Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!

Okładka książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Laura Rigo
Okładka książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!
Zbigniew DmitrocaLaura Rigo Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
22 str. 22 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!
Questo è mio?
HarperCollins Polska
2021-04-14
2021-04-14
22 min.

[Współpraca reklamowa] HarperCollinsPolska
Ta seria nadaje się idealnie długie zimowe popołudnia dla dzieci i jak i ich rodziców. Wspólnie możemy czytać, oglądać i poznawać świat pokazanych w tych kolorowych książeczkach.
Na każdej stronie znajduje się zabawny wierszyk i sympatyczne zwierzątko. Zarówno wierszyk jak i barwne ilustrację otwierają przed najmłodszymi czytelnikami świat pełny emocji i przygód.
Książeczki rozwijają wyobraźnię i poszerzają słownictwo dziecka. Dodatkową atrakcją są na każdej stronie dziurki, które zmieszają się z każdą kolejną stroną. Książeczki wykonane są z twardej tektury, dzięki czemu są trwałe i łatwo jest je utrzymać w czystości. A zaokrąglone krawędzie są bezpiecznie dla małych odkrywców.

[Współpraca reklamowa] HarperCollinsPolska

Moim zdaniem jedna ze słabszych książek w serii. Ilustracje mi się nie podobają. Wybór czcionki tekstu też mi nie odpowiada, bo taka stylizowana na pisaną sprawia, że wiersze są mniej czytelne wizualnie. Litery w innych książkach sprzyjały eksperymentom z nauką czytania, przy tej jest to trudniejsze. Mam też pewien dysonans związany z treścią - pewne rzeczy bym z niej wyrzuciła (na przykład jedzenie ciasteczek w mleku).

Mój trzylatek chciał ją czytać i mu się podobała, ale drugi raz bym nie wypożyczyła z biblioteki.

Książka "Czy to jest moje? " to nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka Wydawnictwa Harperkids. Napisana wierszem przez pana Zbigniewa Dnitroca, którym towarzyszą kolorowe, czytelne ilustracje. Książka ma grube kartki, a na środku dziurkę z żółtym kółeczkiem. Przewracając strony książki, dziurka zmniejsza się w trakcie czytania. Dzięki temu dziecko podczas czytania może wkładać tam paluszki, łatwiej mu też jest dzięki temu przewracać strony. Książka jest porządnie sklejona, wiec raczej jest odporna na dotyk małych rączek. Książka "Czy to jest moje ?" opowiada o codziennych zwyczajach dziecka, zabawie, korzystaniu z toalety, myciu, ubieraniu, jedzeniu i spaniu. Każdy wierszyk opisuje inne przyzwyczajenia, pokazując zasady i schematy, w których dziecko się obraca każdego dnia. Książka w taki przyjemny sposób uczy podstawowego zachowania i prawidłowych działań. Z tej serii mamy jeszcze książkę " Ja i moja mama". Obie książki zostały miło odebrane przez moje dzieci. Roczna Jaśminka bawiła się wkładaniem palców do dziurki kółeczka i serduszka, a Róża oglądała z zaciekawieniem obrazki. Wiersze słuchała najuważniej moja najstarsza już 5 letnia Lilia. Każda znalazła dla siebie coś w tych książkach ciekawego. Po więcej recenzji zapraszam na mój kanał na YT i FB SZUMIMAMA: https://www.youtube.com/channel/UCfCDZVzALwqB2i-Fq_yLR0Q

• Dziecko
  • Czytane z Kaziem i Tymkiem
  • Lit. dziecięca
  • Dla maluszka

Dodaj cytat z książki Czy to jest moje? Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe!