Tylko mnie poproś

Okładka książki Tylko mnie poproś Sylvia June Day
Okładka książki Tylko mnie poproś
Sylvia June Day Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Georgian [Sylvia Day] (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Georgian [Sylvia Day] (tom 1)
Ask for it
Wielka Litera
2014-03-19
2014-03-19
Małgorzata Miłosz
zdrada małżeństwo miłość

Miałam wrażenie, że czytałam już coś podobnego: ona ma coś ważnego i musi to oddać a on z tytułem hrabiego pracujący w Marynarce Jego Królewskiej Mości i musi potem ją ochraniać.
Sporo scen seksu.

Sporo scen seksu.

Praktycznie wcale nie sięgam po taką literaturę. Po dennym Grey'u ( po którego sięgnęłam za namową i poleceniem zafascynowanej znajomej) wymiotowałam ok. tygodnia ;) Sylvia Day też podobno stworzyła romansidło, ale gdy na pierwszej stronie znalazłam notatkę, że rzecz się dzieje w 1770 r. postanowiłam dać historii szansę. I nie zawiodłam się. Romansidło proste, sceny seksu nie rozwleczone, zwarte i szybkie jak nie jeden prawdziwy numerek ;) Bohaterowie fajni, czasy fajne i NIECH MNIE PIEKŁO POCHŁONIE jak nie sięgnę po tom II :)

P.S. Nieco trudności stwarzało wymienianie bohaterów raz z imienia raz z nazwiska, a było ich wielu więc momentami nie widziało się o kim mowa.

Mocno przeciętna książka. Przeczytałam ale nie wciągnęła mnie.
Lubię romanse historyczne ale tu brakło elementu pociągającego.

Mocno przeciętna książka. Przeczytałam ale nie wciągnęła mnie.
Lubię romanse historyczne ale tu brakło elementu pociągającego.

Książka mnie osobiście nie przypadła do gustu.

Książka mnie osobiście nie przypadła do gustu.

Nie polubiłam głównych bohaterów. Wątek sensacyjny był wykreowany dosyć słabo i głównie wszystko kręciło się wokół seksu. Pomimo tego książka spisała się idealnie na moją blokadę czytelniczą.

Pełna recenzja: https://worldbysabina.blogspot.com/2020/09/recenzja-tylko-mnie-popros-sylvia-day.html

Masakra ta książka. Tylko dla fanów tego rodzaju literatury. Nie wiem, jakim cudem trafiłam na tę pozycję. Zawsze czytam książki do końca (nawet te, które mi się nie podobają),więc marzyłam, by jak najszybciej dobrnąć do końca.

Zupełnie nie mój typ.
Może to nie był dobry czas na czytanie tej książki.

Zupełnie nie mój typ.
Może to nie był dobry czas na czytanie tej książki.

Powiem szczerze, że ta książka mnie zaskoczyła, to nie tylko bardzo pięknie napisany romans ale i zagadka, która ciekawie się zakończyła.
Użyty starodawny język w książce dodaje bardzo ciekawego akcentu i pisane erotycznej książki w tym klimacie jest wyjątkowo udane.

Zaborcza, ale nie nachalna, zachłanna, nie domagająca się o swoje. Ciekawy zestaw uczuć, jak na jedną duszę...

Przeczytałam to dość dawno i dziwne, że do tej pory, jeszcze nie oceniłam tej książki, ponieważ pamiętam, że bardzo mi się podobała! O wiele bardziej niż seria o Crossie tej autorki i jestem pewna, że sięgnę jeszcze po nie jedną książkę spod jej pióra.

Do przekartkowania. Drugi tom sobie daruje szkoda czasu.

Do przekartkowania. Drugi tom sobie daruje szkoda czasu.

• Romans historyczny
  • Romans