Semper Fi!

Cykl: Korpus (tom 1)
Wydawnictwo: De Facto
Semper Fidelis
historyczna

"Semper Fi!" otwiera serię powieści wojennych W.E.B. Griffina "Korpus", poświęconą piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych.

"»Semper Fi!« można bez przesady porównać do najznamienitszych powieści wojennych, jak amerykańskie »Młode lwy« Shawa, »Stąd do wieczności« Jonesa czy niemiecka trylogia »08/15«".
"Polityka"

"Powieści Griffina to hołd złożony uczestnikom II wojny światowej..."
Tom Clancy

źródło opisu: [De facto, 2005]

Ola | 2016-02-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2016

Do przeczytania zabierałam się ponad pół roku ... niepotrzebnie.

Książkę czyta się niczym historię o Jamesie Bondzie. Akcja dzieje się w latach 40tych ubiegłego wieku - rejon Chin - Japonii- Hawaje ... ( czytaj najpierw Chiny, a potem atak na Pearl Harbor ). Historia zaczyna się niewinnie i pierwsze skojarzenie "Grisham", by po kilku stronicach, nastąpił zwrot akcji o 180 stopni i zaczyna się jazda bez trzymanki - tzn. ciężko przestać czytać.

Młody żołnierz jest bystry, inteligentny, zaradny - śledząc jego losy, stykamy się z historią II wojny światowej, poznajemy kolejne wydarzenia a i przy okazji smakujemy żołnierskiego chleba. Nie mniej wspomniałam wcześnie o Jamesie Bondzie, bo w istocie, żołnierzowi towarzyszą kobiety - głównie w jednym charakterze, ale zwykle są to kobiety z pazurem, które wiedzą czego chcą i zdobywają to na czym im zależy.

Jest to dopiero pierwsza część dłuższej serii - zatem mogę z czystym sumieniem napisać: Trwaj przygodo, trwaj.

Krzysztof_g | 2013-09-26
Na półkach: Przeczytane, Historia

Temat niezwykle ciekawy, ale książka rozczarowała mnie na poziomie literackim. Mówiąc kolokwialnie: jest napisana strasznie kiepsko i z tego powodu nie sięgnę już do następnych pozycji tego autora.

algreholt | 2014-04-28

Książka szalenie wciągająca, przeczytałem wszystkie części, szczerze polecam.

tombi143 | 2012-05-13
Przeczytana: 1999 rok

PRZECZYTAŁEM JĄ W LATACH 90 SUPER CZYTANIE. NIE MOGŁEM ODERWAĆ SIĘ OD NIEJ.

Maciek | 2014-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Pierwszy tom cyklu i nie mogę doczekać się reszty!

Kapa | 2016-03-17
Przeczytana: styczeń 2016