poradniki
Versatile

Zaburzenia odżywiania, które w 90% dotyczą dziewcząt i kobiet, przybierają dziś rozmiary epidemii kulturowej - rozprzestrzeniającej się głównie w kręgu kultury zachodniej, także w Polsce. Moda na sukces i wiecznie szczupłą sylwetkę sprawia, że gwałtownie wzrasta podatność i faktyczna liczba zachorowań na zaburzenia odżywiania wśród młodzieży, a nawet dzieci. Pierwsza część książki prezentuje kliniczny opis anoreksji i bulimii, psychologiczny mechanizm choroby oraz rolę kultury masowej i środowiska rodzinnego. W części drugiej Autorka udziela rad dotyczących zdrowego stylu życia i działań podejmowanych przez rodziców w przypadku rozpoznania choroby u swojego dziecka.

źródło opisu: http://www.malgorzatawasik.pl/

źródło okładki: http://www.malgorzatawasik.pl/stala_wspolpraca.html