Reaper's Legacy

Okładka książki Reaper's Legacy Joanna Wylde
Okładka książki Reaper's Legacy
Joanna Wylde Wydawnictwo: Berkley Cykl: Reapers MC (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Reapers MC (tom 2)
Reaper's Legacy
Berkley
2014-01-28
2014-01-28

Część o łobuzie o złotym sercu i pożądaniu.

Część o łobuzie o złotym sercu i pożądaniu.

Historia Sophie i Rugera nie była łatwa. Poznali się osiem lat temu w niezbyt sprzyjających okolicznościach gdy Soph była związana z bratem Rugera. Ów związek zaowocował dzieckiem i latami niepewności, poniżania i dramatu jakim stało się życie Soph obok Zacha. Ale czasami przeznaczenie mimo krętej drogi w końcu doprowadzi ją do odpowiednich osób.

Sophie jest samotną matką która stara sie jak może by zapewnić byt sobie jak i synowi jednak wszystko jest ponad jej siły. Z pomocą przychodzi jej Ruger- wujek jej syna. Jest bezwzględny i gdy widzi w jakich warunkach żyją, zabiera ich do siebie. Sophie jest mu wdzięczna jednak stara sie trzymać od niego z daleka gdyż należy do klubu motocyklistów i krąży o nim reputacja lekkoducha. Mimo to miedzy nimi rodzi sie uczucie którego nie sposób zignorować. Książka zupełnie z innej beczki ze względu na życie zwyczaje panujące w klubie, jednak książkę czyta się przyjemnie. Polecm

Lubię książki Joanny Wylde. Dialogi, fabuła, bohaterowie - wszystko na plus. Dobrze i szybko się czyta. Moja ulubiona cześć 1 Reapers Property. Druga też jest ok. Trzecia jeszcze lepsza.

Myślę, że zanim przejdę do właściwej oceny tej historii, muszę zwrócić uwagę na okładkę. Matko boska, kto to wybierał?! Koleś ma zamknięte oczy, jest w bardzo dziwnej pozie, to wygląda naprawdę fatalnie! Niestety jestem z tych osób, które są wzrokowcami i oceniają książkę po okładce. Ta, gdybym ją zobaczyła na półce, z miejsca bym odrzuciła i nawet nie patrzyła dwa razy w jej kierunku. Bardzo zły wybór, bardzo.

Jak już pisałam w ocenie I tomu, zagranicznej autorce na pewno udało się lepiej oddać klimat MC, mamy o wiele lepiej napisane dialogi, jak i sama historia nie należy do najgorszej. Niestety to, co leży i kwiczy, to największa bolączka tego gatunku - relacje między głównymi bohaterami. Czytałam niedawno inną książkę z podobnym motywem - ciągnie nas do siebie, ale nie możemy ze sobą być. Matko, jakie to jest męczące! Przez praktycznie połowę książki bohaterowie mówią, że nie powinni być razem, ale jednak lądują w łóżku. Bo to może ten ostatni raz, to czemu nie... po czym motyw powtarza się od nowa. Ile można?! To było cholernie męczące. I zniechęcało do czytania i dalszego poznawania tej historii. I oczywiście znowu finalnie laska dała się ponieść hormonom i uległa. Bo mimo wszystko ta historia zdecydowanie szła w kierunku, że jednak nic z tego nie będzie. Ale hej, przecież wszystko zawsze musi się kończyć, że żyli długo i szczęśliwie.

Byłoby naprawdę super, gdyby jednak te wszystkie książki wypadły z tych mocno oklepanych, utartych schematów. To byłoby naprawdę coś dobrego... Ale wymagam za dużo.

Oo super. 8/10
Cała seria wygląda na zaje-fajną. Trzy pierwsze tomy strasznie mi się podobały. To tu znajdują się BadBoye których uwielbiam. Nie mogłam się oderwać od lektury. Polecam.
Ten drugi tom najlepszy (jak na razie).

Oo super. 8/10
Ten drugi tom najlepszy (jak na razie).

Chyba troszkę lepsza niż poprzednia część. Fajnie się czytało, bohaterowie których nawet polubiłam (chociaż Ruger czasami zasługiwał na strzała w ryj). Pomysła na fabułę też nie najgorszy, zachęca do przeczytania 3 części.

Sophie jest zakochana w swoim chłopaku więc postanowiła spędzić z nim noc. Pierwszy raz powinien być idealny. Niestety dla Sophie taki nie był. Po pierwsze Zack nie wykazał jakiegokolwiek romantyzmu, po drugie w trakcie przeszkodził im brat chłopaka, a później okazało się, że pękła prezerwatywa. Wkrótce okazuje się, że siedemnastoletnia Sophie jest w ciąży, na dodatek chłopak nie jest zaangażowany. O dziwo brat chłopaka Ruger jest bardziej pomocny i to między innymi on odbiera poród.

Sophie Williams nie miała łatwo postanowiła zatrzymać ciąże przez co została odrzucona przez rodziców. Chwilę później i Zack również nie okazał żadnego wsparcie. Na szczęście zniknął, a ona została sama z synkiem Noah. „Najlepsze lata” musiała walczyć o przetrwanie, o to by nie stracić pracy, by móc wykarmić syna, zapewnić mu opiekę, by przetrwać. Niestety nie mając wykształcenia i zarabiając małe pieniądze ledwie wiąże koniec z końcem.

Mija osiem lat, a kobieta stara się pogodzić samotne macierzyństwo z pracą. Jednak nie jest to łatwe, a wszystko jeszcze bardziej komplikuje się pewnego wieczoru.

