubiłam się w ogarnięciu całości. Istny zamęt...Próbowałam polubić ten styl pisania, ale mi nie wyszło.No cóż, chyba ta autorka nie będzie moją ulubioną. Oczywiście, na pewno znajdą się liczni zwolennicy tego typu powieści.

Aurelia | 2016-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2016

Kilka historii o samotności, miłości, małżeństwie, związkach partnerskich ale i również o małej zdradzie jak i o zagubieniu. Wszystkie te sytuacje, emocje opisywane w tej pozycji istnieją niemalże od zarania dziejów. Niby wałkowane w wielu książkach a jednak ta pozycja nie jest kolejną nudną książką o miłości jakich można spotkać wiele.

Wioleta Sadowska | 2014-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2014

"Tak, na tym polegał cały pomysł – diament będzie trwać, nawet kiedy skończy się miłość. I młodość".

Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego sięga czasów starożytnego Egiptu. Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego z diamentem lat 30. XX wieku. Czy wiecie, że obecnie blisko osiemdziesiąt procent kobiet otrzymuje właśnie pierścionek z diamentem? A wszystko to przez jedno hasło, które zapewniło tym kamieniom nieśmiertelną sławę. Tak, "Diamenty są wieczne", a historię wprowadzenia ich do naszego życia, w iście epickim stylu przedstawia amerykańska pisarka.

J. Courtney Sullivan to autorka znana z takich powieści jak "Maine" i "Commencement", które trafiły na listę bestsellerów w "The New York Timesie". Autorka zamieszcza swoje teksty w "Chicago Tribune", "The Wall Street Journal", "Glamour", "Allure", "Real Simple" czy "The New York Times". Mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku.

"Zaręczyny" to zbiór pięciu historii ludzi, ukazanych na przestrzeni niemalże stu lat, które...

a_psik | 2014-09-25
Przeczytana: 24 września 2014

Spora część kobiet uwielbia biżuterię. Błyskotki wszelkiej maści - od pierścionków po naszyjniki, bransoletki czy kolczyki. Niektóre panie zachowują się przy tym jak sroki: uważają, że im więcej mają na sobie, tym lepiej. Jednak - co zawsze powtarzam - wszystko jest kwestią gustu. Biżuteria to nie tylko garść kruszcu, takiego, jak złoto czy srebro. To również coś, co błyszczy. Najczęściej jest to diament (przynajmniej, jeśli chodzi o Amerykę). I to wokół diamentów (ale nie tylko) kręci się akcja powieści "Zaręczyny".

Brylanty początkowo kojarzone były wyłącznie z wyższymi warstwami społeczeństwa, z bogactwem i blichtrem. Jednak agencja reklamowa N. W. Ayer & Syn postanowiła to zmienić. Tworząc reklamy dla koncernu De Beers (który miał monopol na wydobycie diamentów przez wiele lat), za cel postawiono sobie zmianę upodobań "przeciętnego" amerykańskiego obywatela. Chodziło o to, by każdy mężczyzna, pragnący pojąć za żonę kobietę swojego życia, chciał wydać swoją dwumiesięczną pensję...

ejotek | 2014-09-11
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Gdy spojrzałam po raz pierwszy na okładkę "Zaręczyn" oraz na liczbę stron (prawie 550), spodziewałam się typowej powieści obyczajowej z typową amerykańską dziewczyną w roli głównej bohaterki, a także typowej miłości z typowymi zaręczynami *. Jednak życie i literatura lubią zaskakiwać, bowiem książka w żadnej mierze nie jest typowa.

Powieść jest podzielona na pięć części, z pozoru nie mających ze sobą związku, choć ja oczywiście wciąż go wypatrywałam i nie mogłam doczekać się kiedy nastąpi. Dlatego polecam skupienie się na poszczególnych wątkach, ponieważ gdy już nastąpi moment kulminacyjny, czyli połączenie historii poszczególnych bohaterów w jedną całość, na pewno go nie przegapicie! A odrywanie się od danej opowieści, by tylko pobawić się w detektywa może zepsuć obraz całości. Ja bynajmniej potrzebowałam chwili, by poukładać to sobie wszyscy w głowie i muszę przyznać, że autorka wykombinowała sobie to niezwykle pomysłowo.

Patrząc na młode dziewczęta oczekujące na oświadczyny...

kwiatusia | 2014-07-03
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://zycnadalzpasja.blogspot.com/

Która z nas nie marzy o posiadaniu najpiękniejszego pierścionka? Który przykuwałby uwagę i wywoływał zazdrość wśród koleżanek. Taki efekt może wywołać diament, który by się w nim znajdował - błyszczący, hipnotyzujący i oczarowujący swoim pięknem obserwatorów.

W powieść "Zaręczyny" pierścionek z diamentami ma kluczową funkcję, którą spełnia u zakochanych par na przestrzeni prawie stu lat.

Jedną z głównych bohaterek jest Frances Gerety - copywriterka, która miała za zadanie wymyślanie sloganu reklamującego diament w pierścionkach. Ona jako zagorzała przeciwniczka ślubów, singielka, która nigdy nie chciała wychodzić za mąż. Musiała wczuć się w rolę szczęśliwie zakochanej i marzącej o związku małżeńskim na całe życie, i stworzyć hasło, które przebije się wśród tysiąca innych. Początkowo szefostwo nie jest zachwycone jej pomysłem, ale decydują się zaryzykować. A jej hasło: "DIAMENTY SĄ WIECZNE" - okazuje...