Słodka zemsta

2014-04-16
2014-04-16
Ryszard Turczyn
przyjaciółki przyjaźń mężczyźni zemsta

Do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę z serii „Leniwa Niedziela”. Była to „Długa zima w N.” Aliny Krzywiec i była to tak straszna lektura, że kolejna książka z tej serii długo musiała czekać na swoją kolej. „Słodka zemsta” Ellen Berg z początku wydawała się pozycją dobrą. Ale czy zostało tak do końca?
Evi, Beatrice oraz Katharina w szkole średniej były najlepszymi przyjaciółkami, ale po jej ukończeniu ich drogi po prostu się rozeszły. Spotykają się po dwudziestu pięciu latach na zorganizowanym szkolnym spędzie dla absolwentów szkoły. Z początku każda z nich udaje, że życie, które ma jest tym, które sobie wymarzyła. Evi jako idealnej gospodyni domowej dla swojego męża oraz dwóch nastoletnich synów. Beatrice, jako wysokiej klasy specjalistki od marketingu oraz Katharina, jako druga osoba w rządzącej partii politycznej, a także sekretarz stanu w gabinecie ministra do spraw rodziny. Tak oficjalnie o sobie mówią. Jednak prawda jest bardziej smutna. Pod koniec imprezy zapowiadają zemstę na mężczyznach, którzy je zranili.
Każda z naszych bohaterek jest inna. Evi to ta spokojna, trochę zagubiona w nowoczesnym świecie, ale kochająca matka dla swoich synów, którzy nie umieją tego docenić. Beatrice to taka, której wszędzie pełno i o której wszyscy mówią – niekoniecznie w sposób dobry. Natomiast Katharina jest najpoważniejsza z nich wszystkich pewnie z powodu zajmowanego przez nią stanowiska, a także doświadczenia. Ich życie nie jest tym, czym sobie wyśniły. Każda ma swój problem z mężczyznami. Każdą na swój sposób ród męski zranił.
Bardzo spodobało mi się oderwanie w takich książkach od amerykańskiego klimatu. Akcja całej powieści dzieje się w Niemczech w okolicach Berlina. To było dla mnie bardzo fajną odskocznią. Zazwyczaj takie pozycje dzieją się w Ameryce, a tu autorka pozostała wierna swojemu państwu, co się ceni.
Styl autorki nie jest bardzo porywający, ale jest przyjemny. Książkę czyta się szybko i sprawne. Można się przy niej odrobinę pośmiać, bo perypetie trzech kobiet czasami bywają zabawne. Mnie głównie nasuwała się myśl jak wiele jest tak nieszczęśliwych i trochę zniszczonych przez mężczyzn kobiet? Nie tylko w samych Niemczech, ale i na całym świecie. To smutne, że mężczyźni nawet w XXI wieku są w stanie tak traktować kobiety…
Czy polecam? Jako coś lekkiego na jeden lub dwa wieczory – jak najbardziej. Natomiast, jeśli szukacie czegoś głębszego i z przesłaniem to ta pozycja może Was rozczarować. Zdecydowanie, jest to książka dla rozluźnienia.

Evi, Beatrice oraz Katharina w szkole średniej były najlepszymi...

nie zdzierżyłam. przewidywalna i pełna stereotypów. baby wstrętne. w spa prawie doznają orgazmu. a niektórym ten boski przybytek dobrze działają na perystaltykę jelit na przykład.

Bardzo zabawna, czasami dająca do myślenia historia trzech kobiet skrzywdzonych przez swoich mężczyzn, które w końcu powiedziały DOŚĆ i pokazały kto rządzi!
Piękna zemsta, a jeszcze lepsza wygrana :)

Trio fatal!

Piękna zemsta, a jeszcze lepsza wygrana :)

Trio fatal!

Do przeczytania tej książki skłoniła mnie przede wszystkim okładka, a także tytuł serii, czyli "Leniwa niedziela". Książki z tej właśnie serii czekały na mojej liście już od dawna, a dzięki promocji, udało mi się ją okazyjnie kupić 😊 Zapraszam zatem do lektury 😉

Ellen Berg mieszka wraz z córką w niewielkim gospodarstwie w Allgäu. Jest ona bestsellerową niemiecką powieściopisarką, która dawniej pracowała jako pilotka wycieczek. Autorka nie publikuje swoich zdjęć, co wywołuje ogromne zainteresowanie czytelników jej wizerunkiem. Dzięki książce "Słodka zemsta" po raz pierwszy spotkałam się z tą autorką. I spotkanie to zaliczam do udanych!

