Niech strawi cię płomień

Okładka książki Niech strawi cię płomień Błażej Przygodzki
Okładka książki Niech strawi cię płomień
Błażej Przygodzki Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Komisarz Niedźwiecki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Niedźwiecki (tom 2)
Wydawnictwo Literackie
2014-09-25
2014-09-25
literatura polska

Z wielkim smutkiem zobaczyłam, że nie ma 3 części. Bardzo szkoda. Książka napisana bardzo dobrze, do samego końca nie miałam pojęcia kto zabił.

Kryminał w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Kryminał w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Przekombinowane, zbyt dużo życia bohaterow, zbyt mało policyjnej roboty. Niby wszystko jest poprawne, ale całość nie powala. Rozczarowanie, ale kolejną szansę dam jak będzie okazja.

Nareszcie porządny, ciekawy kryminał z wartką akcją, nieoczekiwanym zakończeniem, doskonale zarysowanymi bohaterami (w tym negatywnymi) i głównym bohaterem, który nie jest alkoholikiem ani skupionym na sobie melancholikiem. Chętnie bym przeczytała trzeci tom tej serii.

Drugi tom z komisarzem Niedźwieckim bardzo mi się podobał. I choć nie jest to komedia kryminalna sensu stricte, to muszę przyznać, że nie raz parsknęłam słuchając. Panie Autor, język to ma Pan cięty i poetycki :)

Fabuła wciągająca, intryga bardzo dobrze uknuta, a to wszystko otulone klimatem kryminału z prawdziwego zdarzenia. Takich książek trochę nam brakuje na polskim rynku i aż żal, że o tej serii jest tak cicho.

Ja gorąco polecam. Szczególnie, że Niedźwiedzki nie ma nic wspólnego ze znanymi nam policjantami z wielu serii kryminalnych. I to się chwali!

Świetny kryminał! Choć to nie komedia kryminalna, uśmiałam się wielokrotnie. Odpowiada mi poczucie humoru autora. Zwierzchnik komisarza Niedźwieckiego nosi głowę tak wysoko, że potylicą dotyka pleców. 😊 Świetnie odmalowane charaktery, wartka akcja, solidne śledztwo, barwny język i brak brutalności wszechobecnej we współczesnych kryminałach to główne atuty książki. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Chronologicznie rozwijająca się akcja, interesujące powiązanie spraw i logiczne ich rozwiązanie czynią z tej powieści dobry kryminał. Przyjemna, warta uwagi lektura.

Polecam z całego serca. Książka zawiera co prawda pewne nie do końca sprawdzone opisy ( np. mam wątpliwości co do wyglądu akademika XX latka ),niemniej akcja wciąga...Czekam z niecierpliwością na kolejne części...

Oczekiwałem, że będzie lepiej, a jest co najwyżej tak samo. Zarówno tak samo dobrze, jak i tak samo źle. Historia bogata w wydarzenia, tyle że niektóre dość absurdalne i zupełnie nieprawdopodobne. Do tego kilka zbiegów okoliczności, wygodnych dla autora, ale już nie dla czytelnika. Przyzwoita literatura popularna i nic ponadto.

Po znakomitej pierwszej części ("Z chirurgiczną precyzją") dostaliśmy równie świetną kontynuację serii z komisarzem Niedźwiedzkim. Znów ten sam fajnie skonstruowany główny bohater, absolutny "normals" - bez uzależnień i nie będący "mężczyzną po przejściach" (nadal nie znamy jego imienia!). Znów kapitalne, inteligentne poczucie humoru Autora. Znów sprawnie pomyślana intryga i logiczne rozwiązanie. Znów czyta się błyskawicznie. Tylko na koniec żal, że na drugiej części się skończyło (?). Panie Błażeju, prosimy, niech Pan kiedyś napisze część trzecią (i następne).

• Kryminał
  • 2015