Zatoka kłamstw

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Wydawnictwo: Amber
Wicked game

Gra z nimi w makabryczną grę. I zabija... Dwadzieścia lat temu Jessie zniknęła. Zbuntowana nastolatka uciekła z domu-tak myśleli wszyscy. Aż do dziś... Na terenie szkoły Świętej Elżbiety zostają odkopane ludzkie szczątki. Dawni znajomi Jessie sądzą, że tajemnica jej zniknięcia wreszcie się wyjaśni. Ale zaczynają ginąć w potwornych wypadkach... Ponure wizje podpowiadają Rebece, że morderca jej...

Gra z nimi w makabryczną grę. I zabija...
Dwadzieścia lat temu Jessie zniknęła. Zbuntowana nastolatka uciekła z domu-tak myśleli wszyscy. Aż do dziś... Na terenie szkoły Świętej Elżbiety zostają odkopane ludzkie szczątki. Dawni znajomi Jessie sądzą, że tajemnica jej zniknięcia wreszcie się wyjaśni. Ale zaczynają ginąć w potwornych wypadkach... Ponure wizje podpowiadają Rebece, że morderca jej przyjaciółki powrócił. A ona i mężczyzna, którego kiedyś kochała gorącą pierwszą miłością, będą następni...

gwiazdka | 2015-12-18
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 grudnia 2015

„Zatoka kłamstw" to bardzo dobra sensacja- kryminał. Historia opowiedziana jest w niedużym stopniu z punktu widzenia policjanta, w większym z punktu widzenia jednej z bohaterek. Szkielet na początku, a potem skomplikowane śledztwo, które zaprowadziło w zupełnie innym niż spodziewany, kierunku. Do śledztwa doczepiony oczywiście został wątek romantyczny, trochę słodkawy, ale do zniesienia. Minusem dla mnie, dla innych być może plusem, były wizje i przepowiednie. Powieść mimo wszystko wzbudziła moje zainteresowanie i polecam innym miłośnikom sensacji

betina360 | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2014, Lisa Jackson
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Zaginiecie 16 letniej Jessi pociaga za soba wiele nierozwiazanych spraw z przeszlosci.Widac roznice w stylu tej ksiazki poniewaz Lisa pisala ja z siostra.Wole jednak jej ksiazki pisane przez nia bez osob towarzyszacych bo jest troche galimatias.

isabelle142 | 2013-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Książkę skończyłam czytać w nocy z niedzieli na poniedziałek - za późno, żeby wziąć udział w konkursie na recenzję ubiegłego tygodnia, a potem już nie miałam czasu ani weny na jej pisanie, bo jestem na wakacjach :)
Sama książka jakoś strasznie opornie mi szła, nie wiem na czym to polegało, ale jakoś tak ją męczyłam krótkimi partiami... Jeden zabieg uważam za ciekawy: wydarzenia poznawało się z perspektywy trzecioosobowych narratorów, ale zabójca wypowiadał się na łamach książki w pierwszej osobie :) Trochę jednak za rzadko jak na mój gust :/ Otwarte zakończenie poczytuję na plus, chociaż mam takie jakieś wrażenie deja vu po lekturze 'Granic szaleństwa' Alex Kavy...
Bohaterowie? Portrety psychopatów i 'nawiedzonych' zawsze są ciekawe, zaś odnośnie głównej bohaterki i pozostałych mam mieszane uczucia. W każdym razie na kolana mnie nie rzuciła, ale mogło być gorzej.

ajcyrtap | 2014-05-17
Przeczytana: 18 maja 2014

Jednym słowem : ŚWIETNA !

Goszka | 2014-10-31

Bardzo dobrze się czyta, intryga jest ciekawa, pomysł oryginalny... i to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywy. Główna bohaterka jest straszną ofiarą losu i nie jest w stanie przetrwać bez wielkiego, silnego mężczyzny. Romantycznie? Nie. Schemat oklepany do bólu.

justysiak | 2013-02-28
Przeczytana: 05 lutego 2013

Nawet fajnie się zapowiadała, ale jakoś ciężko się mi ją czytało przez styl pisania autorki. Taki harlequinowy. Przeczytałam ją z nadzieją na ciekawe zakończenie a tu guzik. Uważam, że jedna z najgorszych książek jaką ostatnio przeczytałam. Może dla wielbicieli romansów. Daję jedną gwiazdkę za jeden motyw, który mnie tam zaskoczył. Ogólnie gorąco nie polecam!

Dirtypicture | 2012-12-26

Budząca zgrozę, bardzo ciekawa. Jedna z moich ulubionych książek. Przyznaję, że kilka dni po jej przeczytaniu bałam się sama wychodzić z domu po ciemku :)

Penny | 2012-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Fajna książka; chociaż jak dla mnie za dużo scen miłosnych... no,ale tego można było się spodziewać - w gruncie rzeczy to thiller romantyczny.

Kasia | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Super ksiażka- trzymajaca w napięciu od samego początku do końca. Nieoczekiwane zakończenie

LIDIA | 2016-11-05
Na półkach: Kryminał, Przeczytane