Dziedzic Smoka

Cinda Williams Chima Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Dragon Heir
Data 1. wydania:
2009-10-01
Dorota Dziewońska
Galeria Książki
czarodzieje smoki literatura amerykańska magia talizman dziedzic
The Dragon Heir
Kroniki Dziedziców (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dorota Dziewońska
czarodzieje smoki literatura amerykańska magia talizman dziedzic

O matko Moi Drodzy o ile przez I tom przebrnęłam z trudem, w II tomie już było coraz ciekawiej o tyle tom III niemalże wchłonęłam na raz.
Oczywiście poznajemy kolejnego, nowego bohatera sagi, jednak ta część również w większości osadzona jest w znanych już czytelnikowi klimatach Trinity. Konflikty się zaostrzają, wszyscy szukają skutecznej broni, która na dobre pozwoli...

Trzecia część lepsza od poprzednich!
Dzieje się więcej i na większą skalę, więcej jest też dramatyzmu. Wciąga, a dzięki rozdziałom nieco krótszym niż w poprzednich tomach, czyta się bardzo szybko.
Niestety przy takiej ilości bohaterów niektórzy byli nieco pomijani lub nie robili niczego istotnego. Jason mnie wkurzał. Starał się coś robić, a tylko przeszkadzał.

Świetne zakończenie Dziedzica Czarodziejów.

Lekko się czytało, całkiem fajna.

Trochę mi przeszkadzało, że w tej części rozdziały były dużo krótsze, kilkustronicowe, jednak tak jak w poprzednich, zakończenie było poprowadzone bardzo szybko i zwięźle przez co czytałam ostatnie sto stron jednym tchem.
Czas sięgnąć po kolejną część!

Bardzo zaskakujące zakończenie. Ups... zaczęłam ze złej strony :D. No trudno. W tej części dzieje się bardzo dużo. Tak, w poprzednich częściach też, ale w tej zdecydowanie więcej. Ale bardzo dużo z tego dzieje się w jednym miejscu, co jest dosyć... monotonne. W książce doskonale da się odczuć atmosferę nadciągającej wojny i niepokoju. Na koniec muszę powtórzyć jeszcze raz:...

W kolejnej części "Kronik" ciężar narracji przechodzi na kolejną osobę - Jasona, który w poprzedniej części, choć był postacią poboczną, odegrał istotną rolę. W nowej roli powraca również Leesha. Punkt widzenia nie ogranicza się jednak tylko do tych dwóch postaci, swoje "trzy grosze" wtrącają także poprzednie postacie pierwszoplanowe.
W porównaniu do wcześniejszych części...

TO.... BYŁO..... EPICKIE!!!!!! A zakończenie po prostu genialne. Naprawdę polecam WSZYSTKIM (no może tak od 10 roku życia) :D

Wciągnął Cię Harry Potter? W takim razie ten cykl jest własnie dla Ciebie!
POLECAM!

Dyskusje