Umarli mają głos

2015-05-13
2015-05-13
Inne

Okładka książki Nie tak łatwo być Czesławem Czesław Mozil, Jarek Szubrycht
Nie tak łatwo ... Czesław Mozil, Jare...
Okładka książki Zbrodnia niedoskonała Katarzyna Bonda, Bogdan Lach
Zbrodnia niedo... Katarzyna Bonda, Bo...
Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Stuhrmówka, cz... Beata Nowicka, Maci...

Zbrodnia (nie)doskonała

Wspomnienia fenomenalnych

Wspomnienia fenomenalnych

Bardzo ciekawe sprawy opisane w książce. Szybko się czyta. Napisana lekkim dla odbiorcy językiem.

Ciekawa książka, nie tylko o tym do jakich rozwiązań prowadzić może sekcja zwłok ale pokazująca motywy ludzkie zachowań kryminalnych.

Historie raz ciekawsze, raz mniej ciekawe. Całość dyskwalifikuje rozdział dotyczący sprawy znanej dzisiaj jako "sprawa Tomasza Komendy".

Prawdziwe zdarzenia opisane przez zawodowego pisarza. Bardzo ciekawe, choć oczywiście nie ma tu wielowątkowych historii obfitujących w wielokrotne zwroty akcji. Lektura przypomina trochę działy kryminalne ukazujące się kiedyś w gazetach lub program telewizyjny "997".
Trochę smutno się to czyta wiedząc, że wydarzyło się to naprawdę.

Trochę smutno się to czyta wiedząc, że wydarzyło się to naprawdę.

Połączenie opowiadań z realnymi wydarzeniami. Wspomnienia Dr Kaweckiego i wyonraźnia pisarza dają naprwdę dobry efetk. Dzięki temu że te historię pszekrztałcono w opowiadania a nie suche sprawozdzaniałatwo docierają do laika i przede wszystkim ciekawie się je czyta

Kryminalistyka w praktyce. Książka jest opisem 12 drastycznych zbrodni opisywanych wspólnie przez pisarza Marka Krajewskiego i patologa sądowego Jerzego Kaweckiego. Jest to pozbawiona finezji literackiej opowieść z prawdziwego zdarzenia o prawdziwych zdarzeniach. Książka jest typową literaturą faktu. Z jednej strony mamy opisy zbrodni, a z drugiej próby rozszyfrowania jak do nich doszło i kim są sprawcy. Lektura jest dość trudna – język nie był giętki. Raczej dla fanów kryminalistyki i medycyny sądowej.

Jak dla mnie rewelacja. Książkę warto przeczytać. Ekstra opisane przypadki.
Polecam

Jak dla mnie rewelacja. Książkę warto przeczytać. Ekstra opisane przypadki.
Polecam

książka warta przeczytania, choć w niektórych historiach irytowało mnie bardzo to, że jednak zagadka nie została rozwiązana.

Ciężko się czytało, bardzo dużo opisów sytuacji jak i krajobrazu. Autor bardzo skupia się na tym co dookoła, nie mogłam przebrnąć przez jedną z pierwszych historii, po przeczytaniu opinii, spodziewałam się czegoś lepszego.

• 2015
  • 2015
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Umarli mają głos

Video

Video