Okładka książki Lucca Sarah Brianne
Okładka książki Lucca
Sarah Brianne Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made Men (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Made Men (tom 4)
NieZwykłe
2020-12-23
2020-12-23
2017-01-31
Romans Mafia Sarah Brianne Chloe Made Man Nero Vincent Elle Lake Lucca

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Wedlug mnie najlepsza ksiazka z calej serii. Polecam

Wedlug mnie najlepsza ksiazka z calej serii. Polecam

2064

Trochę lepsza niż dwa poprzednie tomy - czekałam na historię Lucci i mnie nie zawiodła, ale strasznie nie lubię mimozy Chloe, denerwuje mnie przeokropnie ><. Nabieram nadziei, że kolejne tomy mogą być lepsze, a to może być złudne. Jako zapychacz w sam raz, ale do zachwytów to jeszcze wiele brakuje.

Książkę dobrze się czyta, jest ciekawa, druga połowa trochę ckliwa i dlatego oceniam na 6.

Recenzja
Sarah Brianne
Tom 4 serii Made man
Kontynuacja książki Chloe

Lubicie książki o tematyce mafijnej?

Jak skończyłam czytać (Reread) Księżycowego miasto Tom 1 to pierwsze co sięgnęłam po Lucce - też reread. Uwielbiam ich historię.

Chloe to Tom poprzedni lecz Lucca jest kontynuacją wydarzeń Chloe chociaż w Lucce są wspomniane wydarzenia z Chloe,to wydaję mi się, że warto zobaczyć co sprawiło taki obrót sprawy.

Lucca to główny bohater jak i perspektywa jest głównie z jego punktu widzenia. Lucca gdy pierwszy raz widzi Chloe rozumie, że skrywa w sobie wiele bólu, strachu, doświadczała ogromu brutalności i od razu wie, że jej blizna od brwi do ust nie jest spowodowana wypadkiem samochodowym. Wiele z bardzo łatwego powodu, a mianowicie sam wie jak wyglądają rany po różnych narzędziach, sam używa ich do pracy w mafii.

On jako przyszły szef nosi w sobie ogrom mroku. Więc gdy pierwszy raz ją widzi odczuwa, że znalazł w swoim życiu cel : pomoc Chloe. Mówi, że żyję jeszcze dla tego celu, że z tego powodu jeszcze nie umarł. Walczy sam ze sobą, aby nie dać głosu swojej mrocznej stronie. Zmienia się, pokazuję, że nawet on jest w stanie pomagać innym, a w zasadzie Chloe. Zdaje sobie sprawę, że Vincent jak i Nero będą cały czas musieli udowodnić, że zasługują na nie, bo początkowo nie byli w porządku.

Od początku pokazuję Chloe jaki jest naprawdę, uważa, że jeśli pozna jego każdą twarz będzie to właściwe. Uważa, że ukrywanie siebie przed drugą połówką to brak zaufania, chęci budowania relacji.

Mnie najbardziej ruszył moment gdy Lucca dostał możliwość obejrzenia nagrań, które pokazywały jak powstają blizny i pomimo tego, że jego przyjaciel przyznał, że on nie dał rady obejrzeć pomimo, że cały czas żył w tym świecie. No i Lucca stwierdził, że jeśli ona dała radę to przeżyć to on będzie wstanie wziąść część jej bólu. No zaimponował mi.

Zawsze gdy czytam ten Tom mam łzy w oczach. Jest tu mimo wszystko mniej mafii, a więcej relacji i budowaniu jej. Znajduję się również temat traumy, strachu przed dotykiem, faszerowanie lekami, znęcanie się ( więcej o tym w Chloe).

Dodatkowo uważam, że za pierwszym razem jak się czyta to warto przeczytać Chloe i dopiero potem Lucce.

Książka budzi wiele emocji. Czytało mi się bardzo szybko. I pomimo, że już ją czytałam to za każdym razem wywołuje wiele emocji i znowu zarwałam dla niej nockę.

Styl pisania autorki jest przyjemny i przez książkę się płynie. Bohaterowie są przedstawieni bardzo dobrze, gdyż można zobaczyć co sprawiło, że są jacy są. Wiele przyjemności sprawił mi ten Reread.

Recenzja
Sarah Brianne
Tom 4 serii Made man
Kontynuacja książki Chloe

Lubicie książki o tematyce mafijnej?

Najlepiej czytać od początku serię, bo jest to seria Made Men, aby wiedzieć co spowodowało taki, a nie inny przebieg wydarzeń....

Niedawno wysłuchałam kolejnej części serii Made man Sarah Brianne. Tym razem na pierwszy plan wychodzi Lucca. Jedna z najmroczniejszych postaci z całej rodzinki.

Lucca ma nową obsesję. Jest nią Chloe. Gdy dziewczyna postanawia wyjechać na studia Lucca porywa ją i więzi w swoim domu. Strasznie intrygują go blizny, które dziewczyna ma w sporej ilości na swoim ciele. Czy styczność z Boogiemanem wyprowadzi Chloe na prostą czy pogrąży ją jeszcze bardziej?

Jeśli czytaliście poprzednie moje opinie na temat tej serii wiecie, że nie przepadam za nią. Ale uparłam się, że rozprawię się z tym co mam na półce i konsekwentnie realizuję swój cel. Podchodzę do tych książek raczej bez emocji. Nie wywierają na mnie żadnego wrażenia. No chyba że irytacji. Tak było i tym razem. Sposób w jaki Lucca traktuje Chloe nawet w imię miłości jest dla mnie nie do przyjęcia. Dodatkowo reakcja dziewczyny na niego nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. To naprawdę czysta fikcja literacka. Przynajmniej dowiedziałam się co stało się z Chloe w przeszłości i dlaczego ma blizny. Zostały mi jeszcze trzy tomy tej serii na półce. I nie ma ich w audiobooku. Boję się, że kolejnej części nie dam rady przeczytać, bo książka wyląduje za oknem. Trzymajcie kciuki, żeby stało się inaczej.

Kolejny tom serii Made Man za mną. Po tej części utwierdziłam się w przekonaniu, że to zdecydowanie książki dla mnie. „Lucca” to taki typowy, dosłownie typowy bad boy, który roztacza opiekę tylko nad tymi, którzy znaczą dla niego najwięcej. To jest powieść, w której dzieje się bardzo dużo. Nasz bohater dość niekonwencjonalnie podszedł do sprawy rozkochania w sobie dziewczyny haha. :D Jak dla mnie to chyba inna opcja by nie zadziałała, bo wybranka Luki (nie wiem czy tak powinnam odmienić jego imię, ale nie mam innego pomysłu na to :P) jest osobą bardzo zamkniętą i wymagająco poświęcenia jej czasu i dużego wkładu emocjonalnego. Musicie koniecznie przekonać się sami jak wszystko się potoczyło. :) To historia, która absolutnie wciąga, zaskakuje i sprawia, że chce się jeszcze więcej. To historia, która pokazuje walkę o siebie, walkę o lepsze życie, walkę o miłość, a przede wszystkim walkę o wolność. Ja jestem zdecydowanie na tak i oczywiście polecam. :)

Bardzo polecam! Podobała mi się!

Bardzo polecam! Podobała mi się!

Jedna z najlepszych części. Polecam

Jedna z najlepszych części. Polecam

Tego co brakowało mi w części Chloe ta książka dopełniła. Jak narazie najlepsza cześć. Jednak pracowało pociągnięcia watką jeszcze bardziej.
Bardzo ładny opis tego jak zaufanie się buduje pomimo przeznaczenia.

Bardzo ładny opis tego jak zaufanie się buduje pomimo przeznaczenia.

Ksiazka jest ,jak mysle najlepsza z dotychczasowych czesci.Pokazuje dwie zlamane dusze ktore potrzebuja siebie nawzajem,aby wyjsc z mroku i zaczac zyc na nowo.
Bardzo podobal mi sie Lucca,ktory jest tutaj mroczny,
niebezpieczny i bez skrupulow i zrobi wszystko aby zapewnic bezpieczenstwo Chloe.

Bardzo podobal mi sie Lucca,ktory jest tutaj mroczny,

• Mafia