Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
kot, król
Barbara

Bobik, syn szlachetnie urodzonych Kizi Kotlińskiej oraz Kotstantego Znikota, jest następcą tronu. Tyle tylko, że mało kto o tym wie. Gdy młode królewiątko (wraz z królewską pchłą) trafia prosto z wiejskiej stodoły do nowego domu, ma przed sobą nie lada wyzwanie. Musi przekonać współmieszkańców, ludzi i zwierzęta, o swoim znakomitym rodowodzie…

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2014

źródło okładki: http://nk.com.pl

lolipop13 | 2018-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dziecko
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Świetna książka dla małych dzieci o świecie widzianym oczami kota. Cudowne ilustracje - wycinanki to znak rozpoznawczy Pawlaków i tutaj Ewa Kozyra-Pawlak stworzyła naprawdę piękne obrazki. No i książeczka jest naprawdę zabawna. Mam nadzieję, że spodoba się także młodemu jak już do niej dorośnie.

AnnaSikorska | 2015-03-19

Każdy kot to zwierzę królewskie. A tylko spróbujcie mieć inne zdanie to on już Wam pokaże jak bardzo się mylicie. Poza chadzaniem własnymi ścieżkami, wymuszaniem specjalnego traktowania, przyciągania uwagi może pokazać i pazury. Do tego jest bardzo bliską rodziną lwów – a jak powszechnie wiadomo – będących królami zwierząt, więc przynależność do królewskiego rodu jest oczywista i udowadniać jej nie trzeba. Do czego im ludzie? To oczywiste, bo które zwierzę najlepiej nadaje się do pełnienia roli służącego? Inne zwierzęta mogą być poddanymi.
„Ja, Bobik” to opowieść o kocim życiu z królewskiej perspektywy pięknego kotka, którego zawieziono do odległych krain, by objął władzę nad królestwem. Ludzie sprowadzeni do poziomu służących, a psy oraz inne koty to doborowe towarzystwo poddanych. Znający swoje powinności władca opanowuje kolejne zakamarki królestwa, by mógł w nim panować ład.
„Ja, Bobik” to interesujące opowiadanie z perspektywy kota. Pozwoli dziecku odkryć nowe spojrzenie na...

tivrusky | 2014-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Patrzę na niską średnią ocenę tej książeczki i nadziwić się nie mogę. Jak to tak!?

Spojrzenie na świat kocimi oczami. Pełne humoru, lenistwa, spania w najdziwniejszych pozycjach i miejscach (czemu poświęcone jest tutaj około 1/4 treści), kociego widzimisię oraz nieodzownej pogardy i poczucia wyższości wobec wszystkiego i wszystkich innych.
Książeczkę zilustrowano w sposób bardzo ciekawy i oryginalny - co najważniejsze - całość robi wrażenie i jest po prostu ładna.
Poza tym, to bajka o kocie i już to, samo w sobie, czyni ją produktem ciekawym.

Wracając do rozważań na temat niskiej średniej oceny... węszę tu podstęp i jakiś niegodziwy spisek środowisk sympatyzujących z psami. Innego racjonalnego wyjaśnienia nie dostrzegam.
Polecam.

Polskie sukcesy w Chinach

Dzisiaj rozpoczynają się największe azjatyckie targi książki Beijing International Book Fair. W tym roku Polska wspólnie z 15 krajami regionu została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego – Central European Collective Countries of Honor. Dlatego po raz pierwszy na pekińskich targach zostane zaprezentowana polska literatura i rynek książki w sposób obszerniejszy.

Zagłosuj na najlepszą książkę dziecięcą 2014

Znamy 10 książek nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą PRZECINEK I KROPKA 2014. Empik zaprasza wszystkich czytelników do internetowego głosowania.