Poszukiwanie całości

Seria: Kwadrat
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Poszukiwanie całości to powieść o emigracji. Ale emigracja jest traktowana przez autora, jak soczewka, w której skupia się wyobcowanie jednostki samo w sobie, a nie wyłącznie w obcym kraju. Im bardziej to sobie uświadamiamy tym lepiej rozumiemy, dlaczego poczucie bycia nie u siebie, coraz częściej doskwiera nam nawet w ojczystym kraju.

źródło opisu: Wydawnictwo Forma, 2009

źródło okładki: http://www.wforma.eu/15,poszukiwanie-calosci.html

RAFKOR | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Wielopiętrowa, głęboka, soczysta i skomplikowana narracyjnie proza. Ni to opowiadania, ni to biografia, często występujące wątki liryczne. Niezwykle gorzki obraz polskiego emigranta, szukającego własnej drogi, pomysłu na życie, a przede wszystkim relacji międzyludzkiej. Całkiem ciekawa rzecz, domagająca się niejako większej refleksji i niepozostawiająca czytelnika obojętnym wobec poczucia własnej, polskiej tożsamości.
Czy dajemy samym sobą pretekst, by tak nas postrzegano?

Senek | 2015-07-19
Ela | 2014-03-31