Dorwać Kramera. Z pamiętnika Amelii, która żubra ludojada poznała

Okładka książki Dorwać Kramera. Z pamiętnika Amelii, która żubra ludojada poznała Jacek Chlewicki
Jacek Chlewicki Wydawnictwo: Koobe fantasy, science fiction
26 str. 26 min.
Koobe
2014-02-25
2014-02-25
26 min.
czarownica szeptucha apokalipsa podróż dom dziecka

Okładka książki Dotyk anioła. Almanach współczesnej bajki polskiej Anna Bobrowicz, Jacek Chlewicki, Agnieszka Gadzińska, Anna Górecka, Lidia Jędrocha-Kubicka, Magdalena Jóźwiak, Aleksandra Kowalska, Rafał Kuleta, Agnieszka Lewandowska, Grażyna Nowak-Balcer
Dotyk anioła. ... Anna Bobrowicz, Jac...
Okładka książki Widok z Wysokiego Zamku, numer 61 Jacek Chlewicki, Siergiej Drugal, Grzegorz Kozubski, Marek Sokólski
Widok z Wysoki... Jacek Chlewicki, Si...

W tomie znajdują się dwa opowiadania, które są bardzo obiecującymi tekstami. Widać, że autor ma głowę pełną pomysłów. Szczególnie ciekawe jest drugie opowiadanie, gdzie pojawia się wątek szeptuch - świetna, zapomniana tradycja, z której tak rzadko korzysta się w literaturze. W tym opowiadaniu jest coś z baśni, legendy... niesamowity klimat. Pierwsze z nich jest dla mnie chyba za bardzo "kolesiowe" i ciężko mi było wczuć się w postawę i rozumowanie głównego bohatera, choc znów mamy tu do czynienia z feerią fantazji.
Wydaje się, że Chlewicki (nie znałam go wcześniej) to obiecujący prozaik.

Dodaj cytat z książki Dorwać Kramera. Z pamiętnika Amelii, która żubra ludojada poznała