Książka Roku 2018

All You Need Is Kill 2

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: All You Need Is Kill (tom 2)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
オール・ユー・ニード・イズ・キル
komiksy
raven

Na wyspie Kotoiushi Keiji Kiriya toczy niekończącą się walkę
z mimikami. Na skutek wpadnięcia w pętlę czasową za każdym razem, gdy ginie, wraca do tego samego punktu w czasie. Czy Rita Vrataski, zaprawiona w niezliczonych bojach „stalowa suka”, okaże się jego bratnią duszą? Jaki los czeka tych, którzy zrządzeniem losu znaleźli się na skraju jutra?

źródło opisu: J.P. Fantastica, 2014

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Oczarowała mnie ta manga, oryginalna, trzymająca w napięciu, świetnie narysowana... Naprawdę zaskakujące zwroty akcji i ta końcówka... Perełka.

Aiwlys | 2015-02-17
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 15 lutego 2015

Pomysł na zamknięcie tej historii w dwóch tomach jest dobry jak i smutny. Dobry, bo akcja nie rozciąga się, mamy podany konkret. Smutna, bo to są tylko dwa tomy i koniec historii. Spodobał mi się sposób przedstawienia całej historii, każdy tom jest pokazany z perspektywy innej osoby. Cała historia porusza. Koniec druzgocze. Polecam, bardzo szybko się czyta, historia jest wciągająca i ciekawa. Kreska dynamiczna.

MonimePL | 2018-10-03
Na półkach: Manga, Przeczytane

Bitwę, którą stacza, będzie tak długo dopracowywał, aż w końcu ją wygra. Codziennie te same potwory, codziennie ta sama walka - takie jest od niedawna życie Keijiego. Mając tą pozorną nieśmiertelność może eksperymentować z technikami i strategią walki czy nawet uzbrojeniem. Jako jeden z nielicznych nosi nie tylko broń palną, ale także ogromny topór, który niczym bagnety na kolbach karabinów mógł pokonywać wroga w momencie, kiedy naboi zabrakło albo spust się zaciął. Jako jedyny, jak myśli, może trenować wiecznie, by w końcu wygrać bitwę. Jako jedyny? Niekoniecznie. Okazuje się bowiem, że ma sprzymierzeńca. A we dwójkę o wiele łatwiej wygrać nie tylko bitwę, ale całą wojnę i uratować świat. A jeśli dodam, że sprzymierzeńcem jest piękna kobieta, to jest już tylko lepiej.

Więcej na http://www.monime.pl/all-you-need-is-kill-obata-sakurazaki-manga/

książek: 1918
dehira | 2015-02-03

Drugi tom mnie nie zachwycił. Pierwszy był dużo lepszy. Oczekiwałam ciekawszego zakończenia i większej dramy, ale tom był spokojny, pozwalał wręcz zapomnieć, że jakaś wojna się toczy. Jakby bohaterowie przeszli do porządku dziennego nad swoją sytuacją. Wystarczy się zakochać i problemy są mniej istotne? No ok, może w realnym życiu, ale po mandze oczekuję giga dramy, bo lubię :D. Poza tym rysunki ładne a wydanie wspaniałe.

jkesil | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Wydana w 2004 roku manga oparta na świetnym pomyśle powtarzającej się wciąż pętli czasowej doczekała się 10 lat później filmowej hollywoodzkiej adaptacji z Tomem Cruisem ("The Edge Of Tomorrow"). W wydaniu polskim przeczytałem to dopiero teraz i, nie wiem czy to ze względu na to, że film mi się tak podobał, czy że przez te kilkanaście lat komiks się zestarzał - nie byłem w stanie przez to przebrnąć bez facepalmów. Infantylne dialogi, na siłę ciągnięte motywacje bohaterów, naiwne emocje, przewidywalne love story połączone z mistrzowską kreską rysownika Takeshi Obaty - może to ja się zestarzałem?

Chris_Carrion | 2014-12-27
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Drugi tom, lepszy od poprzedniego.

Po tym jak kończył się 1 tom, bałem się że scenarzysta pójdzie w stronę jakiś dziwnych czasowych paradoksów, których logiczne błędy będą zbyt widoczne. Na szczęście poradził sobie całkiem nieźle.
Akcja i emocje, dobra historia.

Rysunki dalej fantastycznie, rysownik świetnie używa rastrów.

Dziub | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Nie jestem zachwycona postawą Rity i rozumiem rozwiązanie scenariuszowe adaptacji. Jednocześnie szanuję rozwiązanie i zamysł twórczy pisarza, chociaż nie tylko on upatruje przyszłości w Azji. Co jednak jako Europejkę mnie smuci xp

Dezyderata | 2019-02-16

All you need is read... again and again ;)

Mefisto | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Uwielbiam!

książek: 1946
PiercedHead | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Po mangę sięgnęłam po obejrzeniu filmu "Na skraju jutra" i szczerze nie żałuję, choć film bardzo mi się podobał, to manga wciągnęła mnie w równym stopniu. Jednak w filmie mi brakowało zrozumienia postaci Rity, która jest wspaniale przedstawiona w mandze. Musze stwierdzić, że adaptacja filmowa a ta manga to niebo a ziemia. Rysunek jest piękny i bardzo szczegółowy. Momentami przyłapywałam się na tym, że zamiast czytać wpatruje się w szczegóły zbroi. Świetnie przedstawiono ewolucje charakterów głównego bohatera oraz Rity. Z chęcią sięgnę po nowelkę :)