Stefcia14 
Samotna, skryta studentka weterynarii, która wieczorami czyta zamiast imprezować. Cicha, zawsze z boku, milcząca. Siedząca po turecku pod ścianą z książką w rękach. Czytająca w oczekiwaniu na autobus i w oczekiwaniu na właściwy przystanek. Czytanie to moje życie - utonęłam w wyobraźni.
20 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki i 2 cytaty, ostatnio widziana 4 godziny temu
Teraz czytam
 • Dyskretne szaleństwo
  Dyskretne szaleństwo
  Autor:
  Grace Mae doskonale wie, czym jest szaleństwo. Otacza ją z każdej strony. Zesłana do przytułku dla obłąkanych w Bostonie, ciężarna i głodzona dziewczyna niemal niknie w oczach. Milczenie to jedyny azy...
  czytelników: 1423 | opinie: 62 | ocena: 6,76 (264 głosy)
 • Noc Kupały
  Noc Kupały
  Autor:
  Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka? Wiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się tylko ty, a oni spotkali si...
  czytelników: 4471 | opinie: 336 | ocena: 7,35 (2563 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-18 14:40:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-18 13:29:55

Hotel znajdowałby się na starym mieście i wyglądałby jak tamtejsze budynki - wiekowa siedziba już wyglądem opowiadająca o swojej długiej historii. Drzwi byłyby stare i drewniane, a hol wyłożony dywanami z ścianami całkowicie zakrytymi regałami pełnymi książek. Mnóstwo sof i foteli oraz roślin wszelkiego typu byłoby jak istny labirynt do recepcji. W recepcji musiałby pracować ktoś koniecznie... Hotel znajdowałby się na starym mieście i wyglądałby jak tamtejsze budynki - wiekowa siedziba już wyglądem opowiadająca o swojej długiej historii. Drzwi byłyby stare i drewniane, a hol wyłożony dywanami z ścianami całkowicie zakrytymi regałami pełnymi książek. Mnóstwo sof i foteli oraz roślin wszelkiego typu byłoby jak istny labirynt do recepcji. W recepcji musiałby pracować ktoś koniecznie starszy, kto byłby osobą ciepłą i "gadatliwą". Pokoje byłyby w stylu sprzed wieków - każdy odpowiadałby innej epoce. I, oczywiście, w każdym pokoju znajdowałby się książki odpowiadające epoce, jaką sugeruje wystrój wnętrza. Goście, chcąc się zakwaterować, musieliby odpowiedzieć w jakich latach chcą się znaleźć.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-15 17:55:38
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Kwiat paproci (tom 2)
 
2018-06-15 16:24:10
Dodała cytat z książki: Kasacja
Zamiast orzekać na podstawie tego, jak być powinno, sądy kotłują się w wąskim wachlarzu możliwości, jaki dają im ustawy.
 
2018-06-15 16:20:56
Dodała cytat z książki: Kasacja
Prawo zostało odrealnione, oderwane od rzeczywistości. Nie chodzi już o to, by się na coś przydało. Nie jest instrumentem poprawiającym życie obywateli. Stało się narzędziem w rękach prawników, za pomocą którego możemy zapłacić za nasze chaty i samochody.
 
2018-06-15 16:12:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Joanna Chyłka (tom 1)
 
2018-06-13 22:17:10
Wypowiedziała się w dyskusji: Trzej muszkieterowie - wygraj książkę "Szpadel".

Pierwsze określenie, jakie mi się nasunęło na myśl, opisujące najlepiej mnie i moich przyjaciół z dzieciństwa, to dzieci z Bullerbyn. Pochodzę z niewielkiej wsi, więc wszystkie dzieci w podobnym wieku trzymały się razem. Wszędzie było nas pełno, ciągle psociliśmy, baliśmy się mało czego. Na pewno nigdy nie mieliśmy oporów i nikt nam nigdy nie zabraniał chodzić po podwórkach sąsiadów, czasem... Pierwsze określenie, jakie mi się nasunęło na myśl, opisujące najlepiej mnie i moich przyjaciół z dzieciństwa, to dzieci z Bullerbyn. Pochodzę z niewielkiej wsi, więc wszystkie dzieci w podobnym wieku trzymały się razem. Wszędzie było nas pełno, ciągle psociliśmy, baliśmy się mało czego. Na pewno nigdy nie mieliśmy oporów i nikt nam nigdy nie zabraniał chodzić po podwórkach sąsiadów, czasem nawet wpadaliśmy do jakieś milszej sąsiadki do domu na herbatkę i opowieści. Mieliśmy tyle niespożytej energii, odwagi do stawiania czoła wyzwaniom przyjaciół. Dnie zawsze były pełne przygód, a człowiek kładł się wykończony i czekał z niecierpliwością kolejnego dnia.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-12 15:48:01

