Another t. 1

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
アナザー
komiksy
raven

Misaki z klasy 3-C to wzór do naśladowania - żadnych problemów w nauce czy sporcie, a do tego wysoka popularność wśród rówieśników. Niestety Misaki umiera w tajemniczych okolicznościach. Szok wywołany śmiercią powoduje że pozostali uczniowie postanawiają zachowywać się tak, jakby nic się nie stało. Udają, że Misaki wciąż jest wśród nich - ta dziwna sytuacja trwa to aż do ukończenia szkoły. 26 lat Później, chłopiec o imieniu Kouichi Sakakibara trafia do klasy 3-C. Zauważa, że panuje tu dziwna i straszna atmosfera, a jego uwagę przykuwa piękna dziewczyna z opaską na oku, która zawsze trzyma się na uboczu.

źródło opisu: http://jpf.com.pl

źródło okładki: http://jpf.com.pl

lullaby96 | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, Manga/Manhwa
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Jest kilka znaczących różnic pomiędzy mangą a anime. Jednak to dosłownie tylko kilka rzeczy. Manga sama w sobie utrzymuje lekkie napięcie i wywołuje niepokój tak samo jak ekranizacja. Samo zakończenie nie pozwala usiedzieć w spokoju tylko chciałoby się sięgnąć po kolejny tomik.
Do samego anime zbierałam się dobre kilka lat i w końcu, kiedy przez nie przebrnęłam byłam bardzo zaskoczona.
Manga rzuca nam temat. Jest zadawane wiele pytań, które dopiero z czasem zostają rozwiązane. Pierwszy tomik jest wprowadzeniem do całego problemu z jakim spotyka się Sakakibara. Klątwa trzeciej klasy. Dziewczyna, której nie ma. Tragedia sprzed 26 lat.

Aleksandra | 2014-04-18
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Nie będę owijać w bawełnę - jestem wybredna, jeśli chodzi o anime, czy też mangę. Naprawdę niewiele jest takich, które trafią w mój – dość zmienny – gust. Gatunkowo najchętniej sięgam po horrory, jednak od czasu Jigoku Shoujo z niezwykłym klimatem, nie znalazłam nic, co wciągnęłoby mnie na więcej niż kilka odcinków lub rozdziałów. A teraz trafiłam na „Anothera”.

Wiosną 1998 roku Kouichi Sakakibara zmienia miejsce zamieszkania. Przenosi się tym samym do nowej szkoły – Yomiyama North. Z czasem zauważa, iż zarówno uczniowie, jak i nauczyciele placówki zachowują się nietypowo. Nie zwracają bowiem uwagi na tajemniczą dziewczynę, siedzącą zawsze na uboczu. Atmosfera w szkole jest niezwykle gęsta – można kroić ją nożem. Stopniowo Sakakibara dowiaduje się, iż nie należy sprzeciwiać się woli klasy, gdyż może grozić to kolejnymi wypadkami. Jakie sekrety skrywa szkoła, a przede wszystkim klasa trzecia i… czy Sakakibara posłucha ostrzeżenia?

Zazwyczaj mangi i ich animowane odzwierciedlenia...

Mes | 2013-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Mieszkańcy miasteczek pokroju Yomiyamy zwykli tworzyć odosobnione, niezwykle hermetyczne wspólnoty. I może dlatego główny bohater, piętnastoletni fan horrorów -Kouichi = mimo swej detektywistycznej natury, tak późno orientuje się, że to wcale nie tajemnicza Mei jest tutaj największą osobliwością?
Moja przygoda z ‘Another’ zaczęła się od anime o tej samej nazwie, ale teraz, kiedy trzymam w ręce ten przepiękny tomik, mam wrażenie, iż przeżywam całą tę historię od początku.
Na tym właśnie polega magia tej pozycji – skomplikowana, podszyta wieloma zagadkami fabuła, potrafi zgubić w swych odmętach nawet zaznajomionych z tematem, a czas skutecznie zaciera drobne szczególiki.
Jak już wspominałam, tomik od strony wizualnej jest przepiękny – na okładce dzieje się sporo, jednak to twarz Mei , a zwłaszcza jej oko i usta, przyciąga wzrok. Kolorowe strony tylko potęgują zachwyt. Kreska jest przyjemna, chociaż na tym polu bez większych rewelacji. Miałam drobne trudności z rozpoznaniem paru...

ogniopluj | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: sierpień 2013

Och, ile ja się za tym nachodziłam...
Historia (w dużym skrócie) przedstawia się następująco: 26 lat temu pewien uczeń klasy trzeciej "c" ginie w wypadku. Reszta grupy nie chce przyjąć do siebie wiadomości o śmierci kolegi, udaje więc, że ten wciąż żyje. Gdy w dniu ukończenia szkoły robią wspólne zdjęcie, chłopak jest wśród nich.
Historia zamienia się w miejską legendę, opowiadaną półgłosem przez uczniów Północnego Gimnazjum. Tymczasem do Yomiyamy przyjeżdża Kouichi Sakakibara. Od razu zauważa, że ta szkoła różni się od innych.
Manga jest bardzo ładnie wydana, kreska jest piękna, bardzo staranna. Sama fabuła wciąga, a co dalej? Cóż, kto oglądał anime, ten wie. Z niecierpliwością czekam na tom drugi.

