Czerwona ofensywa

Piotr Langenfeld Wydawnictwo: Ender Cykl: Czerwona ofensywa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Ender
II wojna światowa political fiction Polska Rosja Alianci
Czerwona ofensywa (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
II wojna światowa political fiction Polska Rosja Alianci

Aż szkoda że tak się losy nie potoczyły w maju 1945. Mnie fabuła wciągnęło że zaczołem druga część serii.Polecam

Powiem tak - zacząłem czytać u ziomka-znajomka, czekając na grilla, skończyło się na zakupie swojego egzemplarza. Ciekawa wersja alternatywnego zakończenia drugiej wojny, spora wiedza autora, starannie przemyślany rozwój wydarzeń, taki trochę Ciszewski na większą skalę

Moja pierwsza książka tego autora. Bardzo dobrze połączone fakty historyczne z szczyptą "fantazji" trzymającą się realiów. Historia pokazana z perspektywy wielu bohaterów. Czytając to naprawdę miałem wrażenie, że tak mogłoby być.

Ciekawe

Dobra, równa powieść, sporo bohaterów, kilka ciekawych wątków. Mnóstwo opisów potyczek i walk - ale warsztatowo dobrych, więc się nie nudzą szybko.

Bardzo sprawnie napisana książka. Rzeczywistość alternatywna, gdzie Rosjanie pragną ugrać więcej niż wynika z traktatów pokojowych. A gdzieś tam polskie dywizje wspierające 'przyjaciół' ze Związku Radzieckiego.

Warto poczytać :)

Historia alternatywna. Bardzo dobrze napisana, przystępnym językiem, nie nudząca. Widać po Autorze solidne przygotowanie do tematu i dużą dbałość o szczegóły. Książka w sam raz dla fanów Vladimira Wolffa, choć nie tylko. To moja pierwsza przeczytana książka Piotra Langenfelda, i być może oceniona nawet ciut za wysoko, ale jej lektura spowodowała u mnie chęć sięgnięcia po...

Typowe historical fiction. Czyta się dobrze bo lubię takie książki ale kończy się nagle jakby autor jedną powieść podzielił na części jak serial. To akurat było niefajne.

Dobra literatura zawsze się wybroni, podobnie jak kino czy serial. Możemy fabułę osadzić w okopach pierwszej wojny, w gabinetach firmy prawniczej albo halach fabryki, ale to nieważne, bo styl autora i wciągająca treść uwiodą nas od pierwszych stron.
Ta książka wg mnie do takich nie należy. Przeczytałem cztery tomy "Czerwonej Ofensywy" a potem trzy "Odległych Rubieży" tego...

Witam
Ponieważ lubię publikacje opowiadające alternatywną wersję historii, postanowiłem sprawdzić jak też gatunek "war-fiction", prezentowany jest przez polskich autorów.

Zachęcony pochlebną opinią znajomego, nabyłem za jednym zamachem cały cykl i cóż mogę o nim powiedzieć, skoro moi przedmówcy praktycznie wyczerpali temat?

Chyba tylko tyle:

• Fantastyka
  • Mam
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Czerwona ofensywa