Wyzwanie czytelnicze LC
asia

Grzegorz Kasdepke po raz kolejny sięga po swojego ulubionego bohatera. Dorastający Kacper opowiada swej młodszej siostrze Basi sentymentalną historię o kasztanowych ludkach, które są smutne nie mogąc odnaleźć swej królowej. Opowiadanie ujmuje subtelnym, błyskotliwym dowcipem. Tym razem podszytym… dreszczykiem. Wrażenia dopełniają nastrojowe rysunki Daniela de Latour.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

nieperfekcyjnie | 2016-11-08
Przeczytana: 03 listopada 2016

Książki uwielbiam od dziecka i uważam, że jest to odpowiedni czas na zapoznawanie maluchów z literaturą, ponieważ dobre nawyki powinno się kształtować już od najmłodszych lat. Nauka czytania jest często żmudnym i wymagającym procesem, dlatego w takim przypadku warto sięgać po wszelakie pomoce - w tym właśnie książki umożliwiające łatwiejsze zaznajomienie się ze składaniem zdań. Dobrym wyborem będą chociażby opowieści z serii 'Czytam sobie'. Być może to dzięki nim dzieciaki zapałają miłością do literatury.

Głównymi bohaterami w "Kasztan, tapczan, tralala" są Basia oraz Kacper. Starszy brat opowiada siostrze historię o kasztanach, która okazuje się nieco straszna, więc wprawia dziewczynkę w niemałe przerażenie, utrzymujące się przez cały dzień. Kiedy ktoś boi się, to wszystko może go wystraszyć - nawet niewinne kasztany.

Uwielbiam twórczość Grzegorza Kasdepke, więc sięgam po nią bez zastanowienia....

Przeczytana: 27 listopada 2016

Liczyłam na ciekawszą fabułę książki... taka jakaś bez ładu i bez składu... nic się w niej nie kleiło... powstała na siłę... rozczarowałam się :(

| 2013-07-13

Piąta. Przypomniało mi się jak mnie brat straszył.. śmiertelnie bałam się schodzić w nocy na parter domu.. Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota." Ma jednak minusy; starszy brat, który do siostry mówi bachor czy smarkula.. a taka szkoda..
Poziom trzeci, czyli POŁYKAM STRONY; 2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. Ta książeczka nie jest już podzielona na rozdziały. Ilustracje są czarno-białe, jest ich mniej niż w poprzednich poziomach. Na końcu książki znajduje się również miejsce na notatki dziecka niedotyczące tekstu; jest kilka pytań do dziecka i wszystkie dni tygodnia z miejscem na zapiski. Pytania do tekstu nadal kryją się za zakładką. Jeśli chodzi o dyplom, myślę, że zbędny; samo czytanie jest nie lada frajdą i nagrodą samą w sobie.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

palalela | 2018-11-13
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 13 listopada 2018

Ach ci starsi bracia, ach te straszne opowieści o kasztanach i zrobionych z nich ludkach.

Batman | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018