Elmer i tęcza

Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and the Rainbow
BUKA

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec najmłodszych na całym świecie. Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej, autorstwa Davida McKee. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność,...

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec najmłodszych na całym świecie.

Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej, autorstwa Davida McKee.

Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałaość. I przede wszystkim bawi dzieci.
Atutem serii, oprócz mądrego i zabawnego tekstu są duże, niezwykle kolorowe ilustracje. Całość tworzy idealną propozycję dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Chociaż w Elmerze zakochani są także rodzice.

Słoń w kratkę zaprasza do świata swoich przygód.

Szukaj innych przygód Elmera i jego przyjaciół.

źródło opisu: http://publicat.pl/papilon/ksiazki/elmer-i-tecza-2...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon/ksiazki/elmer-i-tecza-2...»

Anka_86 | 2019-01-07
Przeczytana: listopad 2018

Uwielbiana przez dzieci seria o Elmerze. Moj syn jest zachwycony i zafascynowany sloniem w kratkę. Może słuchać bajek o Elmerze na okrągło.

casia | 2016-06-02
Przeczytana: 09 maja 2016

Elmer! Miłość mojego Synka.
Kiedy zobaczył Elmera na półce w bibliotece, nie mógł od niego odejść.
No i przeczytaliśmy.
No i okazało się, że to baaaaardzo fajny i pomocny słoń w kratkę, który pomógł tęczy odzyskać kolory:)

Przemiła książeczka dla młodszych dzieci. Piękne obrazki, ładne przesłanie, polecam!

yllla | 2014-05-11
Przeczytana: 09 maja 2014

Elmer to ulubieniec mój i mojej córci. Ta książeczka jak i inne z serii posiada morał:

"- Są rzeczy, które można dawać i dawać, i wcale ich nie ubywa. Na przykład szczęście, miłość ..."

Warto po nią sięgnąć :)

Recenzję oraz zdjęcia książeczki znajdziecie na moim blogu

biblioteczka_justyny | 2014-07-21
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Kupiłam ze względu na opinię w komentarzach pod postem na pewnym blogu i bardzo się cieszę, że to zrobiłam. Córeczka bardzo lubi słuchać tę książkę, a ja lubię, gdy książki dla dzieci mają głębszy morał, a ta ma:

"Są rzeczy, które można dawać i dawać, i wcale ich nie ubywa. Na przykład szczęście, miłość..."

Bardzo ładne ilustracje. Polecam.

Marta | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Książki o Elmerze są wspaniałe. Zawierają ciepłe, ciekawe i mądre, choć proste, historie oraz przepiękne ilustracje. W sam raz dla przedszkolaków, ale i młodsze dzieci mogą się zainteresować przygodami słonia w kratkę. Polecam.

zdolnedzieci | 2017-01-27
Przeczytana: 18 czerwca 2016

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Laura | 2017-06-14

fajne, trochę dziwne.