Arthaniel | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Od thrillera, który nie intryguje, gorsza jest chyba tylko komedia, która nie śmieszy. Czytając tę mangę, nie czułem absolutnie żadnego dreszczyku emocji, a rozwiązanie zagadki - choć, przyznaję, niespodziewane - skwitowałem wzruszeniem ramion. Serię polecam więc tylko początkującym mangowcom, którzy nie mają jeszcze wyrobionego gustu czytelniczego. Wszystkim pozostałym radzę trzymać się od "Anothera" z daleka. A jeśli chodzi o mangowe thrillery, w podobnych klimatach zdecydowanie bardziej podobało mi się "Tasogare Otome x Amnesia" czy "Gdy zapłaczą cykady". / Ocena na podstawie wszystkich czterech tomów.

Katarzyna | 2014-03-04

Mogę przyznać bez bicia, że manga jest dobra. Nie zszokowała, nie powaliła, po prostu jest dobra w przeciętnym znaczeniu tego słowa. Nie oglądałam przed jej wyjściem anime, ani nie zamierzam. Kreska dobra, fabuła dobra, jednak czegoś mi tu brakuje. Jak dla mnie - wystawiłam tyle gwiazdek, na ile zasługuje.

Klaudia | 2015-01-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Manga
Przeczytana: styczeń 2015

Już pierwszy tom zaczął mnie przerażać. Bałam cię więc co będzie dalej.

aquaori | 2014-02-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 25 lutego 2014

Dałabym te 10 gwiazdek, ale no nie mogę.
Kocham tę historię. Oglądałam wcześniej anime i kiedy tylko dowiedziałam się, że manga będzie wydawana w Polsce, powiedziałam: "Tak, muszę ją mieć!". Więc skoro uwielbiam Another dlaczego nie dałam oceny "arcydzieło"? Sprawa jest prosta. Wydawnictwo JPF potrafi zepsuć chyba każdą mangą specjalnym spolszczaniem, brakiem kropek czy dwoma wykrzyknikami zamiast trzech. To szczegóły, owszem, ale przez to nie mogłam się w pełni cieszyć czytaniem. Już na skrzydełku w notce od autora brakuje jednego słowa. Koszmar.
Ktoś by mógł powiedzieć "Ach, przestań paplać. Ważne, że przetłumaczone dobrze!". Owszem, ale to jak to wygląda też jest ważne. Mam wrażenie, że JPF ma głęboko w... szafie, to co mówią czytelnicy na temat ich pracy. Skoro są na rynku już tyle lat, mogliby przeczytać uważnie uwagi kupujących i czytających, a dodatkowo zatrudnić korektora z manią na punkcie brakujących przecinków, i który nie dopuściłby, aby "!?" znalazło się w...

Konwenty_Południowe | 2016-08-15

Manga „Another” jest dość ciekawą pozycją, ponieważ powstała na podstawie książki z gatunku horroru autorstwa Yukito Ayatsuji’ego. Ilustracje do niej stworzył Hiro Kiyohara. Kreska jest przyjemna dla oka, obrazki nie zawierają za dużo szczegółów, są przejrzyste i czytelne. Wydarzenia przedstawione w mandze trzymają czytelnika w napięciu. Sporadycznie pojawiają się humorystyczne wstawki, które wywołują uśmiech na twarzy. Myślę, że manga, która powstała dzięki współpracy obu autorów, jest interesującą propozycją dla wszystkich miłośników historii grozy oraz fanów zagadek. Już pierwsze strony zachęcają do lektury.

Na początku pierwszego tomu poznajemy historię opowiadającą o uczniu o imieniu Misaki. Był on istnym wzorem do naśladowania, miał bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie, jednak krótko po zmianie klasy na trzecią ce zginął w wypadku. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie potrafili pogodzić się z jego śmiercią. Pewnego dnia jeden z uczniów powiedział: „Przecież Misaki nadal...

Asia | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Usiadłam do 'Another' z wielkim zapałem, kiedy po liczynch zachętach mojej siostry zdecydowałam się na lekturę. Pomysł na mangę był świetny i ogólnie bardzo mi się podobała, ale coś mi tu nie pasuje. Przeczytałam ten tom i miałam nadzieję, że czegoś się dowiem jak go skończę, chociaż czekają na mnie jeszcze pozostałe 3, a tutaj, ku mojemu wielkiem zdziwnieniu, dowiedziałam się to, co przeczytałam już na samym początku- nikłe rozwinięcie miejskiej legendy. Nie było nic nowego, co by sprawiło, że na chwilę zaparłoby mi dech w piersiach. Tylko w jednym momencie byłam zdziwniona i zafascynowana wątkiem, który dzięki Bogu się wyjaśnił w pierwszym tomie, dlaczego Misaki nosi przepaskę na lewym oku. Poza tym wielki plus za dollfies, bo je kocham w każdym wydaniu i sama chciałabym pójść kiedyś na taką wystawę mimo iż sama mam 2 w domu. Zazdroszczę w tej kwestii Kouichi :) Powracając znowu do 'Another' i tym razem do bohaterów to bardzo mi się spodobali, bo na każdego był jakiś pomysł, a...