Teraz opowiem troszkę o treści. Podczas uroczystości jubileuszowych z okazji 25-lecia matury spotykają się trzy ówczesne przyjaciółki. Jedną z nich jest Evi i to ona jest główną bohaterką, to z jej perspektywy opisywana jest historia. Niemniej jednak dwie pozostałe bohaterki występują równie często. Są to Beatrice, która jest specjalistka od marketingu oraz Katharina. która sprawuje stanowisko sekretarza stanu w gabinecie ministra do spraw rodziny. Każda z nich tworzy w ten sposób oficjalną wersję swojego życia. Jednak po kilku kieliszkach cała prawda wychodzi na jaw. Kobiety, gdy znajdują już winnych swoich sytuacji, postanawiają się zemścić.

Po książce tej nie spodziewałam się cudów. Sądziłam, że będzie to lekka i niewymagająca lektura na jeden wieczór. Otóż sprawdziło się tylko jedno: na jeden wieczór, ponieważ pochłonęłam ja w ogromnie szybkim tempie (jak na mnie 😊). Perypetie głównych bohaterek nie raz mnie rozśmieszyły, ale również i doprowadziły do łez. Mam nadzieję, że pozostałe książki z tej serii będą równie dobre jak ta. Za duży plus uznaje także przyjemne wydanie - idealna czcionka, ciekawa okładka.

Z chęcią przeczytam tą książkę nie raz, a już na pewno przeczytam pozostałe, jakie oferuje "Leniwa niedziela". Dodatkowo polecam ją każdemu, kto jest akurat po ciężkiej literaturze. Spokojnie zrelaksujecie się przy "Słodkiej zemście" 😉

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Ellen Berg "Słodka zemsta" to powieść z serii "Leniwa niedziela", w której to autorka pokazuje do czego zdolna jest kobieta, a w tym przypadki trzy kobiety, które pragną odpłacić panom pięknym za nadobne. Spotkanie klasowe z okazji dwudziestopięciolecia matury jest dobrą okazją do wszelakich podsumowań. Evi, Beatrice i Katharina kiedyś najlepsze przyjaciółki, Trio Fatal, niczym na targu próżności przechwalają się zachowaną urodą, stanem kont, karierą zawodową, partnerami, dziećmi. Dopiero szampan, a dokładniej kilka butelek szampana zrywa kurtynę niedomówień i ukazuje prawdziwe oblicze oraz życie czterdziestolatek. Okazuje się, że dawne przyjaciółki są tłamszone, oszukiwane i wykorzystywane przez mężczyzn. I tak rodzi się plan zemsty. Żadna z nich nie przypuszczała, że to banalne spotkanie klasowe przyczyni się do odrodzenia ich przyjaźni i w nieoczekiwany sposób przewróci do góry nogami całe ich dotychczasowe życie, przydając mu nowych wartości, barw i smaków. Dużym plusem jest poczucie humoru Ellen Berg. Autorka podsuwa swoim bohaterkom rekwizyty, narzędzia i sytuacje, które pobudzają do śmiechu. Książka jest lekka i przyjemna. Umiejętnie zaplanowana zemsta, która, krok po kroku jest realizowana i to z jakimi atrakcjami. Scena trzech kobiet, w seksownych ciuchach, uciekających na rowerze (nie najlepszej jakości: gdzie jedna wiezie drugą) i na hulajnodze moment, w którym płakałam ze śmiechu! Momentami zabawna, momentami dająca do myślenia. Zakończenie przewidywalne. Ta książka to recepta na dobry humor, na dowartościowanie własnego” ja” i na nudę. Lekka i przyjemna książka o rzeczach ważnych, opowiedziana z humorem i dużo dozą absurdalnych zdarzeń. Idealna, żeby się zrelaksować po ciężkim tygodniu, polecam.

Cóż mogę powiedzieć o tej książce ? Momentami zabawna, momentami dająca do myślenia. Zakończenie przewidywalne i bardzo banalne. Te wszystkie zemsty całej trójki dość ostre. Nie wiem, czy w prawdziwym życiu, wszystko poszłoby tak gładko i łatwo.

Ciężko jest mi ocenić tą książkę. Z jednej strony zabawna, a z drugiej mocno przewidywalna...
Na pewno lekko się ją czyta, choć od razu wiadomo jakie będzie zakończenie:)
ale można nauczyć się wielu "pożytecznych" rad jak unieszkodliwić niewdzięcznego męża/kochanka :D

Na pewno lekko się ją czyta, choć od razu wiadomo jakie będzie zakończenie:)

Fajne czytadło, aż miło się czyta jak kobiety stają się silne i dają swoim facetom tyranom w kość. Historia jest gładko napisana, pomysły panie mają ciekawe ;) Polecam wziąć sobie kawę lub lampkę wina i zaszyć się w cichym kącie z tą książką, relaks gwarantowany.

Ellen Berg - bestsellerowa niemiecka powieściopisarka, entuzjastka kuchni opartej na afrodyzjakach, dawniej pilotka wycieczek. Mieszka z córką w niewielkim gospodarstwie w Allqau. Mimo licznych sukcesów pisarskich, autorka nie udostępnia publicznie swoich zdjęć, wyzwalając tym serię domysłów na temat jej prawdziwej tożsamości.

Książka „Słodka zemsta” jest to książka obyczajowa. Opowiada o losach trzech kobiet, każda z innego szczebla społecznego, które łączy jeden wspólny problem, którym są MĘŻCZYŹNI. Czytając, tę książkę poznajemy: Evꀓ Marię Wuttke -“ matkę dwójki synów, żonę bardzo bogatego męża, która porzuciła karierę i poświęciła się gotowaniu i pracom domowym. Beatrice - specjalistka do spraw marketingu oraz Katharina Severin - dawną prymuskę, która teraz jest sekretarzem stanu w gabinecie ministra do spraw rodziny. Te trzy kobiety spotykają się na 25-leciu matury, kiedyś się przyjaźniły, były nierozłączne. Na początek każda przed każdą próbuje się popisać jakie ma cudowne życie, jednak z upływem minut i zwiększającą się ilością spożytego alkoholu wychodzi na jaw smutna prawda o tym, że nie są szczęśliwe. Bohaterki odnawiają przyjaźń z lat szkolnych, mając dosyć ciągłego poniżania, złego traktowania przez mężczyzn. Postanawiają dać im porządną nauczkę i obmyślają plan zemsty. Podczas przygotowań tego ciekawego planu poznają Roberta, który miał być tylko mężczyzną, który przywróci do życia tych trzech kobiet, pożądanie, podniecenie i chęć odnowienia życia seksualnego. Czy jednorazowa przygoda za pieniądze pociągnie za sobą kolejny wątek w tej książce? Czy Robert pozostanie na dłużej w życiu którejś z nich? Do czego posuną się kobiety, żeby zemścić się na swoich facetach? Ile są w stanie zrobić, żeby pozostawić przy sobie, to co dla tych mężczyzn jest najważniejsze czyli pieniądze? Tego dowiecie się czytając tę książkę.

Ellen Berg porusza problemy psychologiczne i społeczne, pokazuje, że niektórym mężczyznom kobieta jest potrzebna tylko do gotowania, sprzątania i zaspakajania pragnień seksualnych. Nie są oni świadomi kobiecej mocy jaką jest przebiegłość i chęć osiągnięcia upragnionego celu. Książkę czyta się bardzo szybko, jest napisana prostym językiem, który łatwo trafia do młodych ludzi. Są wprowadzone zwroty angielskie, które nadają tej książce innego stylu. Ellen w tej książce opisała historię bardzo autentyczną i prawdopodobną, czytając ją widziałam przed oczami to co czytam. Słowa były tak dobrane, a akcja miała taki ciekawy przebieg, że w myślach wyobrażałam sobie jak to naprawdę się toczy i chciałabym obejrzeć film na podstawie tej książki.

Polecam tę książkę wszystkim młodym, licealistom również, żeby zobaczyli co może ich czekać w przyszłości. Wszystkim kobietom, które może żyją w cieniu swoich mężczyzn i nie wiedzą jak się z tego uwolnić.
Ducky, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Książka „Słodka zemsta” jest to książka...

Bardzo lekka i zabawna opowieść o trzech przyjaciółkach, które spotkały się po 25 latach i zaczęły analizować swoje nieudane związki. Ich plan zemsty spowodował nie jeden uśmiech na twarzy :) polecam wszystkim, którzy chcą się zrelaksować

• Seria Leniwa Niedziela
  • 2015