Rewolucja według Ludwika #1

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Rewolucja według Ludwika (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ルードヴィッヒ革命 (Ludwig Kakumei)
komiksy
raven

Piękny, inteligentny, błyskotliwy, cyniczny... a przede wszystkim uwielbiający kobiety. Taki właśnie jest książę Ludwik, który wraz ze swym wiernym sługą Wilhelmem wyrusza na poszukiwanie idealnej żony. Jego droga wiedzie poprzez przedstawiony w krzywym zwierciadle świat znany z baśni braci Grimm. Świat krwawy, groteskowy, mroczny... słowem, idealna sceneria dla czarnej komedii, pełnej wisielczego humoru i szalonych zwrotów akcji! Zanurzcie się weń i przekonajcie się sami, jak okrutne potrafią być baśnie!

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2014

źródło okładki: http://jpf.com.pl

FraniaS | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Uwielbiam tą mangę. Nie czytam tego gatunku często, przyznam się szczerze, ale jak już mi się coś trafia, to zwykle się nie rozczarowuję i tak było również w tym przypadku!

Główny bohater normalnie rozbraja. Bardziej jednak podobał mi się jego wierny sługa, który zachowuje się jak jego głos rozsądku i niejednokrotnie, nawet i sumienie.

Książę Ludwik poszukuje żony, właściwie głównie dlatego że jest do tego zmuszony. Wszystko pięknie i ładnie, ale to nie jest takie proste. Tym bardziej, jeśli ma się do czynienia z bezwzględną i złą do szpiku Śnieżką, psychopatycznym Czerwonym Kapturkiem, Śpiącą Królewną ze skrywaną tajemnicą oraz Sinobrodym, który nie jest taki zły, jak go przedstawiają (mimo, że w swojej mrocznej komnacie ukrywa trupy swoich wszystkich żon).

Sam Ludwik jednak też ma swoje różne oblicza i fajnie jest je odkrywać z każdym rozdziałem, który dedykowany jest jednej ze znanych klasycznych bajek – opowiedzianych w dość oryginalny sposób. Moim zdaniem całość to bomba! A...

Paulina | 2017-11-15
Przeczytana: 03 listopada 2017

W końcu nadszedł ten czas, aby zabrać się za mangę, która została mi polecona przez Pana z Wydawnictwa, a raczej dołożył ją do mojego zamówienia, kiedy poprosiłam, aby polecił mi jakiś tytuł do czytania. Tak więc, póki paczka do mnie nie dotarła, w zupełności nie wiedziałam, co się w niej znajduje. „Rewolucja według Ludwika” to tytuł, do którego podochodziłam dość sceptycznie… kręciłam się wokół niego, jak ryba wokół przynęty, zastanawiając się, z której strony ją chapnąć. Aż nadszedł ten moment, że zabrałam się za jego czytanie… Jak myślicie, dałam się złapać?

Ekscentryczny Książe Ludwik wraz ze swoim sługą Wilhelmem wyrusza na poszukiwanie żony idealnej! Strzeżcie się księżniczki, bo Książe onieśmieli was swoją urodą! Która zostanie jego wybranką? Która z was posiada wszystkie wymagane cechy, których pożąda nasz Książe?
Ale, ale… moje drogie panie, proszę się nie kłócić! Czas zaprezentować swe wdzięki i przygotować się na odwiedziny Ludwika!
Jeśli znudził cię świat baśni braci...

electric_cat | 2014-07-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Wreszcie napisałam co o tym myślę:

Fragment:

Śnieżka wciąż jest dziewczyną piękną, jednak jej serce jest zimne jak lód. Dziewczyna w wieku siedmiu lat urodą przewyższała już swoją matkę, co sprawiło, że jej własny ojciec zaczął ją potajemnie odwiedzać co noc. Blanche (czyli Śnieżka) w zamyśle autorki miała być właśnie czarnym charakterem, podobnie jak w wersji oryginalnej braci Grimm.

Malutka Lisette, przyjaciółka z dzieciństwa Wilhelma - lokaja Ludwika; zawsze nosiła szary czepek na głowie, chociaż wciąż marzyła o czerwonym. Niestety tego typu nakrycia głowy były drogie, a rodzina dziewczynki nie należała do zamożnych. Pewnego dnia dziewczynka wyrusza z koszyczkiem do babci, by odkryć, że kobiecina nie żyje, a rodzice sprzedali małą wnusię wilkowi.

Dawno temu, w odległym królestwie, żyli sobie król i królowa, którzy pragnęli mieć dziecko, ale ich starania spełzały bardzo...

xEl Dorado | 2014-06-22

Kreska autorki jest śliczna,dopracowane kadry,baśnie ciekawie przekształcone...jedyne co mi przeszkadzało to "cyckowy" humor, który jak dla mnie psuł całą atmosferę poszczególnych opowieści.

Cynical Sock | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, Manga

Nie jestem znawczynią mang, ale ta wydała mi się wyjatkowa więc ją zrecenzowałam ;). Zapraszam: http://breakfastatheyters.blogspot.com/

Aleksandra | 2014-06-05
Przeczytana: 02 maja 2014

Jestem zwolenniczką wszelkiego rodzaju zabaw oraz przeinaczeń, jeśli chodzi o baśnie. Uwielbiam innowacyjne, uwspółcześnione pomysły i chętnie sprawdzam efekty. Kiedy zatem usłyszałam, iż w Polsce zostanie wydany „Ludwig Kakumei” mojej ulubionej mangaki – Kaori Yuki, byłam przekonana, że muszę dorwać w swoje ręce egzemplarz jak najszybciej.

Kaori Yuki urodziła się w Tokio. Została profesjonalną rysowniczką mang po wygranej w konkursie organizowanym przez „Hana to Yume”. Zadebiutowała w 1987 roku pracą „Natsufuku no Eri” w „Bessatsu Hana to Yume”. W Polsce znamy ją z głośnej serii „Angel Sanctuary”, traktującej o Bogu, aniołach, piekle oraz kazirodztwie.

Książę Ludwika łatwo da się określić – jest niezwykle przystojny, cyniczny, inteligentny i… uwielbia kobiety. Właśnie to ostatnie zgubiło go. Zirytowany ciągłymi romansami ojciec księcia, rozkazuje mu wyruszyć w podróż po kraju w poszukiwaniu idealnej małżonki, przyszłej królowej. Rozpoczyna zatem wyprawę po świecie groteskowym,...

Inez185 | 2014-06-12

Nie często zabieram głos w sprawie książek, ale w tym przypadku po prostu muszę. A muszę dlatego, że ta manga mnie zachwyciła. Jest jedną z lepszych, które czytałam. Kreska jest prześliczna. Fabuła fantastyczna, a bohaterowie choć skrajnie różni, to swoją odmiennością od tych klasycznych księżniczek i książąt, które znamy bardzo charyzmatyczni i przyciągający. Nie da się przejść obok nich obojętnie. I albo się lubi albo nie. Zazwyczaj przypada to pierwsze. Sam Ludwik, czyli główny bohater, jest pełen sprzeczności, ale ja go pokochałam. Wielki plus za poczucie humoru, który panuje od pierwszej strony do ostatniej. Wielkie gratulacje dla pani Kaori Yuki, że tak nieprawdopodobnie dobrze opowiedziała dobrze nam znane baśnie, w niekonwencjonalny i niesztampowy sposób. Brawa dla autorki, a ja ze swojej strony polecam wszystkim tym, którzy kochają baśnie i dobry humor:)

Bulma3110 | 2014-10-11
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Manga

Dawno, dawno temu … za siedmioma górami … za siedmioma lasami …. tak zazwyczaj zaczynają się standardowe bajki. Jednak tym razem nasza historia mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

Dawno, dawno temu, w odległych, fantastycznych i pełnych brutalności czasach, kiedy to ludzie mieli różne upodobania i marzenia, żył sobie piękny, mądry, ale jednocześnie cyniczny i przenikliwy kobieciarz – książę Ludwik. Nie miał on żadnych zmartwień, a do jego ambicji należało tylko znalezienie odpowiedniej kandydatki na żonę. W tym celu zabiera nas ze sobą w podróż po znanych nam z dzieciństwa bajkach braci Grimm. A towarzyszy mu jego wierny sługa Wilhelm …

Od samego początku kontrasty !
Pierwsze co muszę wspomnieć (oczywiście wielki plus za ‘wyrozumiałość’) to to, że zadziwiła mnie prostota JPF’u. Aż dziwne, ale wydawnictwo umieściło tylko i wyłącznie swoje logo na grzbiecie mangi. Bez zbędnych reklam, dodatkowych napisów i duperel (na końcu jest odniesienie w stopce redakcyjnej co niezmiernie mnie...

stella01 | 2018-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Czy tylko ja z początku odniosłam wrażenie, że siwobrodym jest Ludwik? Oglądnęłabym anime na podstawie tej mangi.

Kosz_z_Książkami | 2018-01-09

Wielu autorów inspiruje się klasycznymi historiami, a w szczególności baśniami, odtwarzają bądź tworząc swoje własne, twórcze wersje znanych wszystkim opowieści. Japończycy nie są w tym przypadku wyjątkiem. I dziś pragnę Was zaprosić do lektury mangowej adaptacji autorstwa znanej mangaki – Kaori Yuki. Przyjdzie nam wyruszyć w niezwykłą podróż w towarzystwie księcia o dość nietypowych upodobaniach.

Ludwik jest księciem o jakim marzy każda dziewczyna – następca tronu o wyjątkowej urodzie. A przynajmniej tak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przy bliższym poznaniu okazuje się bowiem, że z naszego księcia jest straszny egoista, a przy tym erotoman, w dodatku gustujący w martwych kobietach. Brzmi dziwnie? Cóż to dopiero początek rewelacji, czy raczej prawdziwej rewolucji jaką przeprowadziła autorka w baśniach Braci Grimm. Przyjdzie nam bowiem wraz z księciem wyruszyć w wyprawę podczas której ponownie spotkamy bohaterów znanych z baśni i bajek, tyle, że w nowej odsłonie....