Tajemnice rycerzy. Życie codzienne śląskich feudałów

Wydawnictwo: Replika
historyczna

„Tajemnice rycerzy. Życie codzienne śląskich feudałów” to pierwsza na rynku książka opisująca życie codzienne polskich, niemieckich i czeskich feudałów, żyjących wspólnie przez kilkaset lat na średniowiecznym i renesansowym śląsku. Autor ukazuje w niej blaski i cienie turniejów rycerskich, łowów, które nie raz kończyły się kalectwem bądź śmiercią. Czytelnik znajdzie w książce wiele opisów kultury dworskiej (gry, tańce) i rezydencji rycerskich.

Szymon Wrzesiński miłośnik historii społecznej, zarówno pod względem duchowym, ideowym, jak i materialnym. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych (2002) oraz Wydziału Nauk Społecznych (2005) na Uniwersytecie Wrocławskim. Spośród kilku książek i kilkudziesięciu artykułów, na szczególną uwagę zasługują publikacje: „Wspólniczki szatana. Czarownice na ziemiach polskich” (2006), „Krwawa profesja. Rzecz o katach i ich ofiarach” (2006), „Polscy krzyżowcy. Tajemnice średniowiecznych krucjat” (2007), „Potępieńcy średniowiecznej Europy” (2007).

Rulez260 | 2015-11-22
natrix | 2015-07-23