Salon Kitty

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka autorstwa znanego dziennikarza i scenarzysty filmowego, napisana w oparciu o długotrwałe, skrupulatne badania. Przybliżą jeden z najosobliwszych rozdziałów w historii Trzeciej Rzeszy jakim było powstanie, a następnie funkcjonowanie politycznego burdelu Salonu Kitty .

| 2011-05-27
Przeczytana: 27 maja 2011

Interesujący temat na powieść, niewątpliwie, ale spodziewałam się czegoś bardziej wysmakowanego.Wprawdzie z książki kilku ciekawostek można się dowiedzieć, to jednak sama powieść pod względem literackim nie zachwyca. Napisana poprawnie, ale bez polotu; z trudnego i skandalicznego tematu robi łatwe i "przyjemne" czytadło.

Mimo wszystko można przeczytać, choć bardziej jako ciekawostkę historyczną.

Marchewka | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Przyjemnie się czyta. Wątek miłosny i szpiegowski oparty na faktach. Polecam.

anawa004 | 2012-06-14
Przeczytana: 15 maja 2012

Książka opisująca narodziny i funkcjonowanie politycznego domu schadzek (delikatnie mówiąc). Trzecia Rzesza, specjalnie szkolone agentki wywiadu, wyciąganie z klientów wiadomosci mniej i bardziej ważnych, a wszystko to nagrywane było na woskowych płytach przez specjalnych agentów. Najbardziej wciąga to, że nie trzeba znać doskonale historii, by nie móc oderwać się od niej, szczególnie, że opisuje prawdziwe wydarzenia, większość osób istniała naprawdę (sprawdziłam w internecie), a woskowe płyty w ilości 25000 z oryginalnymi nagraniami spoczywają do dnia dzisiejszego w Berlinie Wschodnim. Nie polecam jedynie obejrzenia filmu, gdyż ma on bardzo mało wspólnego z książką. Po przeczytaniu próbowałam obejrzeć, ale wzbudził jedynie moje zdumienie, jak coś tak beznadziejnego można stworzyć z takiej książki.

Moon | 2015-09-17
Przeczytana: 22 września 2015