Kup teraz - 1 oferta w cenie od 10.00 zł do 10.00 zł

Ani żadnej rzeczy...

PM Nowak Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Komisarz Zakrzeński i prokurator Wilk (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
literatura polska
Komisarz Zakrzeński i prokurator Wilk (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Czarna seria
literatura polska

Naprawdę dobra książka. Ciekawa fabuła, mocno scharakteryzowane postacie. Intryga kryminalna niebanalna, chociaż alibi samochodowego można było od razu się domyślić - aktor w domu (nawet amator) - oczywiste. Ale wciąż nie wiadomo było, co zrobić z tym przypuszczeniem o fałszywym alibi. Co dalej?
Wielki plus za postać prokuratora i nieco mniejszy za byłego gliny, mały minus...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Było kiepsko. Zawiodłam się na tej książce. Brakowało mi w niej emocji, akcji i rozwoju sytuacji. wiele miałam również do zarzucenia bohaterom.

Szczegółowa recenzja znajduje się na moim blogu: https://worldbysabina.blogspot.com/2020/03/recenzja-ani-zadnej-rzeczy-pm-nowak.html

Realia osadzone w Polsce, a dawno nic polskiego nie czytałam, to mi nawet przypadło do gustu. Ciekawa historia, dobrze opowiedziania. Nie ma zbędnych opisów.

Dość ciekawa książka i z chęcią sięgnę po kolejną z prokuratorem Wilkiem. Jestem ciekawe jak się rozwinie w kolejnych częściach bo w tej troszkę go było mało.
Polecam coś innego niż Mróz, czy Bonda. Napisane z pomysłem i ciekawie się czyta.

Dla mnie ta książka jest średnia.
Początek jest zachęcający, ale później robi się nudno, a historia zagmatwana.

Dobry kryminał osadzony w polskich realiach, ale nie jakiś depresyjno-melancholijny, na szczęście. Duży plus to wyraziści i charakterystczni bohaterowie i to nie tylko ci pierwszoplanowi (Wilk jest niesamowity, ale i Zakrzeński to konkretny gość - obaj od razu wzbudzili moją sympatię). Zagadka dobra, może nie jakaś super oryginalna czy wydumanie nierealna, ale czytało mi...

Każdy ma jakieś tajemnice. Bohaterowie tej książki na pewno. Niemal każdy coś chowa, przemilcza, utajnia. Skryta i przebiegła jest ludzka natura, o czym przekona się ten, kto sięgnie po powieść. To naprawdę kawał solidnej pisarskiej roboty. Metodyczna, ujawniająca krok po kroku procedury i działanie policji i prokuratury. Mamy więc przesłuchania świadków, poszukiwania...

Lubię kryminały, ale czytanie tego idzie mi bardzo opornie. Bohaterowie jacyś tacy rozmyci, prokurator wymuskany. Akcja właściwie nie istnieje. Nie bardzo rozumiem czym ta książka zasłużyła sobie na przynależność do "Czarnej serii". Niewiele mi zostało ale się poddaję.

Bywały lepsze, bywały gorsze. Sięgnę po kolejną z pewnością, aczkolwiek może nie od razu :)

Jak dla mnie strasznie słabiutki debiut i do tego nudny.
Autorowi zabrakło pomysłu na szybką i wciągającą akcję i mimo, że są morderstwa ,to cała fabuła kreci się tylko wokół drobiazgowego aż do przesady
śledztwa.
A samo śledztwo to z kolei pojedynek między doświadczonym policjantem a młodym rumieniącym się jak panienka prokuratorem.
Powieść przegadana przez co nużąca, nie...

• Kryminał
  • 2014
  • Czarna Seria
  • Kryminały
  • Literatura polska
  • 2012
  • 2013

Dodaj cytat z książki Ani żadnej rzeczy...