Kaukaskie Epicentrum

Wydawnictwo: Ender
978-83-930066-1-8
Evelline

W 2008 roku Gruzińska interwencja zbrojna w Osetii sprowokowała Rosję do ostrego działania, którego efektem był rajd jej armii zatrzymany kilka kilometrów od Tbilisi. Sytuacja skomplikowała się do tego stopnia, że groźba kolejnej wojny światowej na nowo zawisła nad starym kontynentem. Co by było, gdyby NATO zareagowało równie zdecydowanie i wsparło Gruzję nie tylko w zakresie logistyki i...

Co by było, gdyby NATO zareagowało równie zdecydowanie i wsparło Gruzję nie tylko w zakresie logistyki i dyplomacji? Gdyby naprzeciw rosyjskim kolumnom pancernym wysłało najlepsze oddziały? Gdyby wysłało nas, Polaków?

Marcin Gawęda, historyk i publicysta wojskowy, znany z artykułów w Nowej Technice Wojskowej , Komandosie oraz Armii, w brawurowym stylu przedstawia właśnie taką wersję wydarzeń. Dynamiczną akcję śledzimy z perspektywy wszystkich stron konfliktu. Autor przenosi nas od politycznych gabinetów do wnętrz czołgów, samolotów i ze znawstwem przedstawia realia współczesnego pola walki.

Daniel Siercha | 2014-04-22
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Świetna książka dla fanów rozgrywek wojennych. Dużo akcji świetne opisy starć. I co najważniejsze żołnierze z biało-czerwonymi naszywkami na mundurach dają popalić wojskom rosyjskim. Naprawdę bardzo dobra pozycja warta przeczytania. Jedno tylko denerwuje opisy uzbrojenia, nazwy i opisy oddane w 200% tylko dla laika trochę niezrozumiałe.
Mimo wszystko pozycja warta polecenia.

Alef | 2015-01-07

Urocza kontynuacja serii "Żółty Tygrys" z czasów gdy telewizja była czarno biała a na dobranoc był Colargol. A może odwrotnie.
Ku pokrzepieniu serc, z niesłychanie imponującymi nazwami różnych bandoletów, muszkietów, proc i katapult balistycznych. Można doznać fantomowych bólów mózgu.
Gorąco życzę autorowi ekranizacji. Może jako serial w Polsacie?

marw | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Opisy walk bardzo dobre. Reszta, tylko dostatecznie ( można pominąć ). Dla fanatyków.

moneygrabbing | 2016-04-13

Polecam tym, którzy lubią tematykę wojenną

RL89 | 2012-05-16
Przeczytana: 15 maja 2012

Naprawdę świetna książka. Przeczytałem ją w innej kolejności, bo wpierw "Rebelie", ale nie powodowało to żadnych zgrzytów (w żadną stronę).

Świetna akcja, niebywały realizm, naprawdę ciekawa pozycja.
Jedynie nie spodobał mi się brak wyjaśnienia tekstu z 330 strony, gdzie jest wspomniane: >>Dopiero dwa dni później załoga "Żniwiarza" poznała skutki swojej misji typu "Hunter-Killer"

DonCruzo | 2013-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Książkę czyta się w miarę przyjemnie, ale miałem wrażenie, że autor trochę przesadził z ilością wątków i postaci, bo były momenty, że na prawdę ciężko było się połapać o co chodzi. Trochę zniesmaczyła mnie końcówka, bo według mnie czegoś tam brakowało.. od tak nagle książka się kończy. Jeśli, ktoś dobrze czuje się w klimatach wojennych to polecam tą książkę.

_encore_ | 2016-10-19
Na półkach: > TRADYC., Przeczytane