Dziedzic Smoka

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Dragon Heir
Zaczarowana

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi najlepiej: Seph monitoruje Wajdlotmury, Jack i Ellen szkolą armię duchów, nawet niemagiczni Will i Fitch podkładają miny wzdłuż muru obronnego. Jason Haley natomiast czuje się nikomu niepotrzebny. Może nie jest najpotężniejszym czarodziejem w Trinity, lecz gotów jest walczyć w obronie swoich przyjaciół.

Wszystko się zmienia, gdy Jason znajduje ukryty w jaskini potężny talizman – ogromny opal zwany Smoczym Sercem. Między kamieniem a chłopcem rodzi się niezwykła więź i Jason zaczyna wierzyć w to, że stać go na więcej, niż można by przypuszczać.

Kiedy dochodzi do decydującego starcia, w miasteczku, będącym niegdyś azylem dla obdarzonych mocą, rozpętuje się piekło. Mając tak wiele do stracenia, o co zechcą walczyć mieszkańcy Trinity i ile będą w stanie poświęcić?

źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-smoka-kronik...(?)

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/dziedzic-smoka-kronik...»

Litości!
Ja wiem,że "Dziedzic smoka" i pozostałe tomy to literatura nie dla mnie,że dla dzieciaków. Ale i dzieciakom należy się ciekawa historia a nie wodolejstwo jakie uprawia autorka. Już w poprzednim tomie wkurzały mnie powtórzenia i błędy logiczne ale więcej nie zdzierżę.
Dla kogoś kto czyta wszystkie tomy po kolei irytującym zabiegiem jest powtarzanie historii niemal każdego z bohaterów.Plus oczywiści geneza powstania gildii,wajdloci,niewajdloci,wiedźmaki i inne idiotyczne nazwy.
Nie mam siły ani chęci poznawać dalszych losów kolejnych i obecnych dziedziców.

Ewelin Stolarczyk | 2015-04-28
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Kontynuacja dziedzica czarodziejów...każda część wciąga jeszcze bardziej!!!

Anna-mojeksiążki | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Po Dziedzicu Wojowników i Dziedzicu Czarodziejów nastał Dziedzic Smoka. Pierwszy tom intrygował, drugi był ekscytujący i mega ciekawy, a trzeci… niestety, jest słabszy, ale nie jest zły :)
Spotykamy w nim bohaterów z poprzednich tomów. Jak pamiętacie Seph, Jason i Madison walczyli ze spiskowcami, aby zapobiec zniewoleniu gildii i zmianom na szczytach władzy. Wtedy to konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami została ukradziona. Trinity znowu została zagrożona, a losy jej mieszkańców zależą od działań Jacka i Ellen, którzy przygotowują ich do obrony. Seph w tym czasie monitoruje Wajdlotmury, a Jason czuje się mało potrzebny…. Sytuacja zmienia się, kiedy chłopak znajduje kamień zwany Smoczym Sercem. Ten talizman zwiększa jego czarodziejskie moce, co okaże się bardzo przydatne w przyszłości.
Jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów i Trinity?

Cinda Williams Chima, po raz kolejny, zabrała nas do swego, niezwykłego, wyimaginowanego świata. Bohaterów...

Isztar | 2014-06-27
Przeczytana: 29 marca 2014

To już trzecia część Kronim Dziedziców, którą mamy okazję poznać dzięki wydawnictwu Galeria Książki. Cinda Wiliams Chima proponuje nam kolejną podróż do świata pełnego magii i niebezpieczeństw. Czy tym razem owa podróż będzie udana? Czy kolejny tom utrzyma poziom swoich poprzedniczek? No i jak w końcu potoczą się losy bohaterów, których tak nagle przyszło nam zostawić w poprzedniej części?

Ta część opisuje głównie przygotowania do wielkiej bitwy, jaka ma nastąpić pomiędzy mieszkańcami azylu, a ''resztą świata magicznego'' – tu zaliczamy głównie: Różowców, Barbera, D'Orsaya. Poznamy bliżej kolejną osobę, która nosi miano Dziedzica, tym razem Dziedzica Smoka. Niestety w opisie, jaki znajdziemy na odwrocie okładki książki jest błąd, który może Was mocno zmylić. To nie między Jasonem, a Kamieniem utworzy się ''niezwykła więź''. Będzie to jednak ktoś, kogo poznaliśmy już wcześniej. Ta osoba miała swój wkład w wydarzenia, które rozegrały się na Drugiej Siostrze.

