After the Rain

After the Rain
Lisa De Jong
2013-12-11
2013-12-11

Taka sobie. Można było się spodziewać, że główni bohaterowie będą ze sobą, że skończy się to happy endem i będą sobie żyli długo i szczęśliwie. W niektórych momentach ciężko mi się czytało i też za bardzo historia jest okrojona moim zdaniem. Ot taki dodatek do pierwszej części.

Fajna nowelka, która jest dopełnieniem poprzedniej części, ale w sumie nie za dużo wnosi do całej historii. Był to raczej rozbudowany epilog.

Choć pierwszy tom był fantastyczny, tak w drugim tomie coś niestety poszło nie tak. Być może zbyt mocno przywiązałam się do bohatera z pierwszej części i dlatego nie mogłam się pogodzić z decyzjami, które główna bohaterka podejmowała w kolejnej części. Uważam, że ta część była zupełnie nie potrzebna, chociaż rozumiem, że musiała powstać ze względu na kolejne tomy serii. Mimo wszytko warto się zapoznać z dalszymi losami bohaterki po stracie ukochanego, tym bardziej, jeżeli ktoś planuje przeczytać cały cykl.

Po każdej burzy musi wyjść słońce, a jak wyjdzie ono w czasie deszczu, może doprowadzić do spektakularnej tęczy.
Kate pożegnała swoją drugą miłość i zarazem pierwszy związek wraz z Asherem. Pomimo bólu, postanowiła nie zaprzepaszczać tego co powierzył jej ukochany. Kate postanawia ruszyć w życie bez tajemnic i z najbliższymi. Najtrudniejsze jednak może okazać się ponowne nawiązanie relacji z Beau, pierwszą miłością dziewczyny i zarazem najlepszym przyjacielem. Po przeczytaniu pierwszej części wiemy, że ta dwójka jest ze sobą, jednak nie wiemy przed jakimi próbami musieli stanąć. Lisa De Jong, postanawia pokazać nam odrobinę relacji jaka łączy tę dwójkę. Nie można zaprzeczyć, że pomimo krótkich wzmianek, opisów, Beau był raczej drugoplanową postacią, a jego relacja z Kate okrojona do krótkich wzmianek, że byli dla siebie bardzo ważni. Autorka zdecydowanie próbuje właśnie w tej krótkiej noweli to zmienić i pokazać, że to czym darzyli się Kate i Beau to coś ważnego i silnego.
Kate musi przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości bez Ashera, na studiach, bez matki i bliskich znajomych z miasteczka, a co najważniejsze, ze świadomością, ciągłej walki z demonami przeszłości. Oczywiście z pomocą przychodzi jej Beau i nie kto inny jak Asher za pomocą swoich serwetek i listu. Kate próbuje krok po kroku wychodzić ze swojej strefy komfortu i budować jeszcze trwalszą więź z Beau, dzięki której chce przezwyciężyć demony. Okazuje się, że i Beau otrzymał list od Ashera, dzięki któremu Beau stara się, chociaż trochę, pogodzić, że to nie jego Kate wybrała jako swojego powiernika. Podczas tej krótkiej noweli widzimy jak para wyjaśnia swoje najgłębsze wątpliwości, jak stawia czoła demoną i przeszkodom, aby wreszcie nie tracić czasu na nic i związać się na zawsze.

znalazłam pdf w j. plskim
to prawda "najpiękniejsze momenty w życiu przychodzą po deszczu."
krótki uzupełnienie historii

znalazłam pdf w j. plskim
to prawda "najpiękniejsze momenty w życiu przychodzą po deszczu."
krótki uzupełnienie historii

"Po raz pierwszy widzę tęczę formującą się nad jeziorem.
Najpiękniejsze momenty w życiu przychodzą po deszczu."

"Po raz pierwszy widzę tęczę formującą się nad jeziorem.
Najpiękniejsze momenty w życiu przychodzą po deszczu."

Krótkie i słodkie dopełnienie historii Kate i Beau. Niekoniecznie trzeba je czytać, ale bohaterzy są tak słodcy i ujmujący, że nie mogłam sobie odmówić.

Fajne uzupełnienie historii :) To jest to co tygryski lubią najbardziej ;)

Fajne uzupełnienie historii :) To jest to co tygryski lubią najbardziej ;)

Fajnie uzupełnienie pierwszej cześci "RAIN". Teraz mogę odetchnąć z ulgą, bo wiem, jaki był dalszy los K&B.
PS- Moja pierwsza książka przeczytana w j. ang. :)

PS- Moja pierwsza książka przeczytana w j. ang. :)

Ciekawe uzupełnienie historii Kate. Pozycja dla tych, którzy nie są gotowi, aby rozstać się z parą Kate i Beau.
Jak dla mnie zdecydowanie za "słodko". Ile razy można opisywać myśli Beau jaka to Kate jest cudowna itp. Dużo scen łóżkowych.

• Po angielsku
  • ENG