Kamyki Astona

Wydawnictwo: EneDueRabe
Astons Stenar
978-83-92746-24-9
mozartiwieloryb

Pewnego dnia w drodze do domu mały szczeniak Aston znajduje … kamienie. Obserwuje je uważnie i dochodzi do wniosku, że musi być im źle. Martwi się o kamyki, myśli, że zapewne jest im zimno na deszczu i śniegu, że są samotne, zmarznięte, smutne. Zabiera je do domu,. Aston opiekuje się nimi, kąpie je, otula kołderkami, dotrzymuje im towarzystwa. Teraz kamienie są bezpieczne w swoim własnym łóżku. Każdego dnia Aston znajduje nowe kamienie, niektóre są duże, niektóre małe, ale każdy kamień potrzebuje opieki… W domu zaczyna robić się tłoczno… A gdy nadchodzi lato…
Kamienie Astona to ujmująca opowieść o miłości, empatii i życzliwości. Wspaniały tekst i wyjątkowe ilustracje Lotty Geffenblad tworzą poruszającą historię, w której zarówno duzi jak i mali odnajdą część siebie. Kamienie Astona – obsypana wieloma nagrodami książka. Na jej podstawie powstał krótkometrażowy film animowany – zdobywca wielu międzynarodowych nagród.

Villiana | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Nie urzekła mnie aż tak mocno jak „Prezenty Astona”, ale również była świetna. Przygody Astona mają w sobie coś takiego, że dzieciaki słuchają i wpatrują się w książeczkę z prawdziwym zainteresowaniem.

Książka opowiada o szczeniaku Astonie, który pewnego chłodnego i wietrznego jesiennego dnia, podczas spaceru, napotyka na swojej drodze kamień, któremu jest zimno i który jest samotny. Co zrobić? Najlepiej zabrać go do domu i zapewnić mu ciepło i opiekę. A co jeśli podczas kolejnych spacerów znajdziemy jeszcze więcej samotnych kamieni? I co na to rodzice?

Fajna i klimatyczna historia, którą warto poznać. Pomysłowość Astona jest po prostu obłędna. Cieszę się, że trafiłam na te książeczki i polecam każdemu.

Nie trzeba być dzieckiem, żeby bajki czytać. Bardzo ładna graficznie, żadnych przesłodzonych obrazeczków w stylu disneylandu, kolorystyka odzwierciedla, i nadaje ton książeczce. Tekst niewielkiej objętości, ale szalenie wymowny. To jest przykład na literaturę dla dzieci, która uczy, uczy też przy okazji dorosłych.

mozartiwieloryb | 2010-12-08
Przeczytana: 21 listopada 2010

Niezwykła książka, którą chciałoby się przeczytać wszystkim dzieciom. I dorosłym.

Dzieciom dlatego, by zrozumiały, że są ludzie i zwierzątka, którymi trzeba się opiekować. I ta potrzeba pomagania nie powinna w nas nigdy zgasnąć.
Dorosłym dlatego, żeby pojęli, że dzieci są od nich o wiele mądrzejsze i dlatego warto ich słuchać. Że nawet najmniejszemu kamykowi trzeba podać pomocną dłoń. I to wcale nie musi być dłoń pełna pieniędzy. To może być tylko kocyk...

Pięknie wydana. Pięknie ilustrowana.

| 2011-02-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Mądra i wartościowa książka o tym, co znaczy być człowiekiem. Bardzo wzruszająca pozycja i moim zdaniem obowiązkowa - dla rodzica także.

angeszka | 2015-10-16
Przeczytana: 16 września 2015

Zniechęcała mnie do książki jej forma graficzna; jednak kiedy do niej sięgnęliśmy - jest przecudna; z ogromną chęcią do niej wracaliśmy.

Alicja7-84 | 2013-09-16

Super...troszkę smutnawa, nostalgiczna.