Dom Thurstonów

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: Między Słowami
Thurston House
Ag2S

Jest koniec XIX wieku. Bogaty właściciel kopalni Jeremiah Thurston szaleńczo zakochuje się w młodziutkiej Camille i buduje w prezencie dla niej wspaniały dom, który ma stać się siedzibą ich rodu. Małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe, a Camille niebawem porzuca męża i nowonarodzoną córeczkę, Sabrinę. Zdruzgotany Jeremiah wyprowadza się z domu, który przypomina mu o złamanym sercu. Dopiero po...

Zdruzgotany Jeremiah wyprowadza się z domu, który przypomina mu o złamanym sercu. Dopiero po latach powraca tam z córką, która od początku jest zafascynowana tym miejscem.

Jednak pewnego dnia dramatyczne wydarzenie na zawsze odmienia losy dziewczyny. Sabrina musi stawić czoła niespodziewanym trudnościom, by zawalczyć o swoje dziedzictwo… i miłość. Czy w domu Thurstonów zamieszka kiedyś szczęśliwa para?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Mollinka_90 | 2018-03-08
Przeczytana: 08 marca 2018

Danielle Steel to bodaj najsłynniejsza autorka romansów. Jej książki pełne są perypetii bogatych i pięknych ludzi z wyższych sfer, które rozgrywają się przeważnie współcześnie. "Dom Thurstonów" jest tutaj wyjątkiem, ponieważ jego akcja rozpoczyna się po zakończeniu wojny secesyjnej i wpisuje się w nurt romansu historycznego.

Jeremiah Thurstone, właściciel dobrze prosperujących kopalń rtęci i winnic w Kalifornii, boleśnie przeżył śmierć narzeczonej i nie zamierza się więcej żenić. Wiedzie ustabilizowane życie, dopóki podczas wizyty w Atlancie nie przydarzy mu się spotkać młodej piękności z Południa. 17-letnia Camille Beauchamp wychodzi za dużo starszego od siebie mężczyznę z wyrachowania i gdy wkrótce po ślubie zamieszkuje z nim w San Francisco, w zbudowanym specjalnie dla niej domu, pokazuje swe prawdziwe oblicze. Po przyjściu na świat ich córki, Sabriny, Camille porzuca męża i dziecko. Dom Thurstonów zostaje zamknięty jako smutne wspomnienie zranionego uczucia.

Sabrina jest...

książek: 2018
Ulka | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Jak zwykle da się tutaj odczuć typowy styl autorki. Przede wszystkim biedni, bogaci dają się we znaki, wspomnienie o wojnie w Europie choć ona w tym wypadku nie ma miejsca kluczowego w tej lekturze. Ponadto fabuła interesująca, jak zawsze możemy tutaj podziwiać niezwykłą siłę i odwagę kobiet, chociaż nie tylko. Powieść niezwykle ciekawa, mimo braku wolnego czasu i obszerności stron udało mi się ją skończyć z czego jestem niezmiernie zadowolona. Pozdrawiam :)

virgo123 | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Strasznie opornie szła mi ta książka... Niby ciekawa, a jednak męczyło mnie jej czytanie. Historia tytułowego domu jest ciekawa, trzeba się tylko wciągnąć, a i bohaterowie mają ciekawe historie. Oczywiście pozbyłabym się Kamili i Jonathana, ale książka nie może być przecież bez czarnych charakterów :P

Ewelina229 | 2015-02-10
Przeczytana: wrzesień 2014

Autorka jak zwykle stanęła na wysokości zadania, jeszcze nigdy nie zawiodłam się czytając jej książki, mozna w nich odnaleźć wszystko humor, nadzieję, rozczarowanie, miłość... czyli uczucia tak dobrze nam znane.

Ewa | 2013-01-23
Przeczytana: styczeń 2013

Książka, do której przeczytania zabierałam się baaardzo, bardzo dużo czasu. Pożyczyła mi ją koleżanka z pracy, ja wrzuciłam do torebki, potem na biurko... i tak sobie leżała. Odstraszała mnie okładka (typowa dość dla pospolitego romansidło), nazwisko autorki (które jednoznacznie kojarzyło mi się z tanimi bajeczkami i wydealizowaną, nieprawdziwą miłością) a także jej grubość - w końcu to 622 strony, a ja jako wiecznie zagoniona mama ośmiomiesięcznej Emilki zaczęłam preferować nieco lżejsze lektury. W końcu jednak wyekspediowałam małą do babci, a sama bliżej zainteresowałam się powieścią, tym bardziej, że właścicielka książki coraz intensywniej dopytywała się o moje wrażenia. Siadłam z kubkiem dobrej herbaty.. i wsiąknęłam.

Nie jest to może literatura półki najwyższej, Steel Ameryki na kartach swojej opowieści nie odkryła, jednak czasu spędzonego z "Domem Thurstonów" nie uważam za stracony. Łatwy i przyjemny w odbiorze język, interesująca fabuła a także nietuzinkowi bohaterowie...

Fluffy | 2011-08-15

Tak, kochana Daniel Steel. Pod koniec szkoły podstawowej zaczytywałam się w jej powieściach. Z wszystkich przeczytanych (a było ich co najmniej 20) utkwiły mi w pamięci dwie. Jedną z nich jest właśnie "Dom Thurstonów". Po latach przypadkiem ta książka wpadła ponownie w moje ręce - dostałam ją w prezencie. Oczywiście przeczytałam ją niemal od razu. Co prawda nie zrobiła już na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem (lata i dziesiątki książek przeczytanych robią swoje), ale nadal uważam, że jest bardzo dobra w swoim gatunku.
Fabuła ciekawie się rozwija, chwilami jest bardzo zaskakująca. Poza tym lubię gdy opowieść obejmuje kilka pokoleń.
Jest to na pewno jedna z lepszych powieści tej autorki.

Joasia | 2013-02-02

A miało być tak pięknie... Jak to często bywa w powieściach Danielle i ta przedstawia przewrotność ludzkich losów. Powieści tej autorki łatwo się czyta i równie łatwo się o nich zapomina, jednak z tą jest inaczej, zapada w pamięć na dłużej. Ciekawa historia i wyraziste postacie. Pozycja godna uwagi nie tylko dla miłośników powieści Danielle.

Agnieszka | 2017-02-01
Na półkach: + 2017, Przeczytane, Proza
Przeczytana: 01 lutego 2017

"Ziemia musi zakorzenić się w twojej duszy, wrosnąć w nią,
miłości do niej nie da się nauczyć"

Ależ mnie wciągnęła ta obszerna powieść. Tyle w niej emocji, pasji, miłości i cierpienia. Nie mogłam się oderwać.

Monika | 2013-06-17

Powieść 14