Murder of Crows

Wydawnictwo: Roc Books
Murder of Crows
angielski
rumiko

After winning the trust of the terra indigene residing in the Lakeside Courtyard, Meg Corbyn has had trouble figuring out what it means to live among them. As a human, Meg should be barely tolerated prey, but her abilities as a cassandra sangue make her something more. The appearance of two addictive drugs has sparked violence between the humans and the Others, resulting in the murders of...

The appearance of two addictive drugs has sparked violence between the humans and the Others, resulting in the murders of both species in nearby cities. So when Meg has a dream about blood and black feathers in the snow, Simon Wolfgard—Lakeside's shape-shifting leader—wonders whether their blood prophet dreamed of a past attack or of a future threat.

As the urge to speak prophecies strikes Meg more frequently, trouble finds its way inside the Courtyard. Now the Others and the handful of humans residing there must work together to stop the man bent on reclaiming their blood prophet—and stop the danger that threatens to destroy them all.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/18114152-murder-of-crowss

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/18114152-murder-of-crows

Beata | 2016-10-22
Przeczytana: 22 października 2016

Drugi tom równie dobry jak pierwszy. Zauroczył mnie ten cykl tak inny od dotychczas przeczytanych, zafascynował ten świat, w którym bestie często mają więcej ludzkich uczuć, a w niektórych ludziach bestialstwo nie ma granic... Uczy nas jak ważna jest tolerancja wobec odmienności, zrozumienie i akceptacja innego oraz, że najważniejsza jest chęć współpracy i pomocy. Genialna i magiczna, intrygująca powieść fantasy.

Alex Ritter | 2016-07-24
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wydaje mi się ciut gorsza od poprzedniczki. Głównie chodzi mi o samo zakończenie. Pod tym względem "Pisane szkarłatem" było lepsze. Choć było kilka dobrych scen. Np. gdy Meg wykopała Simona z łóżka. Jednak ich problemy w przyjaźni wcale mnie nie interesowały.
Ciekawy okazał się motyw z narkotykami. Potwierdził moje przeczucia z poprzedniej książki.
"Morderstwo wron" czytało mi się przyjemnie i szybko. Obecnie jestem już prawie w połowie kolejnej części ;)

boziaczek | 2016-08-18
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część cyklu „Inni” autorstwa Anne Bishop trzyma zdecydowanie poziom pierwszej części. „Morderstwo wron” ma bardzo dynamiczną fabułę. Wydarzenia na Dziedzińcu nabierają tempa...poszukiwania Meg – wieszczki krwi zawężają się, a sami mieszkańcy zostają narażeni na niebezpieczeństwo z powodu narkotyku, który ktoś rozprzestrzenia wśród Terra Indigena...
Anne Bishop wykreowała naprawdę fantastyczny świat, w którym wszystko jest na swoim miejscu, każdy detal i element dopracowany. Książkę czyta się świetnie, co na pewno jest również zasługą bohaterów, którzy zapadają głęboko w pamięć. Bardzo podoba mi się ujęcie samej relacja pomiędzy głównymi postaciami: Meg a Simonem Wilcza Straż. Kibicuje im, i to bardzo:)
Zdecydowanie jest to jedna z lepszych książek fantasy, którą dane było mi przeczytać.
Polecam całą serię!

Książkowe_Wyliczanki | 2014-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Świetna okładka, nie sądzicie? Uśmiechała się do mnie od paru już dni i choć w międzyczasie czytałam inną książkę to cały czas miałam wielką chęć po nią sięgnąć. W piątek nie wytrzymałam i zagłębiłam się w dalsze przygody bohaterów. Pewnie gdyby nie plany weekendowe, skończyłabym ją w ciągu jednego dnia. A tak ostatnią stronę przeczytałam w niedzielę. I czuję się źle, bo trzeci tom autorka planuje dopiero na przyszły rok.
Ciężko jest mi pisać o książkach, które bardzo lubię. Nie mam się do czego przyczepić. Bohaterowie są świetni, akcja porywająca a ja tak bardzo wciągam się w historię, ze myślę co będzie dalej.

Lakeside chwilę po wielkiej śnieżycy. Ludzie mają za złe Innym, że ci ich zaatakowali. Tylko nieliczni, jak policjanci z posterunku na Orzechowej, wiedzą, że mogło być o wiele, wiele gorzej. Meg coraz częściej zaczyna mieć przeczucia, mrowienie skóry i chęć, aby sięgnąć po brzytwę. Simon Wilcza Straż jest coraz bardziej zaborczy, choć nie do końca rozumie swoje uczucia....

