W kręgu „teczek”. Z badań nad zasobem i funkcjami archiwum Instytutu Pamięci Narodowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Wydana przez Oddział IPN w Łodzi oraz Wydawnictwo Adam Marszałek książka jest zbiorem referatów zaprezentowanych na konferencji metodyczno-archiwalnej pt.: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej bilans dotychczasowych dokonań, zorganizowanej przez łódzki pion archiwalny w listopadzie 2005 r. Głównym celem publikacji materiałów pokonferencyjnych jest podsumowanie pięciu lat działalności pionu archiwalnego IPN oraz przyczynienie się do większej popularyzacji, poszerzenia wiedzy i w efekcie lepszego zrozumienia specyfiki archiwaliów zgromadzonych w zasobie Instytutu, a także działalności samego archiwum.

Niuxy | 2016-11-14
Na półkach: Teraz czytam