Jeśli chodzi o fabułę...

Krzysztof Lewandowski | 2014-03-13

Jakie emocje towarzyszą wam po przeczytaniu książki? Pustka, bo właśnie rozstajecie się z bohaterami, z którymi spędziliście kilka ostatnich dni? Ciekawość dalszego ciągu? Czy może... Senność, ponieważ zmuszaliście się do czytania nudnej kontynuacji bardzo dobrej powieści? Można więc stwierdzić, że wszystko zależy od rodzaju lektury. Ewentualnie tego, czy pod ręką ma się jej kolejną część.

Jeżeli pod tym względem miałbym oceniać „Dziedzica smoka”, to zakwalifikowałbym go do trzeciej z wymienionych grup – tj. mam ochotę spać, obejrzeć ciekawy film, zacząć czytać coś nowego, byleby tylko zapomnieć o (kolejnej) nieudanej próbie połączenia znanych schematów w zjadliwą, literacką całość przez Cindę Williams Chima. Fenomenem mogę jedynie nazwać jakość jej dzieł, które w skrócie zaliczają niż („Dziedzic wojowników”), wyż („Dziedzic czarodziejów”), a teraz znowu niż („Dziedzic smoka”).

Więcej na: http://gexe.pl/ksiazki/art/4231,dziedzic-smoka

książek: 2039
rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 12 listopada 2015

W kolejnej części "Kronik" ciężar narracji przechodzi na kolejną osobę - Jasona, który w poprzedniej części, choć był postacią poboczną, odegrał istotną rolę. W nowej roli powraca również Leesha. Punkt widzenia nie ogranicza się jednak tylko do tych dwóch postaci, swoje "trzy grosze" wtrącają także poprzednie postacie pierwszoplanowe.
W porównaniu do wcześniejszych części ta jest zdecydowanie bardziej krwawa i mroczna.
Przyznam szczerze, że to najlepsza z dotychczasowych części z tej serii.
Polecam.

Rachel3 | 2015-02-24

Uch... Ta część zdecydowanie mnie zawiodła, głównie przez zniszczenie dobrze wyważonej postaci Medison. Była interesująca, póki pozostawała anty-magiem, ale to, co się z nią tutaj stało... Uchhh, przykro mi to mówić, ale przekształciła się w totalną Mary Sue.

Plus taki, że Seph swoją rolę miał, choć jak na mój gust - stanowczo za małą. No i oczywiście typowy dla autorki, lekki styl pisania.

SayuriArtanis | 2014-04-10

Bardzo dobra książka, trzymająca poziom swoich poprzedniczek. Czytając ją nie zauważyłam szczególnie irytujących schematów, które by przeszkadzały w czytaniu. Może nie jest to wielkie arcydzieło literatury i można w niej znaleźć kilka błędów i pewnego braku logiki, ale przyjemnie się czyta.
Polecam.

Keenyah | 2015-10-20
Przeczytana: 2015 rok

Wciągnął Cię Harry Potter? W takim razie ten cykl jest własnie dla Ciebie!
POLECAM!

Sansenoi | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowanie najlepsza część całej trylogii. Książka mnie pochłonęła, wreszcie pojawiło się to, czego najbardziej brakowało mi w pierwszej części - obchodzili mnie wybrani bohaterowie i im kibicowałem... Fakt, że mój ulubiony bohater Jason, który stał się najciekawszą postacią w tym tomie, poległ, a nudne postacie, takie jak Jack i jego dziewczyna, mają się całkiem dobrze. W każdym razie akcja jest ciekawa, wciąga z każdą stroną coraz bardziej. Są pewne elementy, które wydają się troszkę naciągane, jak na przykład szybka przemiana Leeshy, która wcześniej nie przejawiała nawet odrobiny skruchy z powodu swego postępowania czy wyprawa Hastingsa i Lindy do Kruczego Jaru pozostawiających praktycznie nastolatków samym sobie (no, nie licząc starego Nicka i kilku mniej przydatnych obdarzonych mocą), ale mimo wszystko warto polecić tę książkę, bo jest miłą rozrywką.