Elmer. Słoń w kratkę

Tłumaczenie: Maria Szarf
Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
słoń, przygody, uczucia, nauka, przyjaźń
mad_about_you

Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera. Książki o Elmerze zostały wysoko...

Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje.

W tym tomie 4 opowiadania: Elmer, Elmer i Róża, Elmer i nieznajomy, Elmer i hipopotamy.

źródło opisu: Papilon, 2019

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Monika Szulc | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

„Elmer. Słoń w kratkę” to zbiór czterech opowiadań o przygodach tego niezwykłego słonia.

Elmer jest najlepszym bohaterem dziecięcych bajek, jakiego miałam okazję poznać. Nie tylko moja córeczka oszalała na jego punkcie, ale i ja. Elmer to uroczy i niezwykle mądry słoń, który pokaże waszym dzieciom jak piękny jest świat, jeśli szanuję się przyjaciół i nie potępia inności.

Bajki dla dzieci powinny być wciągające, kolorowe i przede wszystkim mądre. Każda opowieść o losach Elmera zawiera wszystkie te elementy. Książka jest przepięknie wydana. Duży forma i twarda okładka to podstawa, szczególnie, jeśli dziecko lubi przeglądać ilustrację, które w tej książce są proste, barwne i zrozumiałe. Często więcej czasu omawiamy rysunki przedstawiajcie bohaterów, niż czytamy. Same opowieści są napisane prostym językiem i nie są zbyt długie. Czyta się szybko, czasami wręcz żałuję, że to już koniec danej historii, ale niejednokrotnie do nich wracam, a córeczka nadal cieszy się przygodami...

jodynka | 2017-10-18
Przeczytana: 18 października 2017

Świetne ilustracje, teksty trochę nierówne - niektóre opowiadania mają momentami pewne niezgrabności, brak w nich płynności narracji. Mam wrażenie, że może to wynikać ze złego tłumaczenia.
Lili (2,5 roku) to nie przeszkadza, Elmer jest częstym bohaterem wieczornego czytania.

Renata | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Jak dotąd Elmer to moja ulubiona postać bajkowa dla 3-latków

Lilijka89 | 2017-08-23
Laura | 2017-06-12