Czerwona ofensywa

Okładka książki Czerwona ofensywa Piotr Langenfeld
Okładka książki Czerwona ofensywa
Piotr Langenfeld Wydawnictwo: Ender Cykl: Czerwona ofensywa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Czerwona ofensywa (tom 1)
Ender
2014-03-19
2014-03-19
II wojna światowa political fiction Polska Rosja Alianci

Lubię taką alternatywną historię. Naprawdę ciekawa fabuła i co ja uwielbiam najbardziej to szczegółowe opisy walk i potyczek.

Fajna książka, dobrze pokazuje typowe myślenie lewicy i kacapów. Daj jej napisana fabuła. Logika w książce także dobra.

Co by było gdyby nadzieje niedobitków polskiego podziemia i żołnierzy 1 i 2 Armii Polskiej stały się rzeczywistością? Alianci i Armia Czerwona rzucają się na siebie a Polacy mają swoją szansą.
Uważam że książka pomimo tego że to "fikcja historyczna" bardzo wiarygodnie opisuje ten konflikt. Ja czytelnik mogłem go śledzić z wielu perspektyw, żołnierzy LWP, partyzantów AK, porucznika wywiadu, generała Pattona, czerwonoarmisty i amerykańskiego czołgisty.
Migawki jak w serialu. Kilkanaście stron w jednym miejscu. A jednocześnie nie czując chaosu. Tu wszystko składa się w całość.
Wyborna książka! Polecam

Aż szkoda że tak się losy nie potoczyły w maju 1945. Mnie fabuła wciągnęło że zaczołem druga część serii.Polecam

Powiem tak - zacząłem czytać u ziomka-znajomka, czekając na grilla, skończyło się na zakupie swojego egzemplarza. Ciekawa wersja alternatywnego zakończenia drugiej wojny, spora wiedza autora, starannie przemyślany rozwój wydarzeń, taki trochę Ciszewski na większą skalę

Moja pierwsza książka tego autora. Bardzo dobrze połączone fakty historyczne z szczyptą "fantazji" trzymającą się realiów. Historia pokazana z perspektywy wielu bohaterów. Czytając to naprawdę miałem wrażenie, że tak mogłoby być.

Ciekawe

Ciekawe

Dobra, równa powieść, sporo bohaterów, kilka ciekawych wątków. Mnóstwo opisów potyczek i walk - ale warsztatowo dobrych, więc się nie nudzą szybko.

Bardzo sprawnie napisana książka. Rzeczywistość alternatywna, gdzie Rosjanie pragną ugrać więcej niż wynika z traktatów pokojowych. A gdzieś tam polskie dywizje wspierające 'przyjaciół' ze Związku Radzieckiego.

Warto poczytać :)

Warto poczytać :)

Historia alternatywna. Bardzo dobrze napisana, przystępnym językiem, nie nudząca. Widać po Autorze solidne przygotowanie do tematu i dużą dbałość o szczegóły. Książka w sam raz dla fanów Vladimira Wolffa, choć nie tylko. To moja pierwsza przeczytana książka Piotra Langenfelda, i być może oceniona nawet ciut za wysoko, ale jej lektura spowodowała u mnie chęć sięgnięcia po kolejne tomy w przyszłości, i stąd taka a nie inna ocena.
Polecam!

• Historia alternatywna
  • Audiobooki
  • Historie alternatywne

Dodaj cytat z książki Czerwona ofensywa