www.afgan.com.pl

Cykl: www (tom 6) | Seria: WarBook
Wydawnictwo: Warbook
literatura piękna
blawoj

Od chwili, gdy porucznik Jan Koller ląduje w Afganistanie, wszystko wydaje się nie takie, jak trzeba. Pierwszym Samodzielnym Batalionem Rozpoznawczym dowodzi idiota, a oficerowie, których Kollerowi kazano aresztować, należą do najbardziej godnych zaufania w całym kontyngencie. Jakby tego było mało - z Raji, najbardziej wysuniętym posterunkiem sił polskich, nie udaje nawiązać połączenia...

Koller staje na czele plutonu i z pomocą trzech Rosomaków rusza w kierunku bazy milczącego oddziału. Przygotowany do wykonywania zadań śledczych porucznik nie ma pojęcia, czego spodziewać się na miejscu. Wie tylko, że dowódcą gniazda był jego przyjaciel ze szkoły oficerskiej, zaś krótko przed zniknięciem z eteru w obozie pojawił się tajemniczy amerykański oddział...

Najważniejsze stają się pytania: kto przechwycił MDS - eksperymentalne urządzenie umożliwiające podróże w czasie? I jak pragnie zmienić losy świata właśnie w tym miejscu?

Jan Wieteska, Nancy Sanchez, Janusz Wojtyński i Leszek Jamróz, znane z serii WWW postaci, ożywają na nowo w kolejnej części przygód Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego.

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/63/wwwafgancompl

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/63/wwwafgancompl

Sierra | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

Przeczytałam cały cykl www. Afgan czytałam jako ostatnią pozycję z serii.
Uważam ,że autor troche spłyca bohaterów z poprzednich serii.
Wieteska to juz nie jest ten sam Wieteska (troche karykaturalny), Jamróz jakis taki nijaki,Wojtyńskiego jak na lekarstwo no i Nancy Sanchez ,ktora niestety od pierwszego tomu była dla mnie mało wiarygodną postacią.Tutaj sceny z jej narracja były dla mnie torturą.
Co do motywacji głównych "sprawcow zamieszania" w kontekscie całego cyklu wydaje sie być dość mało przekonująca- "ale to juz było".
Na plus ,jak w każdej książce z serii www i nie tylko (to chyba specyfika autora) to dobre oddanie klimatu braterstwa i wiezi miedzy bohaterami.Z każdym z "dobrej" strony chciałoby się pojść na piwo jak z najlepszym przyjacielem.
Postac Kollera mi sie podobała,był ludzki i nie robił za herosa. Miał misję i chciał doprowadzić ją do końca.
Kilka bardzo trafnych uwag i spostrzezen do przemyslenia dotyczacych wojny i ludzkich motywacji.
Wartka akcja do mniej...

Albercik | 2019-01-05
Przeczytana: styczeń 2019

Książka zamyka, mam nadzieję, cykl www. Batalion jednak dotarł do Afganistanu ale fatum MDS-a podąża za nim. Książka przeciętna i trochę męcząca. Sam cel porwania MDS-a nie przypadł mi do gustu - bo czy wszystko musi kręcić się wokół narodu wybranego? Czy naprawdę tak ciężko się bez tego obejść? Czy wśród pisarzy jest jakieś przekonanie, że czytelników ciągnie do takich zagadnień? Bo ja już jestem zmęczony.

Mateusz Mk | 2018-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 22 listopada 2018

Wszystkie wcześniejsze książki z serii miło się czytało. Jedne miały wartką akcję, inne ciekawą historię i dialogi, jeszcze inne łączyły wszystkie pozytywne cechy. Jednak ta ostatnia jest po prostu słaba i przeczytałem ją już na siłę. Wszystko, nawet jak na standardy science-fiction, naciągane, często bezsensowne i niejednokrotnie po prostu głupie. Chyba lepiej by było gdyby ta część się po prostu nie ukazała.

lucas688 | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

moim zdaniem już wystarczy, czas aby Jamróz, Wojtyński i Jerzy ze swoją panią udali się na zasłużony odpoczynek. Niestety to nie "Powrót do przyszłości" i czytelnicy moim zdaniem mają dość

Paweł | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Czy to najgorsza książka z serii WWW? Nie. Nie zgodzę się z tym. Jest inna i troszeczkę odbiegająca od pozostałych części cyklu, ale powiem że ja osobiście się przy niej dobrze bawiłem. Zmiana klimatu i miejsca wydarzeń to dobre odświeżenie, dla teatru działań jakże lubianych i znanych nam bohaterów...a przynajmniej ich części. Ja Polecam.

Hess | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Najgorsza książka z całej serii www. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, natomiast wydaje mi się, że pan Marcin Ciszewski powinien dać sobie spokój z tą serią. W pewnym momencie to już nawet nie wiedziałem kto, po co, w jakim celu przeniósł się w czasie, pomieszanie z poplątaniem....
A ja przecież książki M. Ciszewskiego lubię... :)

ttorcz | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Po poprzednim, słabiutkim tomie autor wrócił do formy. Sprytnym zabiegiem osadził akcję w alternatywnej-alternatywnej rzeczywistości, ponownie więc pojawiają się znani bohaterowie.
Więcej militarystyki niż poprzednio, szczypta humoru, książka wchodzi łatwo i szybko.

Hugomaster | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Kolejne dzieło Ciszewskiego zaliczone. "Afgan" ma wszystkie wady i zalety poprzednich książek tego autora, zatem fani twórczości Ciszewskiego (tym razem partnerował mu Tadeusz Michrowski) zdecydowanie będą zadowoleni. Tym razem akcja przenosi się do Azji Środkowej... ale nie tylko. Czasu akcji zdradzać nie będę:)

Szymon_Gwiazda | 2017-12-27
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Z rozpędu zaliczona ostatnia (jak dotąd, bo przecież wehikuł czasu umożliwia dowolne wtręty w linię czasu i manipulowanie historią) część cyklu o przygodach dzielnego batalionu. Tym razem w Afganistanie, chociaż tylko część fabuły się tam rozgrywa. SPOILERY

Druga część toczy się na Bliższym Wschodzie, gdzie ponownie ktoś chce zrobić bałagan (a może tym razem radykalnie zaprowadzić porządek, poprzez redukcję stron konfliktu, a przynajmniej jednej), a dzielni Polacy muszą powstrzymać złego ktosia i zarazem swojego głupiego dowódcę plus niezbyt lojalnego sojusznika.

Niestety, tym razem klapa na całej linii. Fabuła jakoś tam trzyma się kupy (z naciskiem na "kupę"), ale to, co do tej pory było atutem, czyli opisy bitew i akcji, tym razem zupełnie zawodzi. Są jakieś tam drobne strzelanki, albo cliffhangery (a później tylko opisywane w kilku zdaniach konsekwencje). Słowem: nuda, panie. Bohaterowie głównie to jeżdżą i gadają. Tym razem nie ma ani specjalnej zagadki, ani akcji, a...

marcin-furman | 2017-11-22

Przynajmniej o trzy powieści za dużo. Ciszewski mógł skończyć cykl na trzech powieściach i efekt byłby dużo lepszy.