Władca liczb

Okładka książki Władca liczb Marek Krajewski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Władca liczb
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Edward Popielski (tom 6) Seria: Czarny kryminał kryminał, sensacja, thriller
Edward Popielski (tom 6)
Czarny kryminał
Znak
2014-09-08
2014-09-08
Marek Krajewski popielski Wrocław

Matematyka i inne demony

Audiobook.
,, Władca liczb'' to chronologicznie 12 i jak narazie ostatni tom z Edwardem Popielskim.
Tą książkę oceniłem najniżej że wszystkich z tego cyklu bo tak jakoś spłynęła po mnie jak po kaczce, bez większych emocji i bez zaangażowania w słuchanie, czyli jednym uchem wpuściłem a drugim wypuściłem.
6 to nie jest zła ocena ale głównie taką dałem z sympatii do autora bo ten audiobook mi poprostu nie siadł.

Parę słów podsumowania po tej przygodzie z Popielskim🤔 najbardziej podobała mi się książka ,,Erynie’ chociaż jeszcze dwie czy trzy pozycje zasłużyły na wyróżnienie.
Całokształt ocenił bym na 7.5 czyli solidnie a przede mną Mock i przygody z twórczością Krajewskiego ciąg dalszy😉

Audiobook.
6 to nie jest zła ocena ale głównie taką dałem z sympatii do autora bo...

Bardzo rozbudowana fabuła co doceniam ale dla mnie humanisty niektóre fragmenty matematyczne były lekko nudnawe. Może jestem po prostu dyletantem. Sama książka jako ostatnia w serii, dobrze spaja całość i rodowód głównego bohatera. Można polecić choć z całej (poki co 12książkowej serii) jest kilka części które bardziej przypadły mi do gustu.

Czytało się ciężko, zagadka matematyczna, która w zamyśle miała być zapewne fascynującą igraszką intelektualną, okazała się płytka.

Dobrze się czyta.

Dobrze się czyta.

Kolejny ciekawy kryminał Marka Krajewskiego z Edwardem Popielskim jako śledczym, rozgrywająca się w mieście Wrocław.

Krajewski to lektura obowiązkowa na wakacje🙂

Krajewski to lektura obowiązkowa na wakacje🙂

Zagadka skomplikowana i nawet ciekawa, akcja dzieje się w dwóch ramach czasowych umiejscowionych we Wrocławiu.

Spotkanie z Panem Popielskim udane. Zagadka trudna matematyczna. Nie zawsze dwa plus dwa daje cztery. Dopiero po latach wszystko się wyjaśnia. DZiękuję:)

Troszkę słabszy Popielski wyszedł Krajewskiemu w tym tomie. Dotyczy to tylko fabuły, bo klimat i urok całej serii jest zachowany w całej rozciągłości.
Do rozwiązania zagadki bardzo przyczyniła się Leokadia, trochę zbyt łatwo jej to poszło, jej sugestie zawsze w punkt, no po prostu Watson w spódnicy.
Oczywiście wcale mnie to nie zniechęca, uwielbiam tę aurę noir w tym cyklu i na pewno wszystkie części są warte
przeczytania.
Łyssy rządzi!

Oczywiście wcale mnie to nie zniechęca, uwielbiam tę aurę noir w tym cyklu...

Kolejna część o Popielskim Marka Krajewskiego dzieje się w powojennym Wrocławiu. Jego bohater – zmęczony życiem detektyw Edward Popielski dostaje nowe zlecenie od przedwojennego arystokraty. Sprawa wydaje się banalnie prosta, ale jak to u Krajewskiego, wszystko się komplikuje...

"Władca liczb" to dość typowa dla Krajewskiego konstrukcja, z licznymi retrospekcjami, nienagannym językiem, wciągającą i efektowną tajemnicą, logiczną intrygą, której rozwiązanie nie wyskakuje nagle z kapelusza oraz wreszcie świetnie napisanych dialogów i unikalnej atmosfery. Jedynie co może tutaj stanowić problem dla czytelnika, to konieczność przedarcia się przez szkicowe opisy natury matematycznych ciągów liczbowych przez umysły mniej ścisłe. Ja, jako umysł "półścisły" nie do końca czuję się przekonana matematycznym wyjaśnieniem reguły rządzącej stymulowanymi zewnętrznie samobójstwami.

Szósta część serii z Edwardem Popielskim zamyka mój kolejny, czytelniczy rok a Wam drodzy znajomi życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2023 😊

• Kryminał
  • Marek Krajewski