Dom Thurstonów

Wydawnictwo: Świat Książki
Thurston House
83-247-0019-6
dona

Kiedy u schyłku ubiegłego wieku Jeremiasz Thurston, bogaty właściciel kopalni rtęci, żeni się z młodziutką Kamilą Beauchamp, wydaje mu się, że oto osiągnął pełnię szczęścia. W podarunku ślubnym buduje dla żony wspaniały dom, który ma się stać rodzinnym gniazdem Thurstonów. Tam przychodzi na świat ich pierworodna i, niestety, ostatnia córka, Kamila, bowiem wkrótce porzuca męża i dziecko. Zraniony do głębi Jeremiasz opuszcza Dom Thurstonów. Wiele lat później, w osiemnaste urodziny córki, wprowadzają się tam oboje. Tragiczny kataklizm sprawia, że dla Sabriny ten dzień staje się końcem starego i początkiem nowego życia, w którym przyjdzie sie jej zmagać z przesądami ludzi swojej epoki i przeciwnościami losu.

Ulka | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Jak zwykle da się tutaj odczuć typowy styl autorki. Przede wszystkim biedni, bogaci dają się we znaki, wspomnienie o wojnie w Europie choć ona w tym wypadku nie ma miejsca kluczowego w tej lekturze. Ponadto fabuła interesująca, jak zawsze możemy tutaj podziwiać niezwykłą siłę i odwagę kobiet, chociaż nie tylko. Powieść niezwykle ciekawa, mimo braku wolnego czasu i obszerności stron udało mi się ją skończyć z czego jestem niezmiernie zadowolona. Pozdrawiam :)

virgo123 | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

Strasznie opornie szła mi ta książka... Niby ciekawa, a jednak męczyło mnie jej czytanie. Historia tytułowego domu jest ciekawa, trzeba się tylko wciągnąć, a i bohaterowie mają ciekawe historie. Oczywiście pozbyłabym się Kamili i Jonathana, ale książka nie może być przecież bez czarnych charakterów :P

Ewelina229 | 2015-02-10
Przeczytana: wrzesień 2014

Autorka jak zwykle stanęła na wysokości zadania, jeszcze nigdy nie zawiodłam się czytając jej książki, mozna w nich odnaleźć wszystko humor, nadzieję, rozczarowanie, miłość... czyli uczucia tak dobrze nam znane.

Ewa | 2013-01-23
Przeczytana: styczeń 2013

Książka, do której przeczytania zabierałam się baaardzo, bardzo dużo czasu. Pożyczyła mi ją koleżanka z pracy, ja wrzuciłam do torebki, potem na biurko... i tak sobie leżała. Odstraszała mnie okładka (typowa dość dla pospolitego romansidło), nazwisko autorki (które jednoznacznie kojarzyło mi się z tanimi bajeczkami i wydealizowaną, nieprawdziwą miłością) a także jej grubość - w końcu to 622 strony, a ja jako wiecznie zagoniona mama ośmiomiesięcznej Emilki zaczęłam preferować nieco lżejsze lektury. W końcu jednak wyekspediowałam małą do babci, a sama bliżej zainteresowałam się powieścią, tym bardziej, że właścicielka książki coraz intensywniej dopytywała się o moje wrażenia. Siadłam z kubkiem dobrej herbaty.. i wsiąknęłam.

Nie jest to może literatura półki najwyższej, Steel Ameryki na kartach swojej opowieści nie odkryła, jednak czasu spędzonego z "Domem Thurstonów" nie uważam za stracony. Łatwy i przyjemny w odbiorze język, interesująca fabuła a także nietuzinkowi bohaterowie...

Joasia | 2013-02-02

A miało być tak pięknie... Jak to często bywa w powieściach Danielle i ta przedstawia przewrotność ludzkich losów. Powieści tej autorki łatwo się czyta i równie łatwo się o nich zapomina, jednak z tą jest inaczej, zapada w pamięć na dłużej. Ciekawa historia i wyraziste postacie. Pozycja godna uwagi nie tylko dla miłośników powieści Danielle.

Fluffy | 2011-08-15

Tak, kochana Daniel Steel. Pod koniec szkoły podstawowej zaczytywałam się w jej powieściach. Z wszystkich przeczytanych (a było ich co najmniej 20) utkwiły mi w pamięci dwie. Jedną z nich jest właśnie "Dom Thurstonów". Po latach przypadkiem ta książka wpadła ponownie w moje ręce - dostałam ją w prezencie. Oczywiście przeczytałam ją niemal od razu. Co prawda nie zrobiła już na mnie takiego wrażenia jak za pierwszym razem (lata i dziesiątki książek przeczytanych robią swoje), ale nadal uważam, że jest bardzo dobra w swoim gatunku.
Fabuła ciekawie się rozwija, chwilami jest bardzo zaskakująca. Poza tym lubię gdy opowieść obejmuje kilka pokoleń.
Jest to na pewno jedna z lepszych powieści tej autorki.

Magdalena Paź | 2011-02-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Rewelacyjna

Lucyna Wiśniewska | 2014-03-23

Każdy kto lubi książki Steel powinien przeczytać tą opowieść. To że książka ma aż tyle stron jest jej dużym plusem nawet nie wiem kiedy znalazłam się na ostatniej stronie :)

ewusia81 | 2011-02-27
Przeczytana: 2007 rok

Bardzo wciągająca i lekka i piękna historia, jak wszystkie wyjęte spod pióra Steel :)

Ylva | 2013-02-01

Słaba, nie przepadam za stylem pani Steel. Bohaterowie w jej książkach są zwykle piękni, bogaci, nieszczęśliwi. Większość książek (historii wymyślonych przez nią) na jedno kopyto, dobre dla kobiet, które lubią ckliwe romanse.