Czerwona ofensywa

Piotr Langenfeld Cykl: Czerwona ofensywa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 320 str.
Ender
kryminał, sensacja, thriller
II wojna światowa political fiction Polska Rosja Alianci

Ender
kryminał, sensacja, thriller
II wojna światowa political fiction Polska Rosja Alianci

Kup książkę

Dobra, równa powieść, sporo bohaterów, kilka ciekawych wątków. Mnóstwo opisów potyczek i walk - ale warsztatowo dobrych, więc się nie nudzą szybko.

Bardzo sprawnie napisana książka. Rzeczywistość alternatywna, gdzie Rosjanie pragną ugrać więcej niż wynika z traktatów pokojowych. A gdzieś tam polskie dywizje wspierające 'przyjaciół' ze Związku Radzieckiego.

Warto poczytać :)

Historia alternatywna. Bardzo dobrze napisana, przystępnym językiem, nie nudząca. Widać po Autorze solidne przygotowanie do tematu i dużą dbałość o szczegóły. Książka w sam raz dla fanów Vladimira Wolffa, choć nie tylko. To moja pierwsza przeczytana książka Piotra Langenfelda, i być może oceniona nawet ciut za wysoko, ale jej lektura spowodowała u mnie chęć sięgnięcia po...

Typowe historical fiction. Czyta się dobrze bo lubię takie książki ale kończy się nagle jakby autor jedną powieść podzielił na części jak serial. To akurat było niefajne.

Dobra literatura zawsze się wybroni, podobnie jak kino czy serial. Możemy fabułę osadzić w okopach pierwszej wojny, w gabinetach firmy prawniczej albo halach fabryki, ale to nieważne, bo styl autora i wciągająca treść uwiodą nas od pierwszych stron.
Ta książka wg mnie do takich nie należy. Przeczytałem cztery tomy "Czerwonej Ofensywy" a potem trzy "Odległych Rubieży" tego...

Witam
Ponieważ lubię publikacje opowiadające alternatywną wersję historii, postanowiłem sprawdzić jak też gatunek "war-fiction", prezentowany jest przez polskich autorów.

Zachęcony pochlebną opinią znajomego, nabyłem za jednym zamachem cały cykl i cóż mogę o nim powiedzieć, skoro moi przedmówcy praktycznie wyczerpali temat?

Chyba tylko tyle:
Gdyby fabuła została...

Powieść osadzona w realiach alternatywnej historii 1945 roku. Książka bardzo fajnie napisana, podobało mi się zarówno prowadzenie przez autora akcji książki jak i sposób przedstawienia bohaterów. To co jest istotne to fakt, iż przedstawiona przez autora historia, mimo iż się nie wydarzyła, to biorąc pod uwagę uwarunkowania historyczne mogła mieć miejsce. Autor więc...

Przeczytałem wszystkie trzy tomy, bo wszystkie trzy naraz kupiłem. Ale książka nie powala na kolana. Daleko jej do sagi Ciszewskiego. Autor chyba zbytnio popuścił wodze fantazji.

Dość wtórne i męczące, ale ma swoje momenty.

• Historia alternatywna
  • Audiobooki
  • Fantastyka
  • Mam
  • E-book
  • Sensacja

Dodaj cytat z książki Czerwona ofensywa