Niepodległy Hamak Imaginacji. W domu, za altaną, tata dwa lata temu powiesił hamak. Jest to, od tamtej pory, moje ulubione miejsce latem do czytania książek. Jednak często o tę "miejscówkę" walczę ze swoim rodzeństwem, pogodą czy kotami. Rodzeństwo uwielbia się na niej wylegiwać, tak samo jak koty, a pogoda często przegania z hamaka grożąc przemarznięciem, przemoczeniem, czy przewianiem.... Niepodległy Hamak Imaginacji. W domu, za altaną, tata dwa lata temu powiesił hamak. Jest to, od tamtej pory, moje ulubione miejsce latem do czytania książek. Jednak często o tę "miejscówkę" walczę ze swoim rodzeństwem, pogodą czy kotami. Rodzeństwo uwielbia się na niej wylegiwać, tak samo jak koty, a pogoda często przegania z hamaka grożąc przemarznięciem, przemoczeniem, czy przewianiem. Dlatego też chciałabym zagarnąć to niewielkie terytorium tylko dla siebie. Pozwoliłabym tam sobie wędrować po wszystkich światach, jakie bym tylko w książkach znalazła.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-12 15:41:38

Oczywiście od rodzaju zadania zależy to, jakiej osobie bym je powierzyła. Ale mając na horyzoncie sesję i przeżywając mordęgę przygotowań do niej, zadanie - NIESAMOWICIE ważnej rangi - zdania sesji za mnie, powierzyłabym pewnemu chłopakowi. Czemu? Ten człowiek jest po prostu geniuszem. Na zerówce tak zaimponował profesorowi swoją wiedzą, że otrzymał od niego książkę i pochwałę przed całym... Oczywiście od rodzaju zadania zależy to, jakiej osobie bym je powierzyła. Ale mając na horyzoncie sesję i przeżywając mordęgę przygotowań do niej, zadanie - NIESAMOWICIE ważnej rangi - zdania sesji za mnie, powierzyłabym pewnemu chłopakowi. Czemu? Ten człowiek jest po prostu geniuszem. Na zerówce tak zaimponował profesorowi swoją wiedzą, że otrzymał od niego książkę i pochwałę przed całym rokiem na wykładach. Miał tak rozległą wiedzę na temat, z którego zdawał zerówkę, że pan profesor sam przyznał, iż o niektórych faktach zasłyszanych od niego nie wiedział wcześniej. Dlatego bez wahania "obdarowałabym" go jakże wspaniałym i zaszczytnym zadaniem walki z największym wrogiem studenta - sesją, gdyż jestem pewna jego silnego oręża, niezniszczalnej zbroi i gotowości do stawienia czoła wrogowi.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-12 00:16:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Przeczytaj jak najszybciej
 
2018-06-10 12:07:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-06-08 15:29:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Czerwona jaskółka (tom 1)
 
2018-06-01 19:54:52
Ma nowego znajomego: Niqtus
 
2018-05-19 12:59:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Klątwa Tygrysa (tom 2)
 
2018-05-16 22:59:09

Tak.:) Przeniosłabym się do domu. Tęsknię za moim rodzeństwem, rodzicami, zwierzakami, łóżkiem, książkami... Siedzę teraz w akademiku. I choć w pokoju jest naprawdę wesoło, to jednak duża część mojego serca należąca do rodziny, której już długo nie widziałam, tęskni i nie daje o sobie zapomnieć. Niestety, moje marzenie nie może się jednak na razie spełnić. Sesja zbliża się dużymi krokami,... Tak.:) Przeniosłabym się do domu. Tęsknię za moim rodzeństwem, rodzicami, zwierzakami, łóżkiem, książkami... Siedzę teraz w akademiku. I choć w pokoju jest naprawdę wesoło, to jednak duża część mojego serca należąca do rodziny, której już długo nie widziałam, tęskni i nie daje o sobie zapomnieć. Niestety, moje marzenie nie może się jednak na razie spełnić. Sesja zbliża się dużymi krokami, nauka czeka, kolokwia i seminaria na horyzoncie. Jeśli tylko miałabym ten medalion, który pozwoliłby mi uniknąć spędzenia całego dnia w podróży do domu rodzinnego, skorzystałabym z niego bez wahania.:)

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
1391 74 429
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (29)

Ulubieni autorzy (16)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (124)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd