Elmer i zagubiony miś

Wydawnictwo: Papilon
Elmer and the Lost Teddy
Elmer i zagioniony miś
BUKA

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec najmłodszych na całym świecie. Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej, autorstwa Davida McKee. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność,...

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec najmłodszych na całym świecie.

Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej, autorstwa Davida McKee.

Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałaość. I przede wszystkim bawi dzieci.
Atutem serii, oprócz mądrego i zabawnego tekstu są duże, niezwykle kolorowe ilustracje. Całość tworzy idealną propozycję dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Chociaż w Elmerze zakochani są także rodzice.

Słoń w kratkę zaprasza do świata swoich przygód.

Szukaj innych przygód Elmera i jego przyjaciół.

źródło opisu: http://publicat.pl/papilon/ksiazki/elmer-i-zagubio...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon/ksiazki/elmer-i-zagubio...»

Joanna | 2014-03-19

Elmer to słoń niezwykły, bez większych obaw można rzec nawet, że słoń jedyny w swoim rodzaju, bo gdzie na świecie spotkać można jeszcze takiego słonia - słonia w kratkę? Oprócz bycia niepowtarzalnym Elmer jest jeszcze stworzeniem nadzwyczaj miłym, uprzejmym i przyjacielskim. Gdy ktoś jest w potrzebie, nie odmówi pomocy. Z radością zatem mój synek i ja ponownie witamy Elmera pod naszym dachem.

Tym razem Elmer pomaga małemu słoniątku, które zgubiło swojego misia przytulankę. Słoń w kratkę bez wahania oferuje maluchowi swojego ukochanego misia, także w kratkę, i rusza na poszukiwania ulubieńca słoniowego maleństwa, gdyż wie jak ważna w życiu każdego dziecka jest ukochana maskotka, która pomaga zasnąć i strzeże spokojnego snu dziecka. W poszukiwaniach zaś towarzyszy Elemrowi jego wesoły i bardzo dowcipny kuzyn Wilbur. Nietrudno domyślić się finału tej krótkiej opowieści. Bo takie to bajki dla dzieci z natury swej być powinny.

"Elmer i zagubiony miś" autorstwa Davida McKee to...

Kiti | 2014-08-04

David McKee to autor serii o Elmerze, słynnym słoniu w kratkę. Seria zyskała swoich zwolenników wśród młodych czytelników, co wcale mnie nie dziwi, gdyż ta seria zasługuje na uwagę.

Słoniątko zgubiło swoją maskotkę do spania, przez co nie mogło zasnąć. Elmer pożyczył mu swojego misia, a następnego dnia wybrał się na jego poszukiwania. Niestety, nikt go nie widział, jednak wszyscy obiecali go powiadomić, gdyby na niego trafili. Czy udało się go znaleźć przed następną nocą?

Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z jedną książeczką z tej serii - ,,Elmer". Na tę akurat pozycję miałam już ochotę od dłuższego czasu. Bardzo więc ucieszyłam się, gdy trafiła do mnie prawie że przypadkowo. Książeczki z tej serii charakteryzuje fakt, że niosą ze sobą przesłanie, tak ważne dla młodych czytelników. Tym razem także nie było inaczej.

Każdy z nas ma swoje ulubione przedmioty, takie najukochańsze. Dzieci są bardziej do nich przywiązane, choć dorośli także posiadają swoje ulubione rzeczy....

casia | 2016-05-12
Przeczytana: 12 maja 2016

Elmer jest super.
Piękne obrazki, miła treść, w sam raz dla 3 latka.
W tej części Elmer pomaga małemu słoniątku, szukając jego misia. Ciepła, spokojna opowiastka, pełna zwierzątek i z ładnym przesłaniem.

Książki o słoniu w kratkę polecam też na prezent, bo jest ładnie wydana a do tego niedroga. Warto jednak chyba zacząć od pierwszej części, aby poznać wszystkich bohaterów (aczkolwiek da radę i "od środka")

cała grupa przedszkolna mojego synka jest zakochana w Emlerze:)

biblioteczka_justyny | 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

"Nie trzeba się wyróżniać , by być wyjątkowym. Każdy miś jest wyjątkowy, zwłaszcza dla swojego właściciela."

zdolnedzieci | 2017-01-27
Przeczytana: 01 lipca 2016

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Laura | 2017-06-12
Przeczytana: 01 stycznia 2016