Miriam Fraser | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Proroctwo, które ocali wiele istnień...
Proroctwo, które rozpocznie wielką tragedie...
I wieszczka dzięki której może zapanować pokój, jak i wojna...

Krew...
Śnieg...
Połamane czarne pióra...
Nadchodzi morderstwo wron.

Drugi tom fenomenalnej serii INNI. Jak dla mnie jest jeszcze lepsza niż część pierwsza.
Rzadko zdarza się, że czytam jakąś książkę do późnej nocy, a właśnie przy tej tak było. Była tak ciekawa, że nie mogłam się od niej oderwać. Jest to po prostu mistrzostwo w fantastyce.
Ponownie autorka tak wykreowała bohaterów, że nie idzie ich ze sobą pomylić. Każdy jest indywidualny i ma specyficzne usposobienie. A muszę tu podkreślić, że postaci jest dużo. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem.

Książkę po prostu czyta sie genialnie. Przez kolejne strony płynie się, nie wiedząc nawet kiedy przeczytało się kolejne stron. Z uśmiechem na twarzy obserwuje się kolejne zmagania Meg z Innymi, ale także z niepokojem śledzi sprawę morderstwa wron i próby odnalezienia pozostałych wieszczek krwi. Zgadzam się z opinią innych czytelników, że ten tom był mroczniejszy, bardziej niepokojący i dający do myślenia. Muszę od razu podkreślić, że bardzo mi się podobało, w jaki sposób autorka podkreśliła możliwe przyczyny zaostrzającego się konfliktu Innych z ludźmi, który wcale nie wynika z wielkich spraw, ale z małych rzeczy, które nie chcę zdradzać.
Książka nadal cieszy oczy, seria zmierza w intrygującym kierunku, ale są ale. Nie do końca podobał mi się taki bardzo dziwny, może nawet Zmierzchowy romans między Meg i Simonem. Lubie tę dwójkę, mają ku sobie, ale autorka mogła w tym tomie dać sygnały, ale jeszcze nie teraz wprowadzać zamęt do życia "miłosnego" tej dwójki. Zawiodłam się...

magda397 | 2014-03-05
Przeczytana: 04 marca 2014

Książka uzależnia jak krew Meg Corbyn. A każde jej cięcie odczułam na własnej skórze.
Czytałam bez wytchnienia, no może z przerwami na herbatę:)

Kasia | 2017-06-07
Na półkach: Przeczytane, Anne Bishop

Świetna! Tym jednym słowem mogę określić tę książkę. Autorka miała bardzo dobry pomysł i jak na razie realizacja jest niemal idealna. Powieść wciąga od pierwszej strony i nawet nie spostrzega się, a już się jest w połowie. Podoba mi się to, że książka jest pisana z punktu widzenia różnych bohaterów, także możemy zobaczyć sposób myślenia ludzi oraz Innych. Uważam, że jest to wielki plus.

Fade | 2015-01-20
Przeczytana: 08 stycznia 2015

„Morderstwo wron” Anne Bishop jest kontynuacją historii Meg Corbyn oraz osób z nią powiązanych.
W tej części cyklu następuje rozwój ruchu Ludzie Przede Wszystkim, narastający konflikt pomiędzy Innymi a ludźmi – czytelnik obserwuje wpływ skutków tego konfliktu na życie Dziedzińca zarządzanego przez Simona Wilczą Straż. Pojawiają się nowe narkotyki – euforka i wilczenie, które w niezwykły sposób działają na Zmiennokształtnych. Jednocześnie Kontroler ścigający swoją własność – Meg Corbyn - podejmuje nowe działania w celu jej odzyskania.
Co jest źródłem nowych narkotyków? Dlaczego nasiliły się ataki ludzi na Wrony? Czy Meg Corbyn coś zagraża w nowym domu, którym jest Dziedziniec?

W tym tomie, Anne Bishop w mniejszym stopniu rozwija opis świata, w którym osadzona jest akcja, a skupia się na wątkach związanych z konkretnymi postaciami, ich historią oraz relacjami. Cała książka jest kontynuacją wątków znanych z pierwszej części, ale wprowadza też nowe – np. Intuitów czy...

Jabuilo | 2016-11-05

Drugi tom niczym się od pierwszego nie różni. Ciąg dalszy światowego, a właściwie kontynentalnego masowego holokaustu ludzi z powodu jednej kobietki, która jest tak dziecinna i niedojrzała, że czasami aż trudno czytać. Ale jak napisałem w opisie pierwszego tomu, w niezrozumiały dla mnie sposób, ta naiwna i częściowo niespójna logicznie książka - wciągnęła mnie. Chyba mój żeński pierwiastek doszedł do głosu, a właściwie to się wydziera...