838854277X
USA, historia, Ameryka
historyczna
Kamulka84

Książka przedstawia dzieje najpotężniejszego państwa świata zaczynając od lat 90-tych XIX wieku. Autor koncentruje się na dziejach wewnętrznych Stanów Zjednoczonych i zachodzących w nich przeobrażeniach cywilizacyjnych w sferze polityki, gospodarki, społeczeństwa i kultury traktując ten kraj jak swoiste „laboratorium”, w którym najwcześniej rodziły się i rozwijały przemiany cywilizacyjne z czasem adaptowane w skali globalnej. Praca zawiera liczne tabele i wykresy, ilustracje, mapy, bibliografię, kalendarium najważniejszych wydarzeń, podstawowe dane dotyczące trzech gałęzi władzy federalnej jak również dane ilustrujące osiągnięcia Amerykanów w dziedzinie nauki, kultury i sportu oraz biogramy, indeksy: osobowe, geograficzne i rzeczowe.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php