Służąca Przewodnicząca #2

Okładka książki Służąca Przewodnicząca #2 Hiro Fujiwara
Okładka książki Służąca Przewodnicząca #2
Hiro Fujiwara Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Służąca Przewodnicząca (tom 2) komiksy
komiksy
Służąca Przewodnicząca (tom 2)
会長はメイド様! (Kaichou wa Maid-sama!)
J.P. Fantastica
2014-03-13
2014-03-13
Paweł Dybała
komedia romans szkolne życie shoujo manga

Po poprzednim tomie oraz obejrzeniu anime spodziewałam się już co tutaj otrzymam - dalszą porcję przezabawnych i wciągających przygód nastoletniej Misaki, poważnej i surowej przewodniczącej szkolnego samorządu dorabiającej po lekcjach jako służącą w w kawiarni.
Pisałam już wcześniej, że Misa jest przeurocza, jej arcyprzystojny prześladowca Usui rozbrajający, a cała historia urzekająca i ślicznie narysowana - aż miło popatrzeć.
Ja już szukam kolejnych tomów.

Lekka i zabawna komedia na poprawę humoru. Ciekawi bohaterowie. Tak naprawdę nie ma co się rozpisywać. „Służąca przewodnicząca” nie jest jakimś ogromnym dziełem, co za zadanie ma zmienić nasz światopogląd. Jest romansem z dużą ilością humoru i w tej kwestii spełnia swoje zadanie. Polecam również anime.

Każdy z nas ma problemy. Jeden większe, drugi mniejsze. Są też uczniowie, którzy muszą dorabiać po szkole z powodu problemów finansowych w domu. Ojciec odchodzi, zostawiając żonę z dwójką dorastających córek. Misaki Ayuzawa jest przewodniczącą w szkole i właśnie sama to przeżyła. Po szkole pracuje w knajpie, gdzie obowiązuje strój.. pokojówki i nie tylko. Jej tajemnica, skrywana przed wszystkimi, zostaje odkryta przez Usui - przystojnego i mądrego chłopaka z jej szkoły. Jako przewodnicząca nie może wyjść to wyjść na jaw. Czy jej tajemnica zostanie jednak odkryta na forum całej szkoły? Dlaczego Misaki tak bardzo nie lubi chłopaków? Czy sytuacja, w której się znajdzie spowoduje, że będzie musiała odejść z pracy?

Misaki Ayuzawa to 16 letnia uczennica szkoły Seiki. Szkoła przez wiele lat była uczelnią wyłącznie męską. Z powodu tego, że od niedawna otworzyła się na płeć piękną, Misaki nie mogła pogodzić się z tym, co w szkole chłopcy robią i jak traktują dziewczyny. Ciężko pracowała i dużo się uczyła, by być najlepsza w szkole. To pozwoliło jej zostać przewodniczącą w szkole. Dało jej to w pewien sposób władzę. Mogła od tego momentu zmieniać zasady i reguły panujące w szkole. Czy to dobrze? Zapewne tak. Z jednej strony to silna, samodzielna i dążąca do celu młoda kobieta. Z drugiej.. damski tyran. Tak. Ja rozumiem to w jakiej jest sytuacji i to, co chce osiągnąć. Momentami jednak denerwowała mnie tym, że uważała, że jej wszystko się należy. Nawet jak chodziło o obrażanie swoich kolegów ze szkoły. Momentami, przesadzała i to bardzo.

Takumi Usui - chłopak, który przez przypadek dowiedział się, czym zajmuje się przewodnicząca po szkole. To mądry i bardzo przystojny osobnik. Jednak nie to mnie w nim urzekło. Nie jest osobą, która dużo mówi. To obserwator. Często mówi prawdę Misaki o tym co ona robi i dlaczego jest to złe. Mimo, że wiele ich różni, mam wrażenie że jako duo - genialnie się dopełniają. Dodatkowo, znacie taki typ mężczyzny w książce, że zawsze jest tam gdzie główna bohaterka ma problem i on, niczym książę na białym koni, pojawia się i pomaga? Usui właśnie taki jest. Nigdy nie odpuszcza i czasami, mam wrażenie, że jest dwa kroki przez przewodniczącą. Czy to miłość? trudno powiedzieć. Bohaterowie dopiero się poznają a mimo to czuć uczucia w powietrzu.

Zdarzenia, które mają miejsca w mandze są realne. Żadnej fantastyki. Duża dawka humoru i pomysły męskiej części szkoły, powodują u mnie łzy ze śmiechu. Dodatkowo Misaki.. zaczyna się zmieniać. Świetnie ukazane są takie wydarzenia jak święto szkoły, czy codzienne życie uczniów w placówce. Brakuje mi trochę życia Misaki i Usui poza szkołą i kawiarnią. Jednak to można wybaczyć. Wydawnictwo w pierwszym tomie podarowało nam dodatkową małą historię, która kompletnie nie łączy się z głównym wątkiem. Jednak i ją czytało się szybko i bardzo przyjemnie. Czy polecam? Jak każdą mangę na moim blogu ;) W tej mandze bardzo dużo się dzieje a z każdym tomem, poznajemy większą grupę bohaterów, którzy w większym lub mniejszym stopniu wnoszą coś w życie naszych bohaterów. Także nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po komiks i czytać!

LUBIĘ TE DWUZNACZNE TEKSTY USUJA :)

LUBIĘ TE DWUZNACZNE TEKSTY USUJA :)

Kolejny tom jeszcze lepszy od pierwszego. I moja ulubiona postać - Usui, jeszcze zabawniejszy niż wcześniej oraz ulubiona grupka przyjaciół - Tercet Idiotyczny. Uwielbiam ich

Drugi tom jest zdecydowanie bardziej przewidywalny niż pierwszy. Wszystkie wady, jakie wymieniałam w recenzji pierwszej części, są dalej obecne, a nawet jeszcze bardziej widoczne. Mimo tego manga jest dalej przyjemna, łatwa, odprężająca.

Bardzo przyjemna. Postać Misaki jest świetna i często zabawna. Tak samo Usui, którego kocham całym sercem

Cora bardziej sie wkrecam. Czytam już bez problemu! Polecam ❤

Cora bardziej sie wkrecam. Czytam już bez problemu! Polecam ❤