asia

Fruwający zimą nad miastem Franek to nie żadna papuga, a kruk (a może gawron), który postanowił zażartować sobie z przechodniów zakładając pstrokate ubranko, a na łepek gustowny berecik… Zabawną historyjkę ubarwiają ciepłe ilustracje Joanny Rusinek.

Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

| 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Egmont wydając serię książeczek dla dzieci w ramach cyklu "Czytam sobie" dokonał wspaniałej i wielkiej rzeczy w dziedzinie wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych. Zapraszając do współpracy czołowych polskich pisarzy i ilustratorów literatury dziecięcej stworzył ciekawie tekstowo i wizualnie opracowane opowiastki. W dodatku bez wielkiej pomocy państwa czy wtykania palców z innych stron, a co za tym idzie - bez nakazu trzymania się jedynie słusznych idei i wartości. I jak widać, wyszło wszystkim to na dobre, dzieciom zwłaszcza. Bowiem dostały one literaturę tylko dla siebie, zachętę do stawiania pierwszych kroczków, podejmowania własnego wysiłku, do tej często trudnej nauki czytania. I mimo, że pomaga im w tym banalna, ale jednak wesoła, historyjka, to sukces z pierwszych samodzielnie przeliterowanych wyrazów jest doprawdy wielki.

Tymo, to był wielki krok małego człowieczka. Masz prawo być z siebie dumny.

Agacha | 2015-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Pierwsza książeczka przeczytana samodzielnie przez córkę. Może nie ma tu wiele treści, ale córeczka jest zachwycona. Mam nadzieję, że książeczki z tej serii zarażą ją bakcylem czytelnictwa na całe życie. A przecież o to chodzi, żeby zachęcić dzieci do czytania.

Kasia | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Jedna z książeczek z serii "Czytam sobie". Pierwszy z etapów nauki czytania dla najmłodszych. Bardzo fajny pomysł, prosty, ale ciekawy i zachęcający dziecko. A przecież to jest najważniejsze! Dziecko, które dopiero co zaczyna się uczyć czytać, potrzebuje wiele zachęt, potrzebuje sukcesu tu i zaraz. I dlatego takie krótkie książeczki, gdzie strony przewracają się szybko dają dużą satysfakcję! My na pewno sięgniemy po inne książeczki z tej serii.

| 2013-07-12

Franek nie zostaje ukarany za swoje złe zachowanie, morału również brak.... jest jedynie pytanie: " Co sądzisz o zachowaniu Franka?" Ale to nadal lepsze niż młócenie w kółko "Ala ma kota." dlatego zostaje na mojej półeczce.
Poziom pierwszy, czyli SKŁADAM SŁOWA; 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenia głoskowania oraz pytania dotyczące przeczytanego tekstu - ukryte w zakładce. Dyplom.. cóż, gdyby dawać dziecku dyplom za każdą przeczytaną książkę.. A poza tym samo czytanie ma być nagrodą i przyjemnością.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

fussy | 2013-09-13

Genialna seria dla małych czytelników.
Według mnie są świetne ,bo są o czymś, a nie samo "Ala ma kota ,a Ola ma asa".
Książeczkę można dobrać do umiejętność naszego dziecka
Zabawne historyjki -przypominają mi "poczytaj mi mamo". Warte uwagi polecam- na końcu znajduje się certyfikat ukończenia książeczki i naklejki -dzieciaki uwielbiają naklejki wiec mogą być świetną nagroda i zachętą do dalszego czytania
Franek jest szczególnie śmieszny-polecam

Basia Pelc | 2014-03-31
Przeczytana: marzec 2014

Świetna seria dla dzieciaków.

Łucja | 2016-01-03
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Dorota Lewandowicz | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci