Elmer i zagubiony miś

Okładka książki Elmer i zagubiony miś David McKee
Okładka książki Elmer i zagubiony miś
David McKee Wydawnictwo: Papilon Cykl: Elmer opowieści dla młodszych dzieci
32 min.
Maria Szarf
Elmer i zagioniony miś

Okładka książki Księżniczki i smoki Christina Björk, Eva Eriksson
Księżniczki i ... Christina Björk, Ev...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Miasteczko Mamoko Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Miasteczko Mamoko Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Miejsce na miotle Julia Donaldson, Axel Scheffler
Miejsce na miotle Julia Donaldson, Ax...

Tym razem słoń w kratkę- Elmer pomaga odnaleźć misia małemu słonikowi.
Tyle chodzi i prosi o pomoc przyjaciół, aż miś się znajduje!
Super książeczka, pokazująca, że każde dziecko ma jakąś swoją wyjątkową zabawkę, która jest dla niego bardzo ważna. I nie musi mieć drogich, nowych i pięknych zabawek, bo dla dziecka to jego zabawka będzie wyjątkowa, nawet jeśli dla innych jest po prostu brzydka.
Książeczka uczy nas także, że "nie trzeba się wyróżniać, by być wyjątkowym".
Polecam!

Tym razem słoń w kratkę- Elmer pomaga odnaleźć misia małemu słonikowi.
Tyle chodzi i prosi o pomoc przyjaciół, aż miś się znajduje!

to jedna, moim zdaniem , z najlepszych jeśli nie najlepsza część przygód Elmera.
bo seria Elmera jest dość nierówna, jedne historie są po prostu okej, inne naprawdę dobre, a pozostałe raczej słabe o niczym.

Elmer i zagubiony miś wyróżnia się przekazem i morałem. Jest o tym że wyjątkowość nie jest tym co widać z zewnątrz, że każdy nosi ją w sobie a widoczna jest najbardziej dla tych, którzy nas kochają i są z nami blisko.

Przytulanka słoniątka, której poszukuje słoń Elmer, nie wyróżnia sie specjalnie, można by powiedzieć że ot, zwykły miś, ale dla słoniątka jest najpiękniejsza, jest całym światem, bo jest JEGO.
i choć Elmer pożycza swojego kolorowego misia smutnemu malcowi, misia który na pierwszy rzut oka wydaje się ładniejszy i "lepszy" , to słoniątko i tak tęskni za swoim (nie)zwykłym misiem.

tę część zdecydowanie polecam!

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Elmer jest super.
Piękne obrazki, miła treść, w sam raz dla 3 latka.
W tej części Elmer pomaga małemu słoniątku, szukając jego misia. Ciepła, spokojna opowiastka, pełna zwierzątek i z ładnym przesłaniem.

Książki o słoniu w kratkę polecam też na prezent, bo jest ładnie wydana a do tego niedroga. Warto jednak chyba zacząć od pierwszej części, aby poznać wszystkich bohaterów (aczkolwiek da radę i "od środka")

cała grupa przedszkolna mojego synka jest zakochana w Emlerze:)

Elmer jest super.
Piękne obrazki, miła treść, w sam raz dla 3 latka.

David McKee to autor serii o Elmerze, słynnym słoniu w kratkę. Seria zyskała swoich zwolenników wśród młodych czytelników, co wcale mnie nie dziwi, gdyż ta seria zasługuje na uwagę.

Słoniątko zgubiło swoją maskotkę do spania, przez co nie mogło zasnąć. Elmer pożyczył mu swojego misia, a następnego dnia wybrał się na jego poszukiwania. Niestety, nikt go nie widział, jednak wszyscy obiecali go powiadomić, gdyby na niego trafili. Czy udało się go znaleźć przed następną nocą?

Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z jedną książeczką z tej serii - ,,Elmer". Na tę akurat pozycję miałam już ochotę od dłuższego czasu. Bardzo więc ucieszyłam się, gdy trafiła do mnie prawie że przypadkowo. Książeczki z tej serii charakteryzuje fakt, że niosą ze sobą przesłanie, tak ważne dla młodych czytelników. Tym razem także nie było inaczej.

Każdy z nas ma swoje ulubione przedmioty, takie najukochańsze. Dzieci są bardziej do nich przywiązane, choć dorośli także posiadają swoje ulubione rzeczy. Jest to dla nas wyjątkowe i bardzo cenne. Jesteśmy do tego przywiązani i trudno nam się z tym rozstać. Nie inaczej było z maskotką słoniątka, która zaginęła. Była ona dla niego bardzo ważna, dlatego też maleństwo zmartwiło się jego stratą. Tak samo jest w codziennym życiu. gdy czegoś nam zabraknie nie czujemy się najlepiej, odczuwamy stratę.

,,Elmer i zagubiony miś" to piękna historia o sile przywiązania oraz o prawdziwej przyjaźni. Elmer zupełnie bezinteresownie wyruszył na poszukiwanie maskotki. Czasem taki mały gest może wiele zmienić i wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Książeczka jest przeznaczona już dla najmłodszych dzieci. Treści jest tutaj całkiem sporo, ilustracje także są bardzo ładne i przyciągają wzrok.

Moja ocena: 5,5/6

Elmer to słoń niezwykły, bez większych obaw można rzec nawet, że słoń jedyny w swoim rodzaju, bo gdzie na świecie spotkać można jeszcze takiego słonia - słonia w kratkę? Oprócz bycia niepowtarzalnym Elmer jest jeszcze stworzeniem nadzwyczaj miłym, uprzejmym i przyjacielskim. Gdy ktoś jest w potrzebie, nie odmówi pomocy. Z radością zatem mój synek i ja ponownie witamy Elmera pod naszym dachem.

Tym razem Elmer pomaga małemu słoniątku, które zgubiło swojego misia przytulankę. Słoń w kratkę bez wahania oferuje maluchowi swojego ukochanego misia, także w kratkę, i rusza na poszukiwania ulubieńca słoniowego maleństwa, gdyż wie jak ważna w życiu każdego dziecka jest ukochana maskotka, która pomaga zasnąć i strzeże spokojnego snu dziecka. W poszukiwaniach zaś towarzyszy Elemrowi jego wesoły i bardzo dowcipny kuzyn Wilbur. Nietrudno domyślić się finału tej krótkiej opowieści. Bo takie to bajki dla dzieci z natury swej być powinny.

"Elmer i zagubiony miś" autorstwa Davida McKee to kolejna część przygód pogodnego i mądrego słonia Elmera i jego wiernych przyjaciół. To książeczka, która uczy i bawi jednocześnie. Dziecko dowie się z niej m.in. o tym, jak ważne w życiu każdego są przyjaźń, że dobrze jest pomagać innym, być uczciwym i dobrym a także, że każdy z nas, bez względu na to kim jest czy jak wygląda, jest wyjątkowy, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju - dokładnie jak słoń Elmer. A wszystko to dziecko przyswoi w atmosferze radosnej i ciekawej zabawy jaką daje kolejna z opowieści o słoniu w kratkę i jego przygodach. Dziecko bez trudu polubi Elmera, zwłaszcza, że książeczka pełna jest pięknych, wielobarwnych ilustracji, które wprost zachwycają. Polecam dzieciakom i ich rodzicom. Pokochacie Elmera za mądrość i dobre serce, a także za wspaniałą zabawę.

"Nie trzeba się wyróżniać , by być wyjątkowym. Każdy miś jest wyjątkowy, zwłaszcza dla swojego właściciela."

arcydzieło

arcydzieło