Jesse ,,Ruger” Gray jest motocyklistą, człowiekiem honoru, który ceni sobie więzi rodzinne. Dlatego to on ma kontakt i wspiera bratanka i jego matkę na tyle na ile potrafi. Wszystko zmienia się pewnego wieczoru, gdy motocyklista odbiera telefon od przestraszonego Noah. Wkurzony motocyklista pojawia się w mieszkoaniu Shopie i postanawia zabrać ją i Noah do siebie.

Sophie nie jest tym zachwycona, zwłaszcza, że klub uważa jako gang , który nie jest odpowiednim towarzystwem dla jej synka. Jednak nie ma wyjścia. Gdy Ruger coś postanowi nie ma możliwości by zmienił swoje zdanie.

Sophie kiedyś była zauroczona Rugerem. Ruger również nie pozostawał obojętny na Sophie. Co się wydarzy, gdy ta dwójka będzie przebywać ze sobą zbyt często? Czy Sophie zmieni zdanie co do klubu? Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki?

Po raz kolejny książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Świetnie wykreowani bohaterowie. Ruger przystojny, potężny, wytatuowany, z kolczykami mężczyzna, który wzbudza postrach, ale i pożądanie wśród kobiet. Nazywany „męską dziwką”. Sophie uczuciowa, ale również silna. A jej historia ściska czytelnika za serce.

Wspaniała i emocjonalna historia. Czytanie tej książki było czystą przyjemnością.

Uwielbiam tą serię. Bohaterowie z charakterem, wartka akcja, sporo emocji. A po za tym która kobieta nie lubi mężczyzn na motorach🙂 polecam

"Reaper`s Legacy" w moim odczuciu wzbija tę serię na zupełnie inny poziom. Jest niebezpiecznie, jest emocjonalnie, jest skomplikowanie, czyli dostajemy wszystko, to co chcemy czytać w romansach motocyklowych. Sophie została nastoletnią, a potem samotną matką. Zack był jej najgorszym wyborem. Obecnie może liczyć jedynie na pomoc ze strony jego przyrodniego brata- Rugera, jednak stara się jak może radzić sobie na własną rękę. Ruger jest niebezpieczny nie tylko dlatego, że należy do Reapers MC, główny powód, dla którego nie powinna się do niego zbliżać jest fakt, że mężczyzna niesamowicie ją pociąga. Jednak ich historia oraz zupełnie odmienne życia zdecydowanie przekreślają szanse na jakikolwiek związek. Ale czy na pewno?
Sophie to dziewczyna, która zasługuje na wszystko, co najlepsze. Jest silna i nie poddaje się nawet w najgorszych momentach swojego życia. Jej największą miłością jest Noah, jej syn, dla którego zrobiłaby absolutnie wszystko, i pisząc "wszystko" doskonale zdaję sobie sprawę z wagi tego słowa. Z uwagi na przerażającą sytuację życiową i dla bezpieczeństwa Noah zgadza się na powrót w rodzinne strony i zamieszkanie z Rugerem. Przeszłość dała jej w kość, przez co jest dużo bardziej dojrzała niż dziewczyny w jej wieku. Teraźniejszość też nie daje jej chwili wytchnienia. I choć znajduje wspaniałe przyjaciółki, stara się zaznajomić z klubem, zbliża się z Rugerem, to ciągle dzieje się coś, co sprawia, że Sophie wątpi w swoje decyzje, wycofuje się, szuka kolejnych, lepszych rozwiązań. Podkreślenia wymaga fakt, że zawsze myśli o dziecku. Ale czy pomyśli też o swoim sercu?
Ruger to członek klubu motocyklowego z krwi i kości. Lubi piercing, tatuaże i kobiety. Braci i klub kocha ponad wszystko, są jego rodziną. Co ciekawe jest rusznikarzem i ekspertem do spraw bezpieczeństwa, to nie tylko jego zawód ale też i hobby. Jego największym problemem jest fakt, że chciałby mieć ciasto i zjeść ciasto... i trudno wyjąć mu głowę z tylnej części ciała. Jest idealnym wujkiem dla Noah ale też najgorszym kandydatem na stałego partnera. I choć pożąda Sophie to ona nie potrzebuje jego umiejętności łóżkowych, a tego, czego dziewczyna oczekuje on nie może jej dać. Jego podejście do związków było niesamowicie frustrujące, czym bardzo grał mi na nerwach. Z drugiej strony godne podziwu było jego poświęcenie dla Noah i Sophie, jego dostępność o każdej porze dnia i nocy, choć on sam tego zupełnie nie dostrzegał. Właściwie oboje tego nie dostrzegali. Jednak czy uda im się przepracować wspólne sprawy w dobrym momencie?
Choć podobała mi się historia Horse`a i Marie to dużo bardziej trafiła do mnie opowieść o miłości Rugera i Sophie. Może dlatego, że mieli wspólną historię, może z powodu ogromnego iskrzenia między nimi, które było bardzo wyczuwalne. Oboje musieli spojrzeć na rzeczywistość z innej strony, by spotkać się w pół drogi. Ale na wyróżnienie zasługuje tutaj także poruszony wątek konfliktu Reapersów z Devil`s Jack. Ciekawie rozegrany, nadał świeżości fabule i nie pozwalał na nudę. Stanowi też ciekawe wprowadzenie do kolejnego tomu...Jego premiera miała miejsce 13 października i już wieczorem opublikuję o nim moją opinię! Mam nadzieję, że po dzisiejszym dniu przekonacie się do niesfornych i aroganckich motocyklistów.. ;-)

Dodaj cytat z książki Reaper's Legacy