Wyzwanie czytelnicze LC
Ag2S

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, lecz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są...

Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.

Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Agacha | 2016-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Kolejna świetna książka do nauki czytania dla pierwszoklasistów. Znakomitym pomysłem w tej serii, jest określenie poziomu trudności. Dzięki temu wiem, co polecić córce, aby się nie zniechęciła podczas czytania.

adam | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Ta książka jest bardzo ciekawa. Opowiada o złym magu Abrakabrze. Chciał zabrać sułtanowi tron.Ale mu się nie udało. Przeczytajcie dlaczego?
Adam Hajduga
6 lat
klasa I!

Misia-i-Tosia | 2014-03-20

Mag Abrakabra jest doradcą sułtana Abdulla, jednak chciałby sam władać i zostać sułtanem.
Wpada na pomysł stworzenia cudownego syropu dzięki któremu sułtan by zmalał a on wtedy zająłby jego miejsce. Niestety nie wszystko idzie tak jak powinno, sułtan zamiast wypić syrop pluje nim a mag żeby odsunąć od siebie podejrzenia wypija syrop. Sam się zmniejsza i ucieka. Jak skończył a tego nie zdradzę :)
Znajdziemy w niej 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania. 23 podstawowe głoski w tekście czytanym oraz ćwiczenia głoskowe.
Tekst znajduje się pod rysunkami więc można sobie pomagać paluszkiem :), dość duża czcionka ułatwia czytanie. Znajdziemy też ramki, gdzie mamy słowa w formie głosek. A ilustracje są doskonałym uzupełnieniem tekstu.
Miłym dodatkiem są też dyplomy na końcu książeczki.

casia | 2017-10-29
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Pierwsza książka przeczytana w całości przez moją córę. A to już samo w sobie jest rekomendacją:)
Historyjka oczywiście jest krótka i prosta, ale napisana ze starannością. Jak przeczytamy na okładce, autor postarał się o nietuzinkowe podejście do tematu, unikając słów takich jak "król", "czarodziej" i "napój czarodziejski"... i wyszło mu to bardzo dobrze i ciekawie. Moim zdaniem książka poszerza słownictwo dzieci i jest interesująca, a obrazki są naprawdę mistrzowskie. Wszystko razem spełnia oczekiwania rodzica, że ich dzieci będą traktowane poważnie a pierwsza lektura, mimo swej prostoty, będzie trzymać wysoki poziom.
Naprawdę polecam początkującym czytelnikom.

dzola | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Ciekawa pozycja do nauki czytania. Forma przygotowana dla najmłodszych czytelników, do tego interesująca historyjka.

nuwaika | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Bardzo ciekawa i pozytywna książeczka, zawiera dużo kolorowych ilustracji przy stosunkowo minimalnej treści - w sam raz dla uczącego się czytać dziecka. Może stanowić wspaniały wstęp do późniejszych zabaw i rozmów.

Łucja | 2016-01-03
Przeczytana: grudzień 2015

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Alina | 2016-02-23
Przeczytana: 14 lutego 2016

Fajne opowiadanie z morałem dla dziecka które niedawno nauczyło się czytać a chce rozwijać swoje umiejętności czytelnicze.

Anieshka | 2018-01-06

Pierwsza samodzielnie przeczytana od deski deski książeczka przez Alberta

Ziemowit | 2017-01-19

Abrakabra chciał dać syrop sułtanowi ale potem sakm go wypił.:(;🔮💊