Władca liczb

Okładka książki Władca liczb Marek Krajewski Patronat LC
Okładka książki Władca liczb
Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Edward Popielski (tom 6) Seria: Czarny kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Edward Popielski (tom 6)
Czarny kryminał
Znak
2014-09-08
2014-09-08
Marek Krajewski popielski Wrocław

Oficjalne recenzje i

Matematyka i inne demony

Link do recenzji

1413 108 128

kolejny nietrafiony zakup, probuje faceta polubic, ale nie moge.. za bardzo pachnie mi mastertonem. fokus na jakims egzotycznym temacie, kilkadziesiat godziny studiowania niszowego tematu i wodotryskowa eksplozja ozdobnikow do przewidywalnej i dretwej fabuly..

Od kryminału retro zaczęła się moja przygoda z kryminałem ogólnie i mimo wcześniejszych „uprzedzeń” potrafię szczerze rozkoszować się lekturą tego gatunku. Tym razem jednak nie było tak porywająco jak do tej pory. Być może upłynęło za mało czasu od poprzedniej powieści cyklu o Edwardzie Popielskim. Może, najzwyczajniej, nie zdążyłam się stęsknić za tym bohaterem i jego...

Do połowy bardzo wciągająca i intrygująca. Niestety później jak dla mnie zbyt brutalna i trochę chaotyczna. Duży plus za klimatyczne oddanie Wrocławia lat 50

Akcja powieści umiejscowiona jest w latach 50, zatem w czasach dla Polski bardzo trudnych i ponurych. Wrocławiem wstrząsa seria zabójstw, ofiary wyławiane są z rzeki, sprawa trafia w ręce nieocenionego Edwarda Popielskiego, który musi stawić czoła tajemniczemu przeciwnikowi. Belmispar, bo o nim mowa, jest tytułowym władcą liczb, który morderstw dokonuje według ściśle...

Kolejne spotkanie z bohaterem Marka Krajewskiego. Powojenne losy Popielskiego. Brudne, mroczne, okrutne miasto, przytłaczający klimat Wrocławia, ale w literaturze można się cieszyć takim światem. W życiu już niekoniecznie… Kolejna solidna pozycja, choć bez wielkich ochów i achów.

Uwielbiam. Bogaty język, wiarygodne postacie, historia miasta. Kiedyś słyszałam, że jest to pisarz brutalny... Myślę, że do cna prawdziwy. Historie brudne jak życie.

Na półkach: , , , , ,

Jak to się stało, że racjonalny Edward Popielski podjął się wytropienia tajemniczego "władcy liczb" demona Belmispara? I czy udało mu się rozwikłać zagadkę niewyjaśnionej fali samobójstw? Na te wszystkie pytania czytelnik znajdzie (lub też nie) czytelnik w szóstej części cyklu.

"Władcę liczb" czyta się szybko, fabuła i styl jak zwykle dopracowane w szczegółach. Odniosłam...

Historia kryminalna została dość przeciętnie przedstawiona i jest kompletnie niewiarygodna, ale to jeszcze nie powód, aby tak nisko ocenić książkę. Wpłynęły na to zupełnie chore sceny znęcania się nad zwierzętami - nie wiem co musi się człowiekowi kłębić w głowie, aby wpaść na coś takiego i jeszcze przelać to na papier.

Jak zwykle plus za styl, ale tym razem to wszystko. Nie wiem co się autorowi stało w pisanie, mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i przy następnych książkach będzie lepiej. Tu jest coś nie tak z fabułą, z zachowaniem (i myśleniem) bohaterów, z samą konstrukcją powieści i jeszcze z kilkoma innymi rzeczami. Ciągnęło się, zniechęcało, nudziło, a czasem nawet...

1 847
    1 043