Ścieżki Młodości #3

Waneko
2014-06-24
2014-06-24
Karolina Balcer
manga shoujo uczniowie szkoła romans

Okładka książki Horimiya 1 Hagiwara Daisuke, HERO
Horimiya 1 Hagiwara Daisuke, H...
Okładka książki Wilcze dzieci 1 Mamoru Hosoda, Yoshiyuki Sadamoto, Yuu
Wilcze dzieci 1 Mamoru Hosoda, Yosh...
Okładka książki Wilcze dzieci 3 Mamoru Hosoda, Yuu
Wilcze dzieci 3 Mamoru Hosoda, Yuu...
Okładka książki 5 cm na sekundę #2 Yukiko Seike, Makoto Shinkai
5 cm na sekund... Yukiko Seike, Makot...

Oczywiście, że musiał być trójkąt miłosny.
Cieszę się, że przynajmniej bohaterki cały czas pamiętają o swojej przyjaźni w swojej rywalizacji, ale i tak ciężko mi się na to wszystko patrzy.

I jeszcze ten dodatek, który nam przybliża życie miłosne innej bohaterki. Nie wiem, co o tym myśleć. Bezpośredniość Shuuko trochę mnie zraziła.

Nastoletnia miłość jest trudna. Zarówno dla bohaterów, jak i dla mnie.

Oczywiście, że musiał być trójkąt miłosny.

Nastoletnia miłość jest trudna. Zarówno...

Ścieżki młodości 3 ๑

Co zrobić, gdy najdroższa przyjaciółka zakocha się w chłopaku, którego również darzysz uczuciem?

Takie pytanie zostaje zadane przez Futabe Yoshioke po otrzymaniu wiadomości od Yuuri, która zdradza jej swoje zauroczenie do Kou.

Problem niestety tkwi w tym, że Futaba nadal nie umie zapomnieć o dawnym Tanakim i teraz martwi się, że wyznanie prawdy pogorszy relacje z nową przyjaciółką.
Czy główna bohaterka będzie na tyle wyrozumiała, by sobie odpuścić?

Miłość od pierwszego wejrzenia...coś takiego w ogóle istnieje?
Okazuje się że tak.

Podczas wycieczki terenowej, Kou pomaga Yuuri przejść przez rzekę i dziewczyna zakochuje się w nim po uszy.
Nie ma problemu z okazywaniem uczuć, chociaż Yioshioka próbuje ją przekonać, by tego nie robiła.
Relacja przyjaciółek zmienia się diametralnie.
Widać, że obie zaczynają minimalnie rywalizować o chłopaka, ale nie jest to walka typu "kto pierwszy, ten lepszy" i autorka w tym przypadku miło mnie zaskoczyła.

Wcale nie wątpię, że zabrzmi to absurdalnie, ale osobiście nie przepadam za postaciami, które mają duże oczy.
Wyjątkiem, w którym przymykam oko na ten fakt jest właśnie seria „Ścieżki młodości”.
Autorka ma dość wyjątkowy styl rysowania oczu, który bez zaprzeczenia mnie przekonał.
W spojrzeniu bohaterów możemy doszukać się głębi - łatwo można wywnioskować, czego oczekują, co chcą powiedzieć oraz przekazać.

Fragmenty, w których Futaba oraz Mabuchi spoglądają sobie prosto w oczy są moimi ulubionymi momentami w całej serii.

W dodatku pt. „Przyciąganie gwiazd” poznałam bliżej jedną z moich ulubionych bohaterek.
Shuko Murao to świetnie wykreowana postać i lubię ją chyba pod każdym względem.

W poprzedniej recenzji wspominałam o jej problemach miłosnych, ale nie chciałam pisać o osobie, którą kocha, więc jeśli nadal wolicie tego nie widzieć, to nie czytajcie poniższego tekstu.

Nastolatka bowiem zauroczona jest
w starszym bracie Kou.

Yōichi jest miłym, pomocny oraz odpowiedzialnym nauczycielem, którego każdy uczeń lubi (oczywiście poza Ayą Kominato).
Mężczyzna od dłuższego czasu zauważył nietypowe zachowanie swojej uczennicy, ale próbuje trzymać ją na odpowiedni dystans, ponieważ wie, że nie mógłby z nią być.
Uśmiałam się przy jego reakcji, gdy Shuko oddaje mu "wypełnioną" ankietę.

Oby było więcej takich dodatków o postaciach ze strony Io Sakisake!

Ścieżki młodości 3 ๑

Moje wrażenia:

Uwielbiam tę mangę. Jest naprawdę nieziemsko odjazdowa i emocjonalnie zakręcona. Ma w sobie tyle blasku i magii miłości, że moje biedne serce wariuje już od nadmiaru tego szczęścia i radości.

Tom 3 i 4 okazał się dla mnie prawdziwą kopalnią niezapomnianych wrażeń i emocji. To, co tam się działo nie da się opisać słowami, tę historię trzeba po prostu samemu przeżyć. Poczuć ją sercem, dotknąć wyobraźnią i pochłonąć zapachem niebanalnej przygody.

Ps. Jestem zakochana w oczach Kou, jak jakaś zwariowana nastolatka. Gdybym tylko mogła, to pochłaniałabym ich głębię do końca świata i jeden dzień dłużej.

Relacje miłosne:

No proszę… proszę…

Co nam się tutaj narobiło? Czy to już wiosna zapukała do drzwi naszych głównych bohaterów? Czy może… Ukrywane dotąd uczucia zaczęły w końcu  wymkać się im spod kontroli?

Futaba i Kou

Futaba nie rozumie swoich uczuć, a jej młodzieńcze serce samo już nie wie, czego tak naprawdę chce. Dotąd żyła w przekonani, że to co czuje do Kou, to tylko ulotne, dziecięce zauroczenie – takie miłe, ciepłe wspomienie z ich wspólnej, gimnazjalnej przeszłości.

Prawda okazała się jednak inna… Futabawciąż kocha się w Kou.  Jak widać, jej młodzieńca miłość wcale nie umarła, a wręcz przeciwnie, rozpaliła się ponownie. Nie do chłopca z dawnych lat,  a do mężczyzny,  który ukrywa w sobie zarówno wielki smutek, jak i wiele mrocznych tajemnic.

Yuuri i Kou

To była miłość od pierwszego spojrzenia – Klasyczna, młodzieńca i pełna słodkich tajemnic.  Serce Yuuri po prostu oszalało na punkcie przystojnego, melancholijnego Kou! Chłopak stał się dla niej nie tylko dobrym przyjacielem i kolegą z klasy, ale i także  kimś wyjątkowym, kogo chciałaby poznać nieco bliżej i…  Zaraz, zaraz… Czy przypadkiem Futaba – jej najlepsza przyjaciółka, nie podkochuje się także w Kou? Bo jeśli tak, to mamy mały problem. I teraz, czeka nas nie łatwa walka o to, by  zdobyć klucz do serca przystojnego Kou.

Relacje przyjacielskie:

Ho..ho..W tej relacji trochę się namieszało. Dlatego też, postanowiłam podzielić ją na dwie mniejsze grupy, ale za to bardziej wymowne i budzące w nas lekki niepokój:

Przyjaciółka rywalką

„Chyba zakochałam się w Mabuchi”  – ta krótka, lecz niespodziewana wiadomość od Yuuri, w jednej chwili wywraca cały świat Futaby do góry nogami. I teraz, dziewczyna nie ma pojecia, jak powinna się zachować względem swojej najlepszej przyjaciółki.  Czy powinna  wyznać jej prawdę?  Czy może pozostawić swoje uczucia w milczącej tajemnicy?

Futaba ma mętlik w głowie, bo nie chce stracić swojej najlepszej przyjaciółki. Dlatego też, decyduje się na zupełną szczerość wobec niej, która być może zniszczy na zawsze to, co było między nimi piękne i niezapomniane.

szkolne problemy Kou

Od pewnego czasu, coś złego dzieję się z Kou. Chłopak jest milczący, zamknięty w sobie i dziwnie zrezygnowany. Odsuwa wszystkich od siebie, a wieczorami znika z podejrzanym towarzystwem.  Na domiar złego, jego oceny w szkole również uległy znaczącemu pogorszeniu. Futaba i reszta paczki dowiadując się o jego problemach, postanawiają mu jak najszybciej pomóc. Szkoda tylko, że jego dziwne problemy nie biorą się z braku chęci do nauki, a z głębokich ran ukrytych gdzieś na dnie jego duszy.

Dodatkowe opowiadanie:

„Przyciąganie gwiazd”  to krótka, lecz niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o początkach miłości Murao do Profesor Tanaka.

Dzięki temu dodatkowi, zrozumiemy trochę bardziej skomplikowaną osobowość Murao oraz jej nietuzinkową miłość do starszego od siebie nauczyciela.

Jak myślicie? Co takiego ma w sobie starszy brat Kou, że jednym tylko spojrzeniem zdobył serce zamkniętej w sobie Murao?

Podsumowanie:

„Ścieżki młodości” to moja ulubiona manga Shōjo, która zachwyciła mnie nie tylko swoją przepiękną kreską i dynamiczną akcją, ale i także magiczną aurą szkolnej miłości i przyjaźni, które pochłonęły mnie doszczętnie swoją niezapomnianą nutką przygód i mocą swoich niebanalnych emocji.

Moje wrażenia:

ŚCIEŻKI TRUDNEJ MIŁOŚCI

Czym byłaby romantyczna opowieść o nastoletniej miłości bez komplikacji? Kiedy hormony szaleją, przynajmniej w mangach, niemal każdy kocha każdego, a uczucia potrafią zrujnować przyjaźnie i inne relacje. Tak też dzieje się i w „Ścieżkach młodości”, gdzie życie emocjonalne bohaterów komplikuje się coraz bardziej, a wszystko inne schodzi na dalszy plan.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/01/sciezki-modosci-3-io-sakisaka.html

ŚCIEŻKI TRUDNEJ MIŁOŚCI

Obwoluta- tylna strona. Ajć ! Coście zrobili z Kou! Do teraz nie mogę tego przeżyć- to okropne! Historia to coś cudnego i coraz bardziej się rozwija, ale ta okładka. Nie... to zbyt strasznie by było prawdziwe. Jeśli mam się skupić na fabule to podskoków serca i uśmiechów, było jeszcze więcej. Ale błagam -taka końcówka... Myślałam, że zginę z czekania na kolejny tomik.

Nic dodać, nic ująć. Kolejny tom, kolejna niesamowita dawka emocji, a ostatni 'rozdział', zatytułowany "przyciąganie gwiazd", który nie był ujęty w anime, nie tylko był dla mnie nowością, niesamowitą niespodzianką, ale także zastrzykiem emocji, które ogarnęły mnie, po przeczytaniu tego tomu. Po Prostu wspaniale! Oby tak dalej.

Już nie mogę się doczekać dalszych losów naszych bohaterów ;) Ps. Ten dodatek do mangi bardzo mi się podobał !

• Manga
  • Romans