Rewolucja według Ludwika #4

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Rewolucja według Ludwika (tom 4)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ルードヴィッヒ革命 (Ludwig Kakumei)
komiksy
raven

Nadszedł czas długo wyczekiwanego powrotu księcia marnotrawnego do ojczyzny! Co zastanie Ludwik na królewskim dworze? Co oznacza dziwne zachowanie Dorothei? Dokąd udał się Czerwony Kapturek? I dlaczego... dlaczego Wil nagle rzuca się na swego pana z nożem!? Z tego tomu dowiemy się również, jak istotną rolę w czyimś życiu może odegrać sól, z jakiego powodu można wypowiedzieć komuś wojnę oraz...

Z tego tomu dowiemy się również, jak istotną rolę w czyimś życiu może odegrać sól, z jakiego powodu można wypowiedzieć komuś wojnę oraz czym może grozić zwalnianie zasłużonych pracowników. Wasz ulubiony (?) książę i jego kompania nie pozwolą Wam się nudzić!
Czas na wielki finał szalonej wędrówki po świecie baśni!

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Paulina | 2017-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Nadszedł ten smutny moment, w którym muszę pożegnać się z kolejnym tytułem, który urozmaicał mi smutne dni. Nie lubię tego i pewnie nie tylko ja tak mam, że to, co dobre kończy się za szybko, przez co pozostaje tylko wielki niedosyt. No cóż, mam nadzieję, że szybko znajdę kolejną serię, która podbije moje serce i wypełni pustkę po „Rewolucji według Ludwika”. Tak, moje serduszko płacze, ale znając naturę książkoholików szybko znajdę dla siebie kolejną ofiarę, z której będę czerpać przyjemność… a może polecicie mi jakiś tytuł? Jakie wrażenie pozostawił po sobie Ludwik w ostatnim tomiku?

Podróż Ludwika dobiegła końca. Wrócił do swojego królestwa, w którym będzie musiał zmierzyć się ze swoim przyrodnim bratem oraz jego matką. Dorothea wyczuwając zagrożenie, pozostawia księcia samego i udaje się w nieznane… ucieka, czy próbuje w samotności zapobiec zagrożeniu?
I dlaczego Wil tak nagle atakuje swego pana nożem? Czyżby miał go już dość i chciał się go pozbyć?
Jaką tajemnicę kryje...

Kosz_z_Książkami | 2018-01-09

Wielu autorów inspiruje się klasycznymi historiami, a w szczególności baśniami, odtwarzają bądź tworząc swoje własne, twórcze wersje znanych wszystkim opowieści. Japończycy nie są w tym przypadku wyjątkiem. I dziś pragnę Was zaprosić do lektury mangowej adaptacji autorstwa znanej mangaki – Kaori Yuki. Przyjdzie nam wyruszyć w niezwykłą podróż w towarzystwie księcia o dość nietypowych upodobaniach.

Ludwik jest księciem o jakim marzy każda dziewczyna – następca tronu o wyjątkowej urodzie. A przynajmniej tak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przy bliższym poznaniu okazuje się bowiem, że z naszego księcia jest straszny egoista, a przy tym erotoman, w dodatku gustujący w martwych kobietach. Brzmi dziwnie? Cóż to dopiero początek rewelacji, czy raczej prawdziwej rewolucji jaką przeprowadziła autorka w baśniach Braci Grimm. Przyjdzie nam bowiem wraz z księciem wyruszyć w wyprawę podczas której ponownie spotkamy bohaterów znanych z baśni i bajek, tyle, że w nowej odsłonie....

Shariana | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Uwielbiam. Pokrętne to, momentami może nieprzemyślane, co nie zmienia tego, że jest to wyjątkowo udana seria. Gdzie ma być śmiesznie - jest, gdzie poważnie - tak samo, efekt komiczny pozostał, a jednak ciężko zgrzytać zębami. Nawet, jeśli było na co.

Bukku-recenzje | 2018-02-01
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2018

Ludwik nieprzerwanie poszukuję idealnej kandydatki na żonę. Spotyka specyficzną rodzinę, gdzie najmłodsza z córek zajmuje się sprzątaniem, gotowaniem i szyciem. Mowa oczywiście o Kopciuszku. Jednak Jaś i Małgosia depczą księciu po piętach. Ludwik dowiaduje się, że w jego królestwie dzieją się dziwne rzeczy. Ojciec chce wziąć za żonę obcą kobietę, a zastępcą ma stać się jej syn. Kim oni są? Czy do ślubu dojdzie? Kto zdradzi Ludwika? Czy wreszcie znajdzie idealną kobietę na żonę?

Ludwik - zakochany w sobie chłopak, którego największą bronią jest czarny humor i broń palna. Jest bezwzględnym mężczyzną, którego jedyną słabość są duże piersi. Chociaż przyznam się, że w jakiś magiczny sposób polubiłam go i to bardzo. Chciałabym powiedzieć, że z każdym następnym tomem, jego charakter się zmienia - otóż nie. To jedna z niewielu postaci, która się nie zmienia. Ma swój cel i sposób dążenia do niego i nie ma zamiaru zmienić się dla nikogo, nawet dla kobiet.

Tak samo jak w poprzednich tomach,...

Ola | 2015-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Przygoda z mangą rozpoczęta i będzie trwać ...

Tytułowy Książę Ludwik szuka Sobie żony. Każda potencjalna narzeczona - to bohaterka bajki, jak np. Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Gęsiareczka... Bohaterki są dość współczesne ... Nie jest to nigdy stricte odniesienie do bajki, ale motyw przewodni. Muszę dodać, że to seria dla młodzieży. Księcia interesują gł. duże piersi :) i piękne kobiety. Nie mniej jest to podane w bardzo smacznej, zjadliwej formie tak, że wszelkie epitety kompletnie nie rażą. Co więcej bohater jest nader inteligentny - co przy lekko zmienionej fabule tylko dodaje smaczku - ponieważ, nie zawsze wiadomo, w którą stronę rozwinie się fabuła.

Polecam :)

Moonlight | 2018-11-03