Dom Thurstonów

literatura piękna
2014-07-28
Agnieszka Myśliwy
Między słowami

Ciekawie napisana, niebanalna historia ujmująca przekrojowo losy amerykańskiej rodziny na przełomie XIX i XX wieku. Thurstonów los nie oszczędza, szczęście jest rzadkim gościem, który ponadto szybko ich opuszcza. Jednak zarówno Jeremiah, jak i jego córka Sabrina, obdarzeni są niezłomnym charakterem i wolą przetrwania. Szczególny podziw i uznanie wzbudza postawa Sabriny - po...

Danielle Steel to bodaj najsłynniejsza autorka romansów. Jej książki pełne są perypetii bogatych i pięknych ludzi z wyższych sfer, które rozgrywają się przeważnie współcześnie. "Dom Thurstonów" jest tutaj wyjątkiem, ponieważ jego akcja rozpoczyna się po zakończeniu wojny secesyjnej i wpisuje się w nurt romansu historycznego.

Jeremiah Thurstone, właściciel dobrze...

Bardzo miło się czytało, proste ale prawdziwe, przypomina mi ta książka 'Przemineło z wiatrem':) ale to takie luźne spostrzeżenie.

"Ziemia musi zakorzenić się w twojej duszy, wrosnąć w nią,
miłości do niej nie da się nauczyć"

Ależ mnie wciągnęła ta obszerna powieść. Tyle w niej emocji, pasji, miłości i cierpienia. Nie mogłam się oderwać.

Strasznie opornie szła mi ta książka... Niby ciekawa, a jednak męczyło mnie jej czytanie. Historia tytułowego domu jest ciekawa, trzeba się tylko wciągnąć, a i bohaterowie mają ciekawe historie. Oczywiście pozbyłabym się Kamili i Jonathana, ale książka nie może być przecież bez czarnych charakterów :P

Znakomita! Zaczynając powieść, może się wydawać, że już nic nie zaskoczy.. wręcz przeciwnie, jest zaskakująca podczas czytania każdej kolejnej kartki, aż ciężko się oderwać :)

Autorka jak zwykle stanęła na wysokości zadania, jeszcze nigdy nie zawiodłam się czytając jej książki, mozna w nich odnaleźć wszystko humor, nadzieję, rozczarowanie, miłość... czyli uczucia tak dobrze nam znane.

Jak zwykle da się tutaj odczuć typowy styl autorki. Przede wszystkim biedni, bogaci dają się we znaki, wspomnienie o wojnie w Europie choć ona w tym wypadku nie ma miejsca kluczowego w tej lekturze. Ponadto fabuła interesująca, jak zawsze możemy tutaj podziwiać niezwykłą siłę i odwagę kobiet, chociaż nie tylko. Powieść niezwykle ciekawa, mimo braku wolnego czasu i...

Każdy kto lubi książki Steel powinien przeczytać tą opowieść. To że książka ma aż tyle stron jest jej dużym plusem nawet nie wiem kiedy znalazłam się na ostatniej stronie :)

bardzo piękna książka

• Danielle Steel
  • 2012
  • Przeczytane dawno temu
  • Literatura amerykańska
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Dom Thurstonów