Zatoka kłamstw

Okładka książki Zatoka kłamstw Nancy Bush, Lisa Jackson
Okładka książki Zatoka kłamstw
Nancy BushLisa Jackson Wydawnictwo: Amber kryminał, sensacja, thriller
Wicked game
Amber
2009-11-01
2009-11-01
Małgorzata Strzelec

Według mnie to najsłabsza pozycja Pani Jackson, którą dotychczas przeczytałam. Akcja cały czas się rozwija ale fabuła jakoś mnie nie wciągnęła. I chociaż książka dotyka wielu aspektów np. przyjaźni, zazdrości, miłości, zemsty, kazirodztwa czy adopcji to jednak dłużyła mi się. Odkładałam i wracałam. Nie potrafiłam zaprzyjaźnić się z bohaterami, żadnego z nich specjalnie nie polubiłam. Doczytałam ale bez efektu wow.

Chyba moja ulubiona książka autorstwa Lisy Jackson. Bohaterowie dobrze wykreowani, moment walki Becci z tym psychopatą - epicki. Polecam każdemu <3

„Zatoka kłamstw" to bardzo dobra sensacja- kryminał. Historia opowiedziana jest w niedużym stopniu z punktu widzenia policjanta, w większym z punktu widzenia jednej z bohaterek. Szkielet na początku, a potem skomplikowane śledztwo, które zaprowadziło w zupełnie innym niż spodziewany, kierunku. Do śledztwa doczepiony oczywiście został wątek romantyczny, trochę słodkawy, ale do zniesienia. Minusem dla mnie, dla innych być może plusem, były wizje i przepowiednie. Powieść mimo wszystko wzbudziła moje zainteresowanie i polecam innym miłośnikom sensacji

Bardzo dobrze się czyta, intryga jest ciekawa, pomysł oryginalny... i to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywy. Główna bohaterka jest straszną ofiarą losu i nie jest w stanie przetrwać bez wielkiego, silnego mężczyzny. Romantycznie? Nie. Schemat oklepany do bólu.

Jednym słowem : ŚWIETNA !

Jednym słowem : ŚWIETNA !

Zaginiecie 16 letniej Jessi pociaga za soba wiele nierozwiazanych spraw z przeszlosci.Widac roznice w stylu tej ksiazki poniewaz Lisa pisala ja z siostra.Wole jednak jej ksiazki pisane przez nia bez osob towarzyszacych bo jest troche galimatias.

Książkę skończyłam czytać w nocy z niedzieli na poniedziałek - za późno, żeby wziąć udział w konkursie na recenzję ubiegłego tygodnia, a potem już nie miałam czasu ani weny na jej pisanie, bo jestem na wakacjach :)
Sama książka jakoś strasznie opornie mi szła, nie wiem na czym to polegało, ale jakoś tak ją męczyłam krótkimi partiami... Jeden zabieg uważam za ciekawy: wydarzenia poznawało się z perspektywy trzecioosobowych narratorów, ale zabójca wypowiadał się na łamach książki w pierwszej osobie :) Trochę jednak za rzadko jak na mój gust :/ Otwarte zakończenie poczytuję na plus, chociaż mam takie jakieś wrażenie deja vu po lekturze 'Granic szaleństwa' Alex Kavy...
Bohaterowie? Portrety psychopatów i 'nawiedzonych' zawsze są ciekawe, zaś odnośnie głównej bohaterki i pozostałych mam mieszane uczucia. W każdym razie na kolana mnie nie rzuciła, ale mogło być gorzej.

Nawet fajnie się zapowiadała, ale jakoś ciężko się mi ją czytało przez styl pisania autorki. Taki harlequinowy. Przeczytałam ją z nadzieją na ciekawe zakończenie a tu guzik. Uważam, że jedna z najgorszych książek jaką ostatnio przeczytałam. Może dla wielbicieli romansów. Daję jedną gwiazdkę za jeden motyw, który mnie tam zaskoczył. Ogólnie gorąco nie polecam!

Budząca zgrozę, bardzo ciekawa. Jedna z moich ulubionych książek. Przyznaję, że kilka dni po jej przeczytaniu bałam się sama wychodzić z domu po ciemku :)

Super ksiażka- trzymajaca w napięciu od samego początku do końca. Nieoczekiwane zakończenie

• Lisa Jackson
  • Thriller romantyczny
  • 2010

Dodaj cytat z książki Zatoka kłamstw