Światło jogasutr Patańdżalego

Galaktyka
2011-01-01
2011-01-01
joga yoga Patańdżali Iyengar hatha joga

Czytałam tę książkę od połowy marca. Baaardzo powoli. I jestem wdzięczna, że mogłam ją czytać, studiować, medytować, i że udało mi się ją skończyć. Wiem, że wracać będę do niej jeszcze wiele razy i przyznaję, że to jedna z najtrudniejszych książek, jakie czytałam. To nie jest pozycja do przelecenia, nie nadaje się szybkiego czytania. Dla adeptów jogi to ważne dzieło. Spotkałam się jednak z tym, że komentarze do jogasutr ww tym wydaniu są średnie. To pewnie zależy od tego, która gałąź jogi jest nam bliska. Dla mnie metoda Iyengara jest właściwa, dlatego jego komentarze są dla mnie zrozumiałe i jasne. Język jest dość trudny, lektura wymaga skupienia i miejsca w głowie i w sercu. Dla mnie to, co pisze Iyengar jest zawsze przyjazne, ciepłe, wspierające. Dużo tu wiedzy i czucia, dużo sanskrytu i zanurzenia się w zupełnie odmienny od zachodniego sposób myślenia. Nie jest to książka dla każdego, jednak Ci właściwi na nią trafią. Jak ja trafiłam. Namaste!

• Poradnik
  • Filozofia wschodu