Wyzwanie czytelnicze LC
Ag2S

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym...

Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Kotkad | 2015-11-15
Przeczytana: 12 listopada 2015

Na pewno wrócimy do tej książki. Fajna historyjka, sympatyczne, adekwatne ilustracje i co strona jeden wybrany wyraz przeliterowany. Na pewno świetny pomysł na naukę czytania.

Misia-i-Tosia | 2014-03-20

Baba Jaga miała w nocy zły sen, śniło jej się że jej rewelacyjna miotła wyparowała.A to była taka rewelacyjna miotła, która zamiatała i latała jak rakieta. Jednak mimo złego snu Baba Jaga spała dalej. Rankiem nie mogła znaleźć swojej miotły a dzięki zaklęciu znalazła się w sklepie z deskorolkami. Zakupiła deskorolkę i szalała na niej na ulicach a miotła? Miotła spała i miała kolorowe sny :)

Znajdziemy w niej 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania. 23 podstawowe głoski w tekście czytanym oraz ćwiczenia głoskowe.
Tekst znajduje się pod rysunkami więc można sobie pomagać paluszkiem :), dość duża czcionka ułatwia czytanie. Znajdziemy też ramki, gdzie mamy słowa w formie głosek. A ilustracje są doskonałym uzupełnieniem tekstu.
Miłym dodatkiem są też dyplomy na końcu książeczki.

Waszka | 2017-12-06
Przeczytana: 2016 rok

Może się czepiam, ale dosłownie zaniemówiłam, jak na jednej z pierwszych stron zobaczyłam określenie: "miotła wielofunkcyjna":) To jest poziom pierwszy, przeznaczony dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem !

Rydzynianka | 2017-03-09
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Przeczytana powtórnie już w 2 klasie. Wywołała jeszcze więcej śmiechu.

Łucja | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

diuna84 | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Super sobie synek poradził z czytaniem, duże wyraźne litery. Polecam

Cukiereczek85 | 2017-01-13
Przeczytana: 2015 rok

Wesołe opowiadanie o tym, że Baba Jaga nie musi latać na miotle :)

Lilianka | 2018-09-17

Bardzo zabawna