Kuba Guzik i maszynista Łukasz

Wydawnictwo: Znak
Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer
978-83-240-1489-7
A--

Michael Ende tym razem zabiera swoich czytelników do baśniowej Trochanii. Bohaterowie książki, Kuba Guzik, maszynista Łukasz i lokomotywa Emma, wyruszają w niezwykłą podróż przez tajemnicze krainy, podczas której natrafiają na straszne głosy w Dolinie Zmroku, spotykają groźne i całkiem niegroźne smoki i poznają smutnego pozornego olbrzyma, Ping Ponga, który jest tak mały, że mógłby zmieścić się w dłoni, a także pełną wdzięku mandalańską księżniczkę...
Kuba Guzik to piękna i mądra opowieść o niewiarygodnej sile przyjaźni, która może pokonać największe przeciwności losu.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

zbyszek | 2013-12-03
Przeczytana: 21 października 2013

Wielka podróż tam i z powrotem dwóch a właściwie trzech przyjaciół Kuby ,Łukasza i Emmy którą przeżyliśmy czytając piękną baśń M.Ende razem z córką.Podróż zaczyna się w bajkowej krainie Trochanii i wiedzie przez morze ,jeszcze bardziej baśniowe cesarstwo Mandali ,straszne góry ,pustynie do krainy smoków i ich miasta Troskanii .Dlaczego wyruszyli co widzieli i przeżyli ,kogo i jakie przygody ich spotkały o tym trzeba koniecznie przeczytać.Przygody przyjaciół czyta się lekko i przyjemnie ,tym bardziej że są wydane bardzo starannie z pięknymi ilustracjami.

Eliszeba | 2011-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Świetnie się bawiłam przy tej ślicznej książce. Samo wydanie już niezmiernie mi się spodobało: okładka, druk i przede wszystkim fantastyczne rysunki. Historia natomiast jest zaskakująca, baśniowa i niezwykle optymistyczna. Doszukałam się w treści wiele ważnych przesłań, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na dzieciaki. Książkę na razie odkładam na półkę, będę ją na pewno czytać moim dzieciom.

imaginaryLost | 2012-06-19

Piękna opowieść o przyjaźni, okraszona cudownymi przygodami i bajecznymi krajobrazami.

Alicja | 2011-05-05

Fajne